#Süleymancık'tan Korkar mısınız?

#Süleymancık Dünyada Türk Keleri (Hemidactylus Turcicus) Olarak Bilinen Zararsız, Zehir Taşımayan ve Geceleri Sivrisinek ve Böcekleri Yiyen Bir Canlıdır.

Bir Anlamda Biyolojik Silah Olan #Süleymancık Yani Türk Keleri, Yaklaşık 10 Santimetre Boyunda Geniş Parmaklı Türk Keleri Ege ve Akdeniz Bölgesinde Yaşamaktadır.

#Süleymancık Evleride Ziyaret Ettiğinden :) Çoğu Kişi Zararlı Olduğunu Düşünüp Öldürmektedir..

Nitekim #Süleymancık Hiçbir Şekilde İnsana Zarar Vermediği Gibi Zira Evinize Faydalıdır.

Evlerde Kimyasal İlaçlar Kullanılmak Suretiyle Öldürülmeye Çalışan, Sinek, Böcek Vs. Haşereleri #Süleymancık Geceleri Sizler Uyurken Hiç Kimseyi Rahatsız Etmeden Çok Küçük Tiz Sesler Çıkartarak Sadece Karın Tokluğuna %100 Başarılı ve Titizlikle İcra Ettiği Operasyonlar İle Yemek Suretiyle Yok Etmektedir. ;)

#SerKan1923

@HalidBinVelid @Hüzün_Kovan_Kuşu @нейтральны @kaptanpırays @NeOlsun55insonu @Sonra_danGurme @TheKerim54 @UntilTheGrave

@adıyook @AsetonAşkına @Asmalı-mescit @benaslındayoğumm @ismiyook @Kızılcıkk @vuslat_vakti @чαğмυяeятešı

• Evet Korkarım.
    38% (8)14% (2)29% (10)Oy Ver
  • Hayır Korkmam.
    52% (11)64% (9)57% (20)Oy Ver
  • Diğer (Belirtiniz)
    10% (2)22% (3)14% (5)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|1
11|9

En İyi Kız Görüşü

• Elöpen denir bizde :)
    zararsız olduğunu bilsem de her türlü hayvanda olduğu gibi bunu gördüğümde de irkilirim

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 10

• Süleymancıktan korkarım.

0|2
    0|0
  • Biraz korkarım. Hep yakalamaya çalışırdım severdim, yanlışıkla kuyruğunu kopardığım ve kuyruğu elimde kalıp oynadığından beri biraz tırsıyorum

0|1
    0|0
  • Sadece böceklerden korkarım ciddi söylüyorum
    Köye gittiğim zaman yavru yılanlar ve solucanlarla tesbih gibi oynardım gazlada olmadı 2 sene felan oluyo :) bu süleymancığıda elime almak isterdim :)
    Ya ben anlamadım ben hiç bizim evde görmedim kertenkeleye benziyo

0|1
    0|0
  • Allah kahretmesin telefon elimden uçaçaktı beynimden vıruşmuş gibi oldum

0|1
    0|0
  • Tipe bak ya çok tatlı 😅

0|1
    0|0
  • her eve lazımmış.

0|1
    0|0
  • Hemen eve alayim bir tane sülümancık.
    Peki aç kalınca bizi yerse?

0|1
    0|0
  • Süleymancık mı? İlk kez duydum Yusufçuk gibi ehehe. Çok sevimli :))

0|1
    0|0
  • Hiç korkmam :) . Aksine onlar sayesinde yazlıkda böcek sorunu yaşamıyoruz.

0|0
    0|0
  • Cık korkmam

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Hayır çok sevimli 😅

1|1
    0|0
  • Hayır bro

0|1
    0|0
  • Sevdim bunu :)

0|1
    0|0
    • Bir Soru Sorabilir miyim? Fakat Cevap Verirken Acele Etme Beni Az Çok Tanırsın Alınmam Açıkça Belirt.

• ... paylaşımı kaldırılmıyor olacaktı yanlış yazdım :)

• Aynen Burada AŞIRI Derecede Hain Köpek Var.

• birde yusufcuk var :) var mı başka arttıran

0|1
    0|0
  • Hayır korkmam

0|0
    0|0
  • beraber çok uyudum bu arkadaşlarla Antalya ve Kemerde birkaçını bizim köpek indirmişti bizim eve pek gelmiyolardı artık

0|0
    0|0
  • Korkmam aksine bu sinek filan avliyor her eve lazim. Ayrica biz buna kertiș deriz 😊

0|0
    0|0
  • Süleymancığı ilk defa duydumda bu bildiğim bir çeşit geko bu yahu

0|0
    0|0
Yükleniyor...