Avrupai Yaşam Tarzımı, İslami yaşam Tarzımı Siz hangisini Tercih ediyorsunuz... Türkiye'de hangisi ağır basıyor?

Türkiye'de bir kesim sakallı, Namaz Takkeli, Başörtülü, Sarıklı,Çarşaflı islam dinine özgü giyimden adeta nefret eder halde, Diğer yanda açık giyim tarzının ve entellektüel yaşamın Türk halkını islama özgü kurallardan uzaklaştırdığından ve insanları bozduğundan şikayetçi ya sizin görüşünüz nedir ve açıklamanız ne? Türkiye'de Çoğunluk ne düşünüyor?

Güncellemeler:
Şu etkenleride göz önünde bulunduralım avrupai yaşamdaki birçok şey islam kurallarına aykırı ve bunlar islamiyette net çizgiler içine alınmış ve yasak kabul edelim 2 si 1 arada olmuyor yinede Tercih kişinin kendisine bağlı sorgusunu kimin yapacağıda kurallarda sonuçlarıda açık ve net sonuçta ve bir anlamda kıyamet öncesi savaştaki safımızı belli edecek tarafımız

0|0
11|7

En İyi Kız Görüşü

• İslami yaşam tarzından nefret etmiyorum ama tercihim Avrupai yaşam tarzından yana. Herkes istediği gibi giyinip, yaşasın.

0|0
    0|0
    • 2si birbirine zıt nasıl olacak?

• Avrupai yaşam tarzını tercih ediyorum dedim. Günümüzde de islami yaşam tarzı diye birşey olamaz herkes kendi inancı doğrultusunda istediği gibi yaşar.

En İyi Erkek Görüşü

• Islam tarzi ne oluyor?

Karini carsaf denilen cöp cuvalina sokup, Araplar gibi onlari gezdirmek mi?
    Sakall, salvar ile barbar Araplar gibi sokaklarda dolasmak mi?

Islam tarzi, Türk tarzi degildir, Carsafi ve örtüyü Türk kültürü türk tarzi olarak yutturmayin.

Türklerin giyim sekilleri ortada, ve buna en düsman olanlar Müslümanlar zaten.

1|0
    0|0
    • Bugüne kadar avrupai giyim şekillerini düzenlediğimiz kadar islami giyim stillerini modernize üzerine çalışılsaydı o dediğin çöp çuvalı olmazdı Peygamberimizin dönemi şartlarında değiliz islami kurallar çerçevesi içinde islami giyim tarzı modernize edilebilir, Ayrıca Kadın Vücudu Allahın sadece eşine saklaması için kapatılmasını emretmiştir millete teşhir amaçlı değil ne kapalı kadınlar var altta dar pantolon üstte kapalı bluz baş kapalı, bu tür kadınlar hiç kapanmasın daha iyi...

• Ben ne Arap islam tarzini destekliyorum nede bati tarzini. Türklerin kültürel kiyafetleri var, buda türban ya da carsaf degil.

Kızlar Ne Diyor 10

• Böyle genellemeler yaparak insanların birbirlerinden uzaklaşmasını sağlıyorsunuz. Böyle şeyler okuyunca insanların bilinçaltına yerleşiyor "böyle giyinenler ben onun gibi giyinmiyorum diye benden hoşlanmıyor olabilir" ve tanışmaya fırsat bile kalmıyor iki taraf da mesafeyi tercih ediyor. Bırakın kim Nasıl giyiniyorsa giyinsin neye inanıyorsa inansın hangi kültüre özeniyorsa özensin umrumda değil. Dış görünüşleri için arkadaşlık yapmıyorum kimseyle.

Ayrıca şunu da belirtmeliyim ki soran burda önyargı ile yazmaya başlayanlardan veya neyi kast ettiğini yanlış yazmış. Açık giyinen veya dini inancı olmayan insanlar mı sadece entellektüel oluyor? Kapalı değilim ama bunu yazman beni bile rahatsız etti.

1|0
    0|0
  • Ben ikisinin karışımıyım.

0|0
    0|0
  • Ikisinin karisimi

0|0
    0|0
    • onasıl oluyor ya :D merak ettim

• @impPower tabiki kimse mükemmel değildir ancak dini kurallara karşı gelmenin anlamı ne?

• Soru" avrupai yasam tarzimi, yoksa islami yasam tarzi mi" degil miydi? Tabikide islama göre dogru olan islami yasam tarzidir fakat senin yaptigin ibadetler veya sürdügün yasam tarzinin günahi veya sevabi ayri ayri yazilmaktadir. Söyle ki sen ickicinin tekisin fakat namaz kiliyorsan o namaz kabul olmicak diye bir sey yok. Ben avrupai yasam tarzi ile islami degerlerimi (ibadet, ahlak, edep) bir arada götürebiliyorsam demekki mümkünati var. Haa dini acidan uygun mudur degil midir soru o degildi, ki ztn o sorunun cevabi belli:) ama kendimce ikisini bir arada yasayabiliyorum. Ne tam bir avrupa kültürü, ne de tam dine adanmis bir yasam.

• Yasam tarzı olarak avrupaiyim fakat hayatımda islaminda yer aldıgı noktalar var.

0|0
    0|0
  • İslami yaşam.

0|0
    0|0
  • bence bu ülkenin doğusu batısı dıye ikiye ayrılıyor batıda da tutucu sehirler var ama burası çoklu dinlerin oldugu bir devlet herkes istedıği gibi hayatını sürdürebilir ama bazı dar görüşlüler yüzünden hayatını kuralsız yaşıyanlar yargılanıyor..

0|0
    0|0
  • herkes istediği gibi yaşamalı

0|0
    0|0
  • Islama kurban olurum ben

0|0
    0|0
  • İslam

0|0
    0|0
  • Herkes kendi tarzını yaşasın yaşam tarzlarına bağlı kalmak nedir

0|0
    0|0
    • Yaşasın ancak kurallar itibariyle 2si birbirine zıt nasıl olacak?

Erkekler Ne Diyor 6

• Onu bunu bilmem de, ülke bu konuda çok ciddi bir kutuplaşma içinde, bu işin sonu kötü olacak bunu bilir bunu söylerim.

Artık ülkede laik kesim ile, dindar kesim arasında iş nefrete vardı, ciddi ciddi 'Burası müslüman ülke' goygoyundakilerle, 'Bıktım ben bu yobazlarla aynı ülkede yaşamaktan' zihniyeti cidden artık net bir şekilde peydah oluyor.

Bu kafayla gider, sürekli hayat tarzı diye birbirimizle yiyişirsek on yıla kalmaz iş bölünmeye gider.

Ciddi ciddi ege bölgesinin, sahil bölgesinin falan ayrılmasın isteyen tipler türüyor artık.

1|0
    0|0
  • ortası.

0|0
    0|0
    • 2si birbirine zıt nasıl olacak?

• Bakış açısı ikilem içermez netdir

• Neyse teşekkürler görüşün için!

• İnsanı yaşam tarzı...

0|0
    0|0
  • İnsanca yaşam tarzi

0|0
    0|0
  • din bu ulkenin ilerlemesini engelliyor. kulturumuzu kaybetmeden en iyi şekilde modernleşmeliyiz.

0|0
    0|0
  • Sarığa inanma , sarıksız çıkma.

0|0
    0|0
Yükleniyor...