Arkadaşlarım Neden Böyle Oldu? Gerçekten Fikire İhtiyacım Var? :( ?

Merhaba, Ben lisede biriyim, şimdi diyeceksiniz burası ergen doldu. Ama bu soruyu sormak için buraya geldim. Benden büyük belki benim yaşıtım kişiler bana fikir verebilir diyerek soruyorum. Sınıfta 7 kızız. Biri hiç okula gelmeyen biri. Onunla takılmıyorduk. Okul başlarında hepsiyle iyi anlaşıyordum. Birlikte yemek yerdik, lavaboya giderdik vs. Yani birimiz gelmediğinde sorardık arardık. Ta ki ilk sınavlar başlayıncaya dek. sınavlar başladı notların onlardan yüksek oldu ve tek takdir sınıfta ben aldım.Çok çalışmadım kesinlikle hatta eskiden notlarım berbattı. Neyse sonraları benı bırakıp onlar 4 lü falan oturdular. Yani ben birşekilde onlardan koptum. Beni çağırmıyorlar vs. Benim gibi olan bir kız daha vardı. Artık o onlarla takılmaya başladı. İçlerinden 2 si hariç. Benim dedikodumu yapmaya, sürekli bana gülmeye, sürekli el şakası yapma gibi durumlar başladı. Yemek yerken ben yavaş yediğim zaman beklerlerdi. Artık beklemez oldular. Yani koptum onlardan. Neden böyle oldu anşayamıyorum kıskançlık mı? eskiden bu kadar gülmezlerdi. Şımardılar gibi. Ergenlikmidir bilmiyorum. Ben olgun biriyim. Mesela basit şeylere gülerler falan bunlar bana komik gelmiyor gülmüyorum vs. Gerçi diğer iki kızda hiçbir haksızlığa birşey demez sessizler. Benim için dedikodu yapıyorlar o ikisi birşey demiyor. Yani söylemek istediğimi anladınızmı? bana karşı bir gruplaşma oldu gibi. Biriyle dalga geçiyorlar gülüyorlar ben neden dalga geçiyorsunuz diyorum bağırıyor bana falan. Yani bunlar bana göre değil. Diğer ikiside ses çıkarmıyor falan. Haksızlığa gelemiyorum.Çok mu ciddiyim gerçekten anlamıyorum. Onlar gibi gülsem yanlarına gitsem olur. Ama onlar ders bile dinlemiyorlar hep konusma vs. kağıt atma gibi basit şeyler. Bende lisedeyim ama onlar biraz cıvık mı? mesela sürekli el şakası yapıyor itiyor ama şakasına değil kibirli kibirl

0|0
2|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Kızlar Ne Diyor 2

• canım sınıfta tek takdir sen almışsın buda onların hoşuna gitmemiş. Daha önce notların iyi değilmiş yanlış okumadıysan sorun olmuyormuş ancak bu yıl onların gerçek yüzüyle karşılaştın. Lise bitene kadar mecbur bekle. Zaten sınava gireceksin işine bak. Seneye çok farklı arkadaşların olacak. Bir kız arkadaşım notları iyi olduğu için dışlanmıştı ve sürekli erkeklerle takılmak zorunda kalmıştı. Sonra kendisine diğer sınıflardan başka kız arkadaşlar bulmuştu yani maalesef bunlar oluyor.

1|0
    0|0
    • Sürekli dalga geçme peki itme de mi aynı şey? yani geliyor itiyor el şakası yapıyor. Dalga geçiyor. Bana hep takma dendi. Sustum. Ama şimdi sinirlensem bağırsam bir tokat atsam beni ittiğinde. Suçlu ben olurum. Ben onunla konuştum bana yapma el sakası falan diye inadına yapıyor iste. siz olsanız ne yapardınız? ben sessiz biriyim. cidden sinirlendiğimde dövedebilirim. Her dakika dövcem seni falan. böyle çocukça şeyler yani.

• sen hocaya ben ne yapmalıyım diye soracaksın. Nasıl davranmalıyım demelisin... ayrıca isim vermen gerekmiyor sınıfımdaki kızlardan biri demen yeterli. Üstelik konuşmanızın aranızda kalmasını ve o kızı çağırıp konuşmamasını yoksa sınıfta zor durumda kalacağını belirt böylece sorun olmayacaktır

• tamam tesekkurler

• Hayırlısı olsun

0|0
    0|0
    • Hayırlısı olsun diyorsunuz ama gerçekten anlamıyorum. Size olsa ne yapardınız gerçekten ben bu tarz şeyleri anlamıyorum

Yükleniyor...