Abimin nişanı bozuldu karşı taraf takıları geri vermiyor sizce doğru bir şey mi biz size döncez deyip dönmediler?

siz olsanız boş verir miydiniz? arayacaklardı aramadılar

Güncellemeler:
abm amaaannn dedi gerçi onların aralarında bir bakıma ama bana doğru gelmiyor alınmalı mı geri
ne takıları ne bohçayı alyansı bile vermediler. kız dayıma verdim diyor ne alaka. bence kıvırmaca. dayısı diyor ki ayrılık nedeninize beni ikna etmek zorundasınız çünkü kızı ben erdim. ne alka ya? birliktelikleri boyunca bayramlarda falan biz onlara kurbanlık bile verdik tümce. o kadar şey yaptık onlar bizim adetimizde yok diye hiçbiişi yapmadılar. şimdi de bu. işte ayrılınca ortaya çıkıyor yüzleri

0|0
22|26

En İyi Erkek Görüşü

• Size dönmusler ama sırtlarını

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• yanlş bişey , gurursuzluk bence , tenezzül etmem ben olsam

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• paraya tamah eden insanlar olduklarını takılar sayesinde göstermişler. Bu arada abinin takıları alıp almaması tamamen onun kişiliğiyle alakalı bir durum. Ona birşey diyemem ama vermiyorlarsa bu karşı taraf için yüzsün olduklarının kanıtıdırç.

3|0
    0|0
  • takıları bozdurup yemişlerdir. erikliden bi' su siparişi verin soğuk olanından.

2|0
    0|0
    • ne takıları ne bohçayı alyansı bile vermediler. kız dayıma verdim diyor ne alaka. bence kıvırmaca. dayısı diyor ki ayrılık nedeninize beni ikna etmek zorundasınız çünkü kızı ben erdim. ne alka ya? birliktelikleri boyunca bayramlarda falan biz onlara kurbanlık bile verdik tümce. o kadar şey yaptık onlar bizim adetimizde yok diye hiçbiişi yapmadılar. şimdi de bu. işte ayrılınca ortaya çıkıyor yüzleri

• insanların kim olduğunu anlayamazsın müdür. herkesi kendin gibi temiz sanarsın sonra çakal çıkarlar.

• nişan hediyelerinin geri alınması için 1 sene boyunca dava açma hakkınız var.. kullanabilirsiniz.

1|0
    0|0
  • Savcılığa dolandırıcılıktan dava açın.

1|0
    0|0
  • Vermeleri gerekiyor, Zorla alın.

1|0
    0|0
  • neden döndü ki. vermeleri lazım ama gururlarına yedirememişler galiba

1|0
    0|0
    • asıl gurursuzluk bu değil mi. arayacaklardı aramadılar. ne takıları ne bohçayı alyansı bile vermediler. kız dayıma verdim diyor ne alaka. bence kıvırmaca. dayısı diyor ki ayrılık nedeninize beni ikna etmek zorundasınız çünkü kızı ben erdim. ne alka ya? birliktelikleri boyunca bayramlarda falan biz onlara kurbanlık bile verdik tümce. o kadar şey yaptık onlar bizim adetimizde yok diye hiçbiişi yapmadılar. şimdi de bu. işte ayrılınca ortaya çıkıyor yüzleri

• yani kendilerine göre gururlu duruyorlar demek istedim. tabi ki yüzsüzlük normalde

• veririm

2|0
    0|0
  • Vermeleri lazim.

1|0
    0|0
  • Yalan soylemişler

1|0
    0|0
  • ic etmisler mallari helal olsun...

1|0
    0|0
  • Takıların sizin tarafınızdan takıldığını ispat edecek deliliniz var ise mahkeme yoluyla talep ederek alabilirsiniz.

1|0
    0|0
  • Normalde nişandaki takılar kız tarafına aittir. Çünkü nişanı kız tarafı yapar. Ama bozulmuşsa geri iade etmeleri lazım.

2|0
    0|0
    • yo ne kız tarafı gayet biz yaptık sadece onların evi kullandık nişanı da attı kız hem abime ihanet bile etmişti annemle durduk yere artist artis telefonları açmayıp ağlattı kadını..

• ahahah :D yok yav ne dövmesi :=)

• O zaman gülümseyin ^^

• Vermeleri lazim

1|0
    0|0
  • soguk su vaaar

2|0
    0|0
  • pislikler

1|0
    0|0
  • olmaz bırakmayın peşini

1|0
    0|0
  • Şimdi gidin dolaba 1 surahi su koyun 5 dakika sonra için :D

2|0
    0|0
  • Serefsizler

1|0
    0|0
  • dayı kefil olmuş şimdi zararını çıkarma peşinde :D

1|0
    0|0
  • Ben alirim bu dunyada benim hakkimi iyecek adam yk😘

1|0
    0|0
  • siz o takıların üzerine bir bardak soğuk su için :D

1|0
    0|0
  • biz size döncez ne layn iş basvurusu alan firma gibi :D sdfasdg

1|0
    0|0
  • dava açın sevmiyorum bu adetleri çok kötü bence gerek yok böyle şeylere

0|0
    0|0
    • ama nişanı onlar attılar ama yalan söylerler biz atmadık diye ve altın verdiğimizi nasıl kanıtlayacağız ki takıları falan nasıl kanıtlayabiliriz :/

• vardır bbelki bir bakarızz

• Ne bilm seri numarası olur sonrada hukuki

• Savciliga hirsizlik suc duyurusu olabilir

0|0
    0|0
    • siz attınız nişanı derler (ki onlar atmıştı) vermediler derler nasıl kanıtlayabiliriz ki. nasıl bir gurursuzluk anlamadım alyansı bile vermediler

• Ortada alinan bir taki var. Ne alindi nerden alindi ise gitsin abin faturalandirsin. Onunla birlikte sikayette bulunun

• teşekkürler.

• biz size dönecegiz dediler ise soguk su için bu gune kadar biz size dönecegiz diyen kimse dönmemiştir :D

2|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 21

• Benim bildiğim nişanda takılan takılar kıza aittir. Nişanda yapılan masrafları karşılayabilsinler diye. Ama onun haricinde nişan bozulunca her iki tarafında verilenleri iade etmesi lazım. Bohça gibi. Ama istemeyen taraflarda var. O tamamen iki tarafın karşılıklı anlaşması ile alakalı.

2|0
    0|0
    • nişanı biz yaptık. ama onlar döneceklerini söyleyip geri dönmediler bu da hırsız gibi gösterdi ne o öyle vermeyeceğiz de yine verme

• biz veremedik kendileri geri vermemek için olsa gerek almadılar çünkü ve de bizde tek alyans ve doğum günü hediyesi bir saat var biz onlara türlü türlü şey yaptık :D neyse ya :D eman :D

• Yani gidenin arkasından söylenicek çok birşey kalmıyor. Herkes kendi insanlığı ile sınanır. Onlarda böyle imiş diyim kapatıcaksınız konuyu yapıcak bişi yok o zaman :) :)

• Dönmelerini falan beklemeyin eğer gerçekten bittiyse ve düzeltlme imkanı yoksa gidin direkt isteyin yüzsüzlük değil hakkınız bu. Kimsenin ne düşüneceğine falan bakmayın hakkınız geri almanız gerekiyor.

2|0
    0|0
  • genelde nişanda fazla takı takılmaz keşke dikkat etseydiniz ve sanırım vermeleri gerekiyordu

2|0
    0|0
  • Takılar hakkımız Söke Söke alırız 💪💪

2|0
    0|0
    • nasıl? evlendikten sonra takılar zaten yasalarımıza göre de hakları. bunu biliyorum. ama nişanlandılar sonra bozuldu ve onlar bohçayı takıyı geç alyansı bile geri vermediler. bu resmen açgözlülük. ayrılınca gerçek yüzleri ortaya çıktı. türlü türlü yalanlarla kıvırmaya çalıştılar. hiç olmazsa benim onlar vermeyeceğim dersin vermezsin ama yalanlarla kıvırmaya çalıştılar... arayacağız dediler aramadılar. işte bunu asıl çirkinleştiren bence bu. zaten birliktelikleri boyunca türlü türlü şey istediler adet diye ama yine adet diye kendileri hiçbir şey yapmadılar...

• teşekkürler.

• İğrenç insanlar ya.

1|0
    0|0
  • nasil bir gurursuzluktur acaba.. o takilari gozune mi surecek napcak

1|0
    0|0
    • bence de gurursuzluk... bilezikler vardı pahalıydı yani. annem daha pahalı şeyler takı setleri falan almak istiyordu Allah'tan paramız yetmedi de alamadık o kadarını... bohçayı da geri vermediler... bir de ben onalrı dayıma verdim diyor inanmıyorum ne alaka niye versin. dedi ki dayısı kızı sonuçta ben verdim size bu yüzden gelip benle konuşup ayrılık nedeninize beni ikna etmek zorudnasınız... ne alaka? alyansı bile geri vermediler. hep kıvırmaca arayacam diyip aramadılar insanalrın gerçek yüzleri böyle zamnalarda ortaya çıkıyor

• normalde direk verilir.. ama bazılarıda sonucta bize verildi artık bizim kafasında..

2|0
    0|0
  • Dava açsanız kazanırsınız. Resmen çökmüşler üstüne

1|0
    0|0
  • Vermeleri lazım

1|0
    0|0
  • Gidin kapılarına dayanın

1|0
    0|0
  • Ben olsam hiç onlar istemeden nazikçe geri verir anne babasının elini öper helallik ister giderdim ama kıza o artık hediye olarak verilmiş. Geri istenilmesinin doğru olduğunu düşünmüyorum.

1|0
    0|0
    • biz sadece istemeidk ki bizdekileri de vermek istedik karşılıklı sonuçta bitti ilişkileri insanlar fotoları bile veriyor

• cevaplar için çok teşekkürler.

• Boşver gitsin o zaman. Bunu kafanıza takacağınıza kurtulduğunuza sevinin.

• Yerinde bir espri olmuş, random atmamak elde değil. klsdjgşsdfşsdgf

1|0
    0|0
  • Verirdim bende ne işi var ki

1|0
    0|0
  • nişanı abin bozmuşsa vermezler ama kız bozmuşsa verilmesi gerekiyo. saçma bir adet ama böyle

0|0
    0|0
    • kız demiş ayrılalım diye. ne takıları ne bohçayı alyansı bile vermediler. kız dayıma verdim diyor ne alaka. bence kıvırmaca. dayısı diyor ki ayrılık nedeninize beni ikna etmek zorundasınız çünkü kızı ben erdim. ne alka ya? birliktelikleri boyunca bayramlarda falan biz onlara kurbanlık bile verdik tümce. o kadar şey yaptık onlar bizim adetimizde yok diye hiçbiişi yapmadılar. şimdi de bu. işte ayrılınca ortaya çıkıyor yüzleri

• ben verirdim

1|0
    0|0
  • Alın o takıları be insanlar bu kadar yüzsüz olmamalı takıya mı konmuş canım kardeşim

1|0
    0|0
    • baktım facesine İstanbul a gitmiş gezmeye bizim takıları yiyor

• ks sansürlüyor bazı kelimeleri :=)) farklı çıkabiliyor o yüzden. :=) çok teşekkür ederim.

• Korktum bende 😂 Neyse önemli değil😊

• Gurursuz insanların varoşlukları sıkmayın canınızı

1|0
    0|0
  • geri verilmez ki zaten.

1|0
    0|0
    • nasıl verilmez neden verilmesin insanlar fotoğrafları bile veriyorlar. bence açgözlülük bu. alyansı bile vermediler alyansı. hem onalr senin gibi verilmez deyip vermeseler neyse dicem ama vereceklerini söylediler arayacaklarını söylediler yapmadılar yalanlarla kıvırdılar

• Ustune yattilar demek ki

0|0
    0|0
    • ne takıları ne bohçayı alyansı bile vermediler. kız dayıma verdim diyor ne alaka. bence kıvırmaca. dayısı diyor ki ayrılık nedeninize beni ikna etmek zorundasınız çünkü kızı ben erdim. ne alka ya? birliktelikleri boyunca bayramlarda falan biz onlara kurbanlık bile verdik tümce. o kadar şey yaptık onlar bizim adetimizde yok diye hiçbiişi yapmadılar. şimdi de bu. işte ayrılınca ortaya çıkıyor yüzleri

• Valla bildigin aptallara bulasmissiniz kanka

• teşekkürler.

• Ben de ayrıldım ama gönderdim. o takılar kıza Helal dır

0|0
    0|0
    • nesi helal ki evlenmediler bile ve nişanı atan da oydu hadi her şey neyse alyansı bile vermemek, vereceğiz, arayacağız diyip yok bizde değil ki gok biz başkasına verdik diye kıvırmak açgözlülük değil mi yanlış değil mi? hem çoğunlukla onun yanlışları yüzünden bitti abimi kayırıyor gibi gözükmek istemiyor gerçekten öyle oldu abime ihanetini bile yakaladıkk

• Eskiyi karıştırmayın

• sonuçta şu anda helal olması için bir neden yok. evlenince takılan takıların kadının hakkı olduğunu biliyorum zaten yasalarımıza göre de böyle ama bozulmuş nişan nişan için böyle olduğunu hiç bilmiyorduk.

• Vermezler belli aç insanlar

1|0
    0|0

Yükleniyor...