Kapat

Bu ayeti hiç okudunuz mu? Peki şimdi zinaya bakışınız nedir?

Bu ayeti hiç okudunuz mu? Peki şimdi zinaya bakışınız nedir?

Nur surasi 3. Ayet meali:

Diyanet İşleri: Zina eden erkek ancak, zina eden veya Allah’a ortak koşan bir kadınla evlenir. Zina eden bir kadınla da ancak zina eden veya Allah’a ortak koşan bir erkek evlenir. Bu, mü’minlere haram kılınmıştır.

Güncellemeler:
24/NÛR-3: Ez zânî lâ yenkihu illâ zâniyeten ev muşriketen vez zâniyetu lâ yenkihuhâ illâ zânin ev muşrikun, ve hurrime zâlike alâl mu’minîn (mu’minîne).

Zani (zina yapan erkek), zaniyeden (zina yapan kadından) veya müşrik olan kadından başkasını nikâhlayamaz. Ve zaniyeyi de, zani veya müşrik olan erkekten başkası nikâhlayamaz. Ve bu, mü’minlere haram kılınmıştır.
Bu durumda bir çok evlilik geçersiz olmuyormu? Bir yerde tövbe ederse sorun olmayacağını yazıyordu.

1|0
8|7

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 7

• Bu demek oluyor ki vay halimize! Biriyle yasak aşk yaşayan her kişi, o beğenilmeyip hor görülüp, taşlanan şeytandan bile daha aşağılık.

0|1
    0|0
    • Bir şey diyemeyeceğim ama din sadece cüzdanda kalmamalı insan dinini bilmeli diyorum.

• Ben de onu söylemeye çalışıyorum. Herkesin ağzı müslüman olduğunu söylüyor fakat kimse görevlerini yerine getirmiyor.

• İşte görevi yapmak için de önce bilmek gerekiyor

• Zinaya karsiyim

0|2
    0|0
  • Okudum, biliyorum. Allah korusun..

0|1
    0|0
  • Ben bu dinlerin insanların cinselliğiyle saplantılı olmasını anlamıyorum. İnsanlar cinsellik yaşamak için mi evlenecek? Cinsellik doğada olan birşeyse , insanın içinde ergenlikle birlikte cinsellik ihtiyacı oluyorsa neden insan sırf cinsellik için evlensin? Çağ agladık artık din'e göre yaşanır mı mümkün değil

0|0
    0|0
    • Zaten yazdığım bu bir ayet ve inananlar için islama inanmayanlar için değil ki! Ayrıca sırf cinsellik için evlenilmez ama islama göre cinselliği yaşamak için evlilik gereklidir ben bir Müslüman olarak bunu inkar edemem zaten.

• Bu dinler deken? Böyle düşünmene ne sebep oldu bilmiyorum ama yanlış anladığın çok açık. Din evrenseldir çağ atlayınca değişmez. Sırf cinsellik için evlenin çıkarımına nasıl ulaştın? Türkçen de zayıf herhalde... Allah en iyisini bilir: Zina yapan toplumların nasıl bir şekilde bozulduğu açık. Benim zina yapmamam irademi kullandığımı gösterir her şeyde de adaleti isteriz değil mi? Zina yapan insan zayıf iradeye sahip olduğu için aldatabilme potansiyelide yüksektir. Bu yüzden zina yapanların birbiriyle evlenmesi en adeletlisidir.

• Müslüman değilim beni ilgilendirmiyor

0|0
    0|0
    • Saygı duyuyorum, bu ayet zaten inananlar için teşekkürler

• Allah (c. c.) bizleri zinadan korusun

1|2
    0|0
  • İnşallah öyledir yoksa benimle hiç zina etmemiş biri evlenmek isterse beni kabul etmez

0|1
    0|0
    • Kuran ayetidir, Nur suresi 3. ayet, kısacası böyle.

• Burada, oyle olur mu diyor yoksa olmasi gerekli mi diyor?

Erkekler Ne Diyor 7

• atayizler açıklasın

0|1
    0|0
    • Aman kardeşim onlar kendi işlerine baksın :)

• farkındayım rahatsızlıkta duymuyorum kendimi masum bir kıza laik görmüyorum aşağılık bir şey yaptığımıda gram düşünmüyorum herkesin kafa yapısı farklı

0|1
    0|0
    • Burada maksat insanları kınamak değil zaten bilgilendirmek. Bizlerde herkes en iyi Müslümanlığın ülkemizde yaşandığını söyler ama kuran yüksek bir yere konur ve tozlanır, hani okunmadığı için. Yorum için teşekkürler.

• zina haramdır günahtır bakış açım bu

0|1
    0|0
    • Zaten bir Müslüman günah ta işlese kuranı olduğu gibi kabul etmeli, dinin gereği bu. Yorum için teşekkürler.

• Kötüler kötülerle olur iyiler iyilerle.

0|1
    0|0
    • Hani bir ayet var yapanla yapmayan bir olurmu diye

• Yanlışı görmeden doğruyu bilemez insan önce siyahı görmeli ki beyazı farketsin. Tövbe konusuna gelince onu hiçbirimiz bilemeyiz ama herkesin hayırlısı verilir kaderinde ne varsa bahtına o çıkar. Bir çok evlilik geçersiz değil mi bu durumda demişsin bunuda bilemeyiz çünkü evlenen 2 kisiden biri zina yapsa diğeri zina dışında başka birşey yapmış olabilir veya zina yapan tövbe etmiş ve tövbesi kabul olmuş olabilir. Bunlari biz bilemeyiz.

• Bunu sadece Allah bilir haklısın bir şey denemez

• Biliyordum evet doğru

0|1
    0|0
    • Zaten inanmayan 24. sure olan Nur suresinin 3. ayetini okuyabilir :)

• Bunu yeni gördüm arastircam

0|1
    0|0
    • Araştırın tabi, ben Kuran'ın Türkçesini en az bir kaç kere okudum. Millet bir fatiha'dan ibaret sanıyor.

• Evde pc yok cepten de olmuyor bakıp yazıcam sana mutlaka

• Oldu teşekkürler

• En sevmediğim şeydir bu. Benim gözümde bir cinayet, zinadan daha masum. Umarım da böyle olur.

0|1
    0|0
    • Sonuçta kimse bilmiyordum demesin. Dünya ayrı yaradan ayrı

Yükleniyor...