Suriyelileri dışlayalım mı?

Arkadaşlar, bazılarınız bu görüşüme karşı çıkıcak ama Suriyelileri dışlamak gerekli.
Ama gel görki bizim insanımız arap sevici :)

Güncellemeler:
Yorumların alayına ithafen yazıyorum...
Suriyelileri koruyup bana vicdansız diyenler.
Haberlerde görmediniz mi? Suriyeli genç adamın kafasına demirle vurup butün paraları hamıtlamış kaçmış. Suriyeli gelin haberlerini görmeyen ağmalar. Allah göz vermiş...
Burda insanlar elektrik faturasını ödeyemiyor zam üstüne zam. Bide üstüne Suriyelileri bakıcaz. Gitsin savaşsınlar kardeşim Kurtuluş Savaşı'nda biz naptıysak onu yapsınlar.
Ahha komik Suriyeliler cümbüş yapsın burda sizde vicdan diyin.
Antepte miydi Şanlıurfada mıydı berseydi.
Suriyelileri istemiyolar çünkü geldikleri yere de pisliklerini getiriyolar. Biz burda doğruya doğru ( ben değil) çoğu kişi çingeneleri dışlar, çingeneyi dışlıcana suriyeliyi dışla. Yarın öbürgün başımıza bela olucaklar demedi demeyin. Yolda geziyorum dönerci dükkanı açmış suriyeliler, kolonlar falan fişman cümbüş yapıyolar şarkı söylüyolar arapça. Suriyedekiler s. kinde değil. Neden biz Suriyelileri koruyalım sahip çıkalım? Denek olarak kullanılabilir.

0|0
8|13

En İyi Kız Görüşü

• insanlık denilir buna. benim kızdığım sadece erkekleri, vatanları için savaşsınlar.

0|1
    0|0
    • Hepsi gelmedi zaten rahat ol Esed rejimine ve Rus-lara karşı burda çarpışan arkadaşlarımız var, Çocukları ve kadınları genellikle getirmekteler.

Kızlar Ne Diyor 7

• O insanlar açlık, hastalık ve savaştan kaçıp bize sigindilar. Bu zaten onların hakkıdır. Mülteci hakkı.. Bu sefalet içinde ki insanları ülkeden atalım diyorsan bence senin vicdanın da bir sorun olmalı

1|1
    0|0
    • Senin bir akraban ölmediği için burda bomba da bana vicdanı ordan sıcak yatağından tabiki anlatırsın, Gel bir de bunu burda anlat kalbe anlat yüreğe anlat,
      Biz her gece suriyeye gecip kandaşlarımıza gereken yardımda bulunuyoruz o yönden içimiz Allah'a şükür rahat..

• Bakın ben Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde ikamet etmekteyim.
      Bilmeyenler duymayanlar Google kardeşinizden destek alınız!

11 Mayısta ben Amcamı! Dayımı! Gardaşımı! Kaybetmişim Reyhanlıda! Kendi memleketimde Ayrı ayrı yerlerde gün içerisinde üç kez bomba patladı! Ne polis ne savcı ne asker vardı. Türkmenlere laf etmiyorsunuz atanıza rahmet eyvallah Allah razı olsun.
      Ama konuşulduğunda lütfen toplumsal olarak konuşulmasın! İnsan utanmalı canı yanan biziz eşimizi dostumuzu babamızı kaybeden biziz, Ve yine biz isyan etmemekteyiz bazı arkadaşlar sıcak yatagında yattığı yerden bol keseden atmaktadır.. Lütfen duyarlı olalım biraz lütfen.. Ayrıca koyu ÜLKÜCÜYÜZDÜR! zoruna gidenler SODA İÇSİN... cCc cCc

• BAYIR BUCAK!
      TÜRKMEN DAĞI (VATAN DADLI) BUNU YOUTUBE YAZIP 2 PARCADIR İZLEYİN LÜTFEN..

• Dislamak sence iyi fikir mi ki. Dislayinca eline ne gecicek ki onlarda insan...

0|1
    0|0
  • Bilmem ben anlaşıyorum küçük olanlardan bir tanesiyle basket oynamıştım :D

0|1
    0|0
    • Anlaş anlaş devam et...

• Yav burdaki insanlar parasızlıktan sızlanıyor. bir 1.300 lira oldu asgari ücret zamı vurdukça vurdular. Biz burda geçinemiyoz onları nasıl bakıcaz? Avrupa neden istemiyo suriyelileri?
      Atatürk bizi ortadoğu bataklığından çıkarmaya çalıştı ama şimdi biz saplandıkça daha da saplanıyoz.
      Banene ya biz o durumda olsak Azerbeycan hariç hiç bir ülke yardım etmez bize.

• Kimse bize yardım etmez haklısın ama herkes gibi olmamız gerekmez, Atatürk e hayran bir insanım günümüzle ilgili yorumunu bir bence de mi soruda mıydı okudum bugünleri o zaman anlatmış hayran kalmıştım, ülke iyiye gitmiyor tabi sende bir nevi haklısın ama insanları yinede dışlama

• Vallah ben varım ya.

0|1
    0|0
  • kofti adamlar insanlık dersi vermeye kalkarlar bakalım şimdi onlara :D

0|1
    0|0
  • Ulan insafz, adamlar keyiflerinden mi geldi sanki?

1|2
    0|0
    • Geldikleri yere beladan baska bisey getirmiyolar onlat kacip buraya geliyo seni koruyan senin askerin yarin gidip onlar icinmi savassin? Senin insanın mi ölsün Allah korusun yarin bizim basimiza gelse o durum almanyami kabul eder seni irakmi ya da nami diger avrupa ulkelerimi

• Benim kararimla yonetilmiyo dogru benim sectigim kisi yonetiyor bir soru sorulmus fikrimi belirttim sıkıntı yok

• Bu arada ulkemizdeki suriyelilerden bahsederken turkmenlere cekiyon konuyu

• Bence yardım etmeliyiz

0|2
    0|0
    • Yardım ettiğin her Suriyeli yarın öbürgün başına bela olucak apla.
      Burda uzun uzun cevabını veremeyip haklısın diyeceğin paragraflar yazmak istemiyorum.

Erkekler Ne Diyor 13

• bence evet
    eşcinselleri araplar avrupalıları çinlileri saçı açık kadını dövmeli erkeği müslüman olmayanı vs vs. hepsini dışlayın çünkü siz mükemmelsiniz

1|1
    0|0
    • ya o kadar şımarık ve o kadar gereksiz bir canlı türüsünki gerçekten
      kurtuluş savaşında senmi savaştın sanki, ne kadar yalaka kardeşim birisin sen ya
      oturduğun yerden konuşmak kolaydı. hayatta herşey para değildir,
      sen orda oturup kahveni yudumlarken adamlar çocuklarının canını nasıl kuratacaklarını düşünüyorlar. bencil egoist olmak böyle bişey işte neyseki benden bir üstünlüğün yok

• yavsk yazınca kardeşim oluyorsa bişey demiyorum artık. ss

• sen burda yaşayabiliyorsan onlarında yaşamasında bir sakınca yok.

0|1
    0|0
  • Ahanda buraya yazıyorum yarın birgün bu suriyeliler parayı iyice bulacak ülkeye yerleşecekler ve çeteleşecekler ve ozaman gerçek yüzlerini gösterecekler bizim hümanistler ozaman bunları kovmadınız diye burda çıgırkanlık yapıp duracaklar

0|1
    0|0
  • Evet arap seviciyim çünkü benim peygamberim araptı sallahu aleyhivessellam ve onun sahabeleride

1|1
    0|0
    • Peygamber efendimizin hadisi.
      ''BEN ARAP'IM AMA ONLAR BENDEN DEĞİL.'' Araştır istersen.
      Ayrıca arap olmaları umrumda değil.

• Vicdanla hareket etmek iyi bişey olsaydı Osmanlı padişahları gün boyu kelle kesmezdi.

• Peki tamam sensin:)

• Dışlamak değil de bazılarına edebini, adabını öğretmek gerekir. Yoksa ülkemizde 75 çeşit insan varken neden suriyelilerde olmasın? Mesela bazı hakları fazla. Bedavadan maaş, sınavsız üniversiteye gidebilmeleri, kalacak yer verilmesi Vs. Vs. Ha birde orda kalıp vatanlarını korumaları daha onurlu bir davranış olurdu.

0|1
    0|0
    • Suriyelilerin giydiği ayakkabılar, elbiseler, telefonlar çoğu vatandaşımızda yok.

• Ben öyle yapıyorum. Madem sen onları sırf oy için halkın üstüne salıyorsun, ben de halk olarak yıkar geçerim kardeşim!

0|1
    0|0
  • Ahah oyle maalesef

0|1
    0|0
  • Seni dışlamıyoruz onları mi dışlıcaz

0|1
    0|0
  • Senin gibi soyu belli olmayan adamları bağrımıza basmışız, Arap'lar ne ki şeker oğlan...

0|1
    0|0
    • Devam et olm devam et.
      Çok değil bir 5 sene sonra ağlıcaksınız Suriyelilerden.

• Ulkeden disliycan mk zamanında ottomanimizada ihanet etmisler zaten ama cocuklara acirim ya onlari almak lazim ulkeye

0|1
    0|0
  • Arap sevici değiliz,
    Ve sana katılıyorum bizim başımıza gelse onların yasadıkları olayın aynısı, Bizi 1 saat bile suriyede tutmazlar..

Fakat onların arasında Bayır Bucaktan gelen TÜRKMEN Kandaşlarımız da vardır..

0|1
    0|0
  • aynen.

0|1
    0|0
  • ınsanlık bunun neresınde

0|1
    0|0
Yükleniyor...