Dinlere inanmayanın türbelere gitmesi?

Deist biri olarak dua ettiğimi belirtmek isterim, bu tabiki sure şeklinde degil Türkçe olarak ediyorum duaları. Normal olarak.. Türbeye hurafeye de inanmam ama her yerin bir kültürü vardır görmek için gitmek isterim. Her şehrin bir Ayasofyası vardır. Bu hafta içinde çok yakın arkadaşlarımla türbeye gideceğiz okulun düzenlediği bir gezi bu. Arkadaşlarım dinlerine bağlı insanlar elbette orada dua edecekler fakat ben kenara çekilip "ben inanmıyorum siz devam edin" de demek istemiyorum soyutlamaktan hiç hoşlanmam kendimi ama yalandan da dua edemem. Hiç gitme diyeceksiniz belki ama gidip görmeyi istiyorum... Ne yapmam lazım?

0|0
1|8

En İyi Erkek Görüşü

• Her zamanki gibi Türkçe dua et

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Deistim diyorsun ya sana bir şey sormak istiyorum ama yanlış anlama inancını sorgulamıyorum bunu belirteyim. Sorum şu sadece Allaha inanıyorsun ve dinleri reddediyorsun hz. Muhammed i de inkar ediyorsun ya peki öyle biri hiç yaşamadı mı diyorsun yoksa o kişi yalancıdır mı diyorsun? Bu konu hakkındaki fikrini öğrenebilir miyim

0|0
    0|0
    • Kuran'da ki ayetlerin %60'ı Muhammed'in istekleri ve arzuları üzerine çıkmıştır. Muhammed şunu yapabilir. Muhammed'e bütün kadınlar helal kılındı (halaları ve teyzeleri de dahil olmak üzere)
      Kuran'ı Allah'ın ulusa son seslenişi olarak düşünürsek bu konuşmasının % 60'ını muhammed in istekleri doğrultusunda yapması bana çok saçma geliyor. Ve bu durum da indirilen kitaba da, içeriğindeki şahısların varlığına da inancım kalmıyor.

• Madem öyle orada yazanlar gerçek değil 1500 yıldır neden hala varlığını surduruyo ve ona inanan milyonlarca kişi var uydurma bir kitabın bu zamana kadar gelmesi ve hiç bir değişime uğramaması sence de ilginç degil mi?

• Bir de şuraya değinmek istiyorum hani dedinya tüm kadınlar hatta halası teyzesi bile hz. Muhammede helal kılındı diye bak bakalim ahzab suresi 50. Ayete ne yaziyor hala ve teyzeleride helal kılındı dedin ama orada hala amca dayı ve teyze kızları ve tüm kadınlar helal kılındı diyor bunun hz. Muhammedin istekleriyle alakası yok sadece hz. Muhammed icin değil tum erkekler icin geçerli bu birinci dereceden akrabaların dışındaki herkesle evlenebilirsin demek bu orada hz. Muhammedi ornek vermesi de yüce Allahın ona tolerans geçmesi değil müslümanların tek örnek alması gereken kişinin hz. Muhammed olduğu için orada hz. Muhammed ornek verilmiş kime sorarsan sor bu böyle islam dinini kurandan ve sünnetlerden òğrenebiliriz ve hz. Muhammedi örnek almalıyız.

Erkekler Ne Diyor 7

• Deistlik dinsizlik demek degilki. Sonuçta onlarda iyiliğin yürekten geldiğine inanan bir topluluk. Sonuçta dinin gerektirdiği en büyük şeye vicdani gereklilige inanıyor. Şeytana tapmiyor. Ateşe tapmiyor.

0|0
    0|0
  • gidip gormeyi istiyosan ogrencen tabiki

0|0
    0|0
  • Git yine duanı et etmek istiyorsan ölüden medet umma da o en kötüsü

0|1
    0|0
  • kimse zorla dua et demez ya git gör gel belki doğru yolu bulursun bellimi olur

0|1
    0|0
  • Deist olmanla ilgili konuşalım mı?

0|0
    0|0
  • O zatin hatirina dogru yolu bulamayi iste.

0|0
    0|0
  • Dine inanmiyorsan kime dua ediyorsun merak ettim o Dinin sahibi Allahtir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...