Neden insanlar bir şeyimizi vermek istemediğimizde kırılırlar?

Arkadaşım kolyemi istedi benim için özel bir anlam ifade eden kolyemi kibar dille vermek istemediğimi söyledim ama kırıldı. Ben birinden bir eşyasını kullanmak için istemem çok nadir olmuştur ki istediğim kişi vermese kırılmam o onun eşyası sonuçta bana bu çok saçma geliyor ya ama yinede cimri damgası yememek için susuyorum bazı şeylere bugün ilk defa kibar bir dille istenen şeyi vermek istemediğimi dile getirdim ama kötü oldum şimdi sizce kötü mü yaptım ve bu gibi durumlarda ne yapmam lazım?

0|0
1|2

Erkekler Ne Diyor 2

• İnsanın doğasında vardır çıkarcılık.
    Çıkarları dahilinde karşısındakinin zayıf noktalarını görürse oradan saldırır.
    Seninde zaafın "pinti damgası yemek"ten korkmak olmakta.

Bence mantıklı hareket edersen karşındaki kişilerin kim olduğunu daha net gözlemleyebilirsin.

cut.

1|0
    0|0
    • Aynen katılıyorum çünkü ben böyle şeylerden korkarım millet hakkımda ne düşünür diye düşünürüm hep sırf bu yüzden bir çok kere iyi niyetim suistimal oldu ve artık kendime dur deme zamanımın geldiğine inanıyorum bunu fark ettim

• Her olay, bir derstir.
      Bu tür olaylarda, kendine ve çevreni zarara uğratmayacak kararlar almayı başardığın vakit dersini almış ve o dersi başarıyla geçtin demektir.

• Teşekkür ederim

• Erkeklerde bu tür şeyler daha basit.
    + Şunu verde iki gün takılalım.
    - Sktr yarrm.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• En iyisini yaptin. Kırılmak sacma asıl. Bende hiçbir eşyami vermem kimseye

2|0
    0|0
    • Gerçekten benim için bir anlam ifade ettiğini söylemeye çalıştıkça o bir şey olmaz gibilerinden ısrar ediyordu bende artık dayanamadım kibar bir dille söyledim ama kırıldı şimdi beni millete kötü göstereceğinden korkuyorum

• Rica ederim sıkma canını :)

• ❤ ❤

Yükleniyor...