Yakın arkadaşım ateist oldu arkadaşlığımı bitirmelimiyim?

İnsanlari inanclarina gore mi seciyorsun pis yobaz diye yargılamadan once lutfen dinleyin. Benim 6 senelik bir arkadasim var ilk tanistigimiz zamanlar ben pek dindar sayilmazdim ama Allaha inancım sağlamdı (arkadaşımın da aynı şekilde) ben 3 sene once namaz kilmaya kapanmaya kurana gore hareket etmeye karar verdim bugun de hala oyleyim cok sukur.1-2 hafta once arkadas ortaminda konu acildi ve bu arkadasim ateist oldugunu soyledi. Allah'a inandırmak için çok uğrassak da bu mumkun olmadi. Nisa 144de kafirlerle dostluk etmememiz isteniyor. Kuran'da yazan her sey benim isteklerimden kararlarimdan daha kesin ve onemlidir benim icin. Arkadasima onu kirmadan nasil arkadasligimi bitirmek istedigimi soylerim?

0|1
4|13

En İyi Erkek Görüşü

• Gorusmelerini azalt baska arkadaslarinla daha fazla vakit gecirmeye calis

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bitirmek istediğini söylemene gerek yok. Yavaş yavaş uzaklaş..
    Doğru olanı yapıyorsun.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• İnandığına karşı ;

-Bir küfür
    -Bir saygısızlık

edecek olursa, bununla beraber sen onun inanmamasına bir şey demediğin halde, o senin inandığına bir şey der, seni kırar, seninle yarışa girerse o zaman dilediğin gibi koy mesafeni...

Bitirme, imanına güveniyorsan bitirme, sürdür yine, ama bu konularda tartışma, bir şeyi ispat etmeye kalkma, ne o sana bir şeyi ispat edebilir, ne de sen ona bir şeyi ispat edebilirsin.

cut.

0|0
    0|0
    • Kuranda boyle yazmiyor. Direk dostluk etmemem gerektigi yaziyor

• İşte Nisa 144de "kafirleri dost edinmeyin" diyor "saygı duyan kafirleri dost edinebilirsiniz" diye bir şey yok

• Bildiğim kadarıyla kafir, inanmayan kişiye değil, gerçeği bildiği halde gerçeğin üstünü örtmeye çalışan, ona saldıran, onu inkar eden kişiye denir :)

• hoşgörüsünü sevdiğimin islamı.

0|2
    0|0
  • Arkadasini 3 kere cagirirsin ondan sonrasi arkadasini ilgilendirir ve arkadas olmama konusunu bilmiyorum ama Mevlana kim olursan ol yinede gel demis ortusmuyo ama bilmedigim konu.

0|0
    0|0
  • Muhattap olma psikolojini bozar
    Inananlar inananlarla
    Inanmayanlar inanmayanlarla
    Takilsin yapacak bişe yok

0|0
    0|0
  • Seninle inancın arasına giriyor mu veya seni inandırmamaya çalışıyor mu? Gerisi onu ilgilendirir işte böyle başlıyor alevilik sünnilik sağcılık solculuk mezhepçilik

0|0
    0|0
    • Kuranda böyle yazmıyor

• Kimsenin hiçbir topluluğun müslümanlığı beni ilgilendirmez. Kuran'a uygun yaşamaya çalışıyorum çünkü inanıyorum

• Olaya bu şekilde bakıyorsan ve körü körüne inanıyorsan buraya bu soruyu açmayıp direk arkadaşlığını sonlandıracaksın neett

• 'Kuran'da yazan her sey benim isteklerimden kararlarimdan daha kesin ve onemlidir benim icin.' cevap soruda.

0|0
    0|0
    • evet ben de nasil onu kirmadan arkadasligimi bitirebilecegimin cevabini ariyorum aslinda yanlis olmus

• Arkadasligi kesmeyi degil, Islam sana onu öldürmeni emir ediyor ;)

0|0
    0|0
  • direkt bitir hatta öldürebiliyosan öldür cihat yapmış olursun

0|0
    0|0
  • kuranda o arkadaşını öldürmen gerektiğide söyleniyor biliyor musun?

0|0
    0|0
  • Soleme bitir allah dostu olmayandan hayir gelmez

0|0
    0|0
  • Onu hakka davet et

0|0
    0|0
  • ahirete gidince yolların ayrılacak boşver şimdiki dünyayı.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Dini degisti diye karakteri degisecek diye bisey yok benim var bir kac arkdasim saygi duyuyoruz birbiriimize anlasabiliyoruz.

0|0
    0|0
    • Kuranda arkadas olmamam gerektigi yaziyor

• dışlamak değil de uzak durmaya çalışmamız lazım

• Himm haklisin belkide ama ben insanlardan uzaklasamam oyle. Karakterim değil. Bence bu konu acilmadicka sıkinti olmaz.

• uzaklaşarak bitirebilirsin.

0|0
    0|0
  • Bitir bence

0|0
    0|0
Yükleniyor...