Avrupalılar madem bu kadar araştıran akıllı insanlar o zaman neden müslüman olmuyorlar?

ya da neden müslüman olmadılar? madem çok okuyan araştıran insanlar niçin müslüman olmadılar ki? Müslümanlıgı Benden daha iyi bilen tüm mezhepleri araştıran norveçli arkadaşım yine hristiyanlığı seçmiş , halbuki kuranda yüzyıllar önce olacağı söylenip yüzyıllar sonra da gerçekleşen olaylar var bunlara da mı inanmıyolar

0|0
11|8

En İyi Kız Görüşü

• Görmek istememiştir.
    İnsanlar istedikleri şeyleri görürler.
    Gerçeği isterlerse gerçeği görürler. İsterlerse masalı gerçekmiş gibi görürler.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Haklı sebepleri var 😊 Onların kültürüne islam bizimki kadar önce giriş yapmadı maalesef Amerikalı insanların çoğu Türkiye'deki zihniyet gibi atalarının dinini takip ediyor yani hristiyan aileye mensup olan Hristiyanım diyor 😊 sen hiç araştırdın mı mesela incili okudun mu? Ben okudum zira okumayı severim güzeldir eklemeler dışında (Allahın oğlu kısımları 😆) yani araştıran kesim de bilime ilime inanır. İslam onların kültürlerine terstir onlar sevgiliyken sekse bayılır yapmayanı dışlarlar hatta 😆 islamda evlenmeden ilişki haramdır kişi zina etmiş olur. E bilimciler bu yasakları kendilerine zor görürler ve Allah'ı bilimsel olarak kanıtlamadan niye bu kurallara uyalım derler 😆 ayrıca kanıt olarak hadis çelişkilerini sunarlar haa bak peygamber çocuklarla evlenmiş bu nasıl din? Gibi. Hadislerin alayı uydurmadır o da ayrı bir konu 😆

0|1
    0|0
    • E kardeş incildede zina geçer.
      Dini mini bırakta bunlar kıtaların kültürleri yaşantılarıyla ilgili.

• bak anlatıyım
    1) norveçli arkadaşının seçmemesi, bütün hristiyanların seçmediği anlamına gelmez ki kanıt olarak en fazla islama geçen millet ingilizlerdir araştırabilirsin
    2) bu kültür meselesi, bu soru karşıt olarak (mantıktaki karşıtlık) türkiye avrupa birliğine girmeye çalışıyor neden hristiyan olmuyor?
    3) kolonizatör müridler anadoluya gelip islamı yaydılar yüzyıllar önce, aynı şekilde misyonerler de hristiyanlığı yaydılar bu konuda aziz petrusu ve romadaki milano fermanını araştırabilirsin
    4) islamofobi var malesef ışid, el kaide, el nusra gibi
    5) onlar da kendi kitaplarının gizemli ve bilgileri üstü kapalı şekilde yüzyıllar önce verildiğini idda ediyor kanıt olarak ta gregor mendel gibi bilimi geliştirmeye çalışan bir çok insanın rahip olmasını sunuyorum artı incili okudum

1|0
    0|0
    • umarım sorunun cevabını verebilmişimdir

• 1) ben o arkadaşımı hepsiyle bir tutmadım ama yazın iş gereği hangi yabancıyla tanışsam tüm mezheplere kadar biliyorlar bana tuhaf gelmişİi bilmeleri. Ondan dolayı 1 örnek verdim. İngilizleri de biliyorum en çok onlar oluyorlar evet
      2) bu madden saçma olmuş benim söylediğim şeyle hiçbir alakası yok ab ile ne alakası var
      4) katılıyorum evet işid önyargı oluşturuyor

• Çünkü tukurduklerini yalamak gururlarını incitir diye yapmıyorlar.

1|0
    0|0
  • avrupada yasiyorum. cünkü oraya giden müslümanlar yobaz ve giden türkler oranin karilarini oynar gibi oyanadiklarindan güven veremiyorlar.

0|0
    0|0
    • bende 17 yaşıma kadar hollandadaydım evet türkler orada çok kötü örnek ediyorlar. Gerçi diğer müslümanlar da ediyor

• dalavere hep bizi türklerde. onlarda sevmiyorlar. özeti bukadar

• 3 dini kitabı okumuş bir ateist olarak bu sorunun cevabını bilmiyorum din kaaaarşim ;)

0|1
    0|0
  • kalp

0|0
    0|0
  • Zaten İslamı araştıranlartırıp ayetleri gördükleri anda İslamdan soguyorlar bide herkes kafasına göre yorumlamış bu yorum farklarından ortadogu kan gölü adam bu ne saçma din diyor senin düşüncene göre İslam Toz pembe ama gerçekler öyle degil misal Şuanda bütün Müslümanlar İşidin halifesinin ilan ettigi cihata katılmak zorunda aksi taktird öldürülmeniz malınıza el koyulmasın erkeklerin öldürülüp kadınların köle olarak satılması hakları var vsvs diye uzar gider bilmedigin konulara ögrenmeden böyle genelleme yapma lütfen

0|0
    0|0
    • kendinde bilmediğin konuyu yazmışsın laf etme bence , demek işid in hakkı var saydıklarına iyimiş dostum kafan güzel banada versene az

• 1kere işit videosu izlendin mi? adamlar ne yapacaksa önce açıklıyorlar ayetle sonra eylemelerini gerçekleştiriyorlar İslam sandıgınız kadar tozpembe degil

• ne alaka bilmediğim konular? islamı bizim gibi görmedikleri işidi n önyargı olusturdugunu aşağıdaki yorumlardan birinde söyledim zaten kaldı ki bunu herkes fark edebiliyor düşünebiliyor. tek zeki sen değilsin yani

Kızlar Ne Diyor 10

• Muslumanlar da hic arastirmayan hic bir sey bilmeyen toplumlar hep. En son 500 yil once islam dunyasindan icat cikmis.

Arastiranlar da musluman olmuyor.

Eeee? :D kim hatali?

0|0
    0|0
  • Öff şu dinle kafayı bozmuşlardan bezdim sanane kardeşim sen Hristiyanlıpı vs o kadar mı iyi biliyosun?

2|0
    0|0
  • Akıllı oldukları için

2|2
    0|0
  • Sana doğru gelen onlara doğru gelmiyor demek ki. Bunu sorman bile çok saçma seni ilgilendirmeyen şeyler seni bukadar germesin.

0|0
    0|0
  • Belkide akıllı oldukları içim Müslüman olmuyorlardır

1|0
    0|0
  • Hristoyanlarinda isi zor biz bir tane kitabi hatmedemiyoruz onlarda cesit cesit

0|1
    0|0
  • araştıran ve akıllı oldukları için olmuyorlar :D

0|0
    0|0
  • Çoğu insan okumayı dinle ilgili konuda yapmıyor. Biz de artık dini sürekli konuşmayı, insanları diniyle sınıflandırmayı bırakıp bilimle ilgili şeylere, ülkemize yeni teknolojiler üretmeye kafa harcasak zaten tüm sorunlar çözülecek. Avrupalıların çoğu hristiyan doğdum hristiyanım diyor. Çocukken kliseye gidiyorsa gidiyor ama çok da dinle ilgili bir şey yapmıyorlar. Çünkü düşünecek çok daha önemli seyleri var.

1|0
    0|0
  • Hristiyanlikta insanlarin daha rahat edecegi bir din olarak dusunuyorlardir ve bu yuzden isin kolayina kaciyorlardir belki

0|0
    0|0
  • İnanmak istemiyorlar, inkar edip yalan söylemek daha cazip geliyor çünkü inançları değiştirmek kolay bir şey değil. Bazı hrıstyanlar öğrenip müslüman oluyor mesela bu da tam tersi. birde Allah nasip etmeyecekse etmez

1|0
    0|0
Yükleniyor...