Türk malı kullanmaya özen gösteriyor musunuz?

Tamamen yerli malı kullanmak mümkün değil belki, elinizden geldiğince aldığınız ürünlerin Türk malı olmasına özen gösterebiliyor musunuz?

Güncellemeler:
Soruma soruyla cevap vermezseniz sevinirim.

0|2
15|28

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Evet, ilk ne malı olduğuna bakarım. Ailem ve arkadaşlarımı da bu konu da sıkça uyarıyorum.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• kullanmak istiyorum tabi ki ama, askeri teknoloji dışında üretiiğimiz bir şey yok ki. Eve tank, hava savunma sistemi falan almayacağımıza göre kullanılabilecek yerli malı yok gibi bir şey.

Ne bileyim, bir cep telefonu falan olsa adam akıllı kullanırdım, ya da araba olsa neden kullanmayayım.

Ama gıda maddeleri dışında Türk malı bir şey göremiyorum piyasada, bir de Türk insanın çok kötü bir yanı var, eğer bir ürün başarılı bir şekilde kazanç sağlarsa, sonra ki ürünleri aynı kalite de üretmemeye başlıyorlar, nasılsa insanlar alıyor mantığıyla. O açıdan üzülerekde söylesem , çok mecbur kalmadıkça Türk malı kullanmam.

1|1
    0|0
  • Sana bir tüyo vereyim bir Türk malı ürün yeni çıkmışsa o sene üretilip dagıtılmışsa hiç düşünmeden al kalite iyidir. Marka bir sene tuttum mu ertesi yıl malzemeden çalarlar ve kalite düşer.

2|0
    0|0
  • hayır :)

1|0
    0|0
  • televizyon vestel, buzdolabı arçelik

1|0
    0|0
    • vestel 1984 almanya telefunken yan ürünü türkiye bagımsız bir ülke degil ve markası olamaz arçelik blomberg, Arctic, Defy, Leisure, Arstil gibi markaların yan ürünü türk sahipleri üzerine ambalaj yapıştırıp türk malı diye satar ham madde sanayi üretimi olmayan ülkede imalat olmaz

• Türk malı yurdun malı herkes onu kullanmalı şarkısıyla büyüyen nesiliz biz be nasıl özen göstermeyelim?

1|0
    0|0
  • Artık yerli yabancı malı diye bişey kalmadı, yerli malı dediğin ürün Çin'den geliyor, yabancı dediğin Türkiye'de üretiliyor :)

1|0
    0|0
  • Evet mümkün oldukça Türk Malı tercih ediyorum ama,
    bulabilirsek tabi ki.
    Ortalık çin malı dolmuş.

1|0
    0|0
  • Evet

1|0
    0|0
  • yiyecek içecek hariç Türk malı ne var ki

1|0
    0|0
  • yok :/

1|0
    0|0
  • Ozaman hiçbisey yiyip içmeyelim

1|0
    0|0
  • Hayır.

1|0
    0|0
  • yerli malı haftası kutlamış nesiliz biz. hala var mı bilmiyorum.

1|0
    0|0
  • Kalitesiz olduğu için asla kullanmam.

1|1
    0|0
  • hayır

1|0
    0|0
  • Adam gibi bir üretim yaptılar da biz mi kullanmadık

1|1
    0|0
  • tabıkdıe evet

1|0
    0|0
  • Denk geldikçe evet. Eskiden, 90'larda falan Türk malı kalitesiz inanışı vardı. Belki kalitesizdi de. Ama çin malları sağ olsun daha kötüleri geldi. Ve yani o zaman bize Avrupa'dan veya diğer gelişmiş ülkelerden gelen kaliteli ürünlerin de yerini çin malları aldı. Sonra bizdeki teknik gelişti ve onlardan daha kaliteli ürünler yapmaya başladık. Benim bildiklerim arasında özellikle plastik sektöründe iyiyiz.

0|0
    0|0
  • biraz.

1|0
    0|0
  • Hövollaheval kullanmazmıyız :D :D

1|0
    0|0
  • Deniyorum gerçekten ama artık türk isimli yabancı mallar dolu piyasada

1|0
    0|0
  • Evet kullanmamaya

1|0
    0|0
  • T. M. ne var Şu an söylesene bana.

1|0
    0|0
  • Dikkat ederim,

1|0
    0|0
  • etmiyordum fakat bu bir uyari gibi geldi Şu an . daha dikkatli olacagim konusunda söz verebilirim :)

0|0
    0|0
  • önüme ne gelirse kullanırım. bakmam ayrıntılarına, işimi görsün yeterlidir.

0|0
    0|0
  • fiyat/performans da iyi olan neyse ve maddi durumum da yetiyorsa markaya bakmam. bazı ürünlerde de param yetiyorsa bu denklemi de armam en iyisini daha doğrusu en beğendiğimi alırım

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Yerli ürün kullanmaya kalksak aç kalırız herhalde 😂

1|0
    0|0
  • Dikkat etmem. Ama bazi turk mallarini dahada evden iceri sokmam mesela arcelik.

1|0
    0|0
  • Özellikle dikkat etmiyorum ama yediğim çoğu meyve ve aldığım çopu giysi türkiyeden geliyor. Yurtdışında yaşamama rağmen. :)

1|0
    0|0
  • Marka veya menşei takıntım yok.
    Kaliteli olmasına bakarım.

1|0
    0|0
  • Ben hic dikkat etmiyorum. Mesela torku turk maliymis bildigim halde yemiyirum.

1|0
    0|0
  • Tabi ki özen gösteriyorum. Türkiye Cumhuriyeti'nin bir ferdi olarak milletim kazansın diyor ve yerli üreticilerin mamüllerini kullanıyorum. yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı :)

1|1
    0|0
  • Elimden geldiğince. Torku markasını tüketmeye çalışıyorum şu sıralar.

1|0
    0|0
    • şu tüketmek lafına uyuz oluyorum bide kullanmak sigara kullanıyomusun ie sorumu olur arabamı bu sigara içilir torkda büyük ihtmal gizli israil malı

• he yani sen torkunun sıkı bir takipçisisin veya bir markanın işte )) çok komik kapitalist ruhla yetiştirilen birine bunu anlatmak zor ama yemek yemektir yenir giyside giyilir bunların markası olmamalı ve bunların takipçisi olunmaz bir futbol takımı bir din veya felsefe degiller

• Neyin mücadelesi? süt ve süt grubu tüketin, protein tüketin vs denir ayrıca Torku bir marka ve onun tüketicisi olunur. Ben müdavimiyim demedim. Kapitalist ruhla yetiştirildiğime Nasıl kanaat getirdin Onuda anlamadım ama düşündüm de umrumda mı? Hayır değil. Teşekkürler @obsesifmilitan

• Açıkçası hayır.

0|0
    0|0
  • Biraz.

1|0
    0|0
  • Biraz.

1|0
    0|0
  • torkuuuu

1|0
    0|0
  • Evet

1|0
    0|0
  • yurtdisinda yasiorum ama yiyecek markalrni türk mali olmasina özen gösteriorum

0|0
    0|0
  • Türk malı gezer yıldız giyim dışında bir şey gormedim

0|0
    0|0
Yükleniyor...