Hristiyan olan kişiler yardımcı olabilirmi lütfen?

Küçüklüğümden beri hep hristiyan dinine karşı bir ilgim var, hep haç işareti çizerdim, kiliseler oldukça dikkatimi çekiyordu, halende öyle. Ama artık ilgim dahada arttı. Hristiyan olmak istiyorum. Aileme bu konudan bahsedemiyorum. Kiliseye girdiğimde iyi olduğumu, rahatladığımı hissediyorum. Bugün çok beğendiğim bir haç kolyesi aldım. Taktım. Annem çıkarmam için zorladı ama çıkarmadım. Annemin üzülmesini istemiyorum, asla istemem. Ama kendime engel olamıyorum. Gün geçtikçe müslümanlığın kaba bir din olduğunu düşünüyorum. Hristiyan olmam için, ya da ailemi ikna etmem için ne yapmam lazım? Ailem kabul etmez bana karşı çıkarlar diye çok korkuyorum. Ki annem şimdiden kolye takmama bile tahammül edemiyorsa.. Lütfen kaba yorumlarınızı kendinize saklayın, insan içinden gelen bir duyguyu saklayamıyor. Yardımcı olan kişilere şimdiden çok teşekkürler..

0|1
47

En İyi Erkek Görüşü

• Yanlış yolda ilerliyorsun, ne ilerlemesi son sürat koşuyorsun. Bazı şekil ve semboller dikkatini çekebilir beyenini kazanabilir ama sırf haç işaretini beyeniyorsun diye din degiştiremezsin. Hatta aklı başında bir hristiyan papaza durumu açsan o da sana bunun çocuk oyuncağı olmadığını önce kendi dinini sonra hristiyanlık dinini iyice araştırdıktan sonra gelmeni söyler. İşin aslı , senin yapman gereken şey de bu. Her iki dini de araştır. Araştır derken insanların yaptıklarıyla takılı kalma. Örneğin iranda insanları taşlayarak öldürüyorlar diye bütün müslümanları cani belleme sen Allahın neyi emredip neyi yasakladığına bak. Bu gün senin islamda kaba bulduğun şeylerin tamamı cahil insanların ortaya attığı ve dinimizi insanlığın gözünde kötü gösteren iğrenç eylemler. Sana son olarak şunu söyleyeyim islam dininin hristiyanlık gibi haç ya da yahidilik gibi 6köşe yıldız sembolü yoktur çünkü bizim dinimizin sembolü sevgidir onun da şekli olmaz.

1|0
    0|0
    • Tekrardan diyorum konu burda haç işareti değil. Hristiyanlığın doğru olduğunu düşünüyorum. Kilisede huzur buluyorum. Mutlu hissediyorum. Elbette araştırmalar yapıyorum. Ben bunlardan bahsediyorum. Mesele haç işareti değil. Lütfen yanlış anlamayın, yanlış anlaşılmak istemiyorum. Yorumunuz için teşekkürler.

• Rica ederim. Ama bir müslüman olarak senin içinde bulunduğun durum beni çok üzdü. Çünkü adım gibi bildigim bir yanlışa sen doğru diyerek koşuyorsun ki burada seni uyarmak benim vazifem. Din değiştirmek çok ciddi bir mevzudur. Sana şöyle açıklayayım. Eğer Hristiyanlığa geçiş yaparsan o güne kadar olan islam adına bütün sevapların silinir. Tabi islam adına diyorum bazı istisnayi sevaplar yerinde kalır. Örneğin kıldığın namaz ve oruçların sevabı giderken insanlık adına diktigin bir ağaçtan aldığın sevap işlemeye devam eder. Çok ama çok iyi düşün kılı kırk yar. Ve şu sözümü unutma senin islamda beyenmedigin bütün kabalıklar yobazların islam adına ortaya attığı ve hakiki islamla alaksı olmayan şeyler.

• Görüşünüze elbette ki büyük saygım var. Sonuçta herkesin kendi fikri. Yorumunuz için çok teşekkürler..

En İyi Kız Görüşü

• Hristiyanlik haç isaretinden ibaret degildir özentilik..

2|0
    0|0
    • O kadar yazdığım şeyden gidip haç işaretine takıldıysanız o sizin sorununuz..

• Rica ederim iyi günler😊

• Çok teşekkür ederim, sizede iyi günler. :)

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 6

• Dinde zorlama olmaması ne kadar güzel değil mi...

2|1
    0|0
  • İslam kaba din olamaz. Dünyada sömürü düzenini ve savaşları çıkartan hep hristiyanlardır.

0|0
    0|0
  • hristiyanim. buyrun size nasil yardimci ola bilirim?

0|0
    0|0
    • Hristiyan olmak istiyorum. Ama aileme nasıl söylerim bilemiyorum. Kiliseye gittiğimde mutlu oluyorum, hristiyanlığın çok iyi olduğunu düşünüyorum. Türkiyede'ki insanların bir çoğu müslüman olduğu için insanlar tarafından dışlanmaktan korkuyorum. Hristiyanlığa büyük bir sevgi duyuyorum. Kendime engel olamıyorum. Sizce ne yapmalıyım?

• Dayanacağım ve güçlü kalacağım. Bu yorumunuz için gerçekten çok sağolun..

• 2 ay olmuş ne yaptın bilmiyorum ama anayasamızda kimse kimseye dinini açıklamak zorunda değildir ( ailen bile olsa ) diye bir madde var bu durumda ailenin buna çok büyük bir tepki vereceğini düşünüyorsan söyleme ama belki ileride sen söylersin ya da fark edebilirler davranışlarından ayrıca birileri seni dışlar diye neden korkuyorsun ki? eğer dışlarlarsa (ki emin ol böyle kişiler hep olacak) onlar kaybetmiş olur insanlık dine göre yargılanamaz ki insanlar içinden geldiği gibi davranır sadece hristiyanlığı değil de bütün dinleri araştır sana en uygun olanı seç senin yaşamına en uygun olanı müslüman olmadığım için beni de dışlayanlar var elbette ama sorsana bir umrumda mı? görüşe yorum kapandığı için buradan yorum yapıyorum bu arada :D

• Hristiyanım ben nasıl yardım etmemi istersiniz

0|0
    0|0
  • Sadece Müslümanlığı kaba bir din olarak görmeniz üzdü

0|0
    0|0
    • Her dinde olduğu gibi iyi insanlar ve kötü insanlarda var.. Ama ben öyle düşünüyorum. Görüşünüz için çok teşekkürler..

• ben size hıristiyanlıgı koteyıp muslumanlıgı benimsetmeye çalışmayağım sonuçta ikiside allahın dini ama burada kalkıp kaba din demenizi yanlış ama

• Millet gider mersine bizimkiler gider tersine..
    Pardon ama sen bunu bilinc altina isletmissin, hic ona ilgi duydugun kadar kendi dinine yoneldin mi?
    Nasil bakmak istersen oyle goruyorsun, ve kusuruma bakma ama yanlis yoldasin :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Eğer daha mutlu ve huzurlu hissedeceksen yaşadığın şehirde bir kilise bul ve türk hristiyanlarla ilişki içinde ol ki ben rahibin türkçe bildiğini düşünüyorum dinle ilgili nasıl hristiyan olabilirsin bilgi edin.
    Ailene gelirsek yaşın reşit olduğu için olgun ve mantıklı düşünen özgür iradede birey olarak seçimini ailene söylemek zorunda değilsin ve seçiminden dolayı kimse seni dışlayamaz. Ama bir müslüman olarak hristiyanlık ile ilgili derin bilgiler edinmeni öneririm. Ben kişilik olarak her konuda çok okuyan ve araştıran biri olarak hristiyanlığın İslam'dan daha katı, yahudiliğin de Hristiyanlıktan daha katı olduğunu belirtmek isterim.
    Kuran'da kadın erkek eşitliği, çok eşlilik, şiddet gibi bahsedilen konulardan daha ağırı Kıtabı Mukaddeste de de mevcut. Döneme göre (reform) bir dine yaklaşırsan ortaçağda da müslüman ollman gerekir.
    Benim tavsiyem mezhepler hakkında da bilgi edinmen. Kara çarşaf bize hristiyanlıktan geçmiştir ortadoks mezhebinde halen giyenler mevcut, yahudilik ortadoks mezhebinde de böyle. İsimler farklı tarz aynı ve katoliklikte boşanamazsın, ömür boyu evli kalacaksın, islamda kadın erkeği dini nikahta boşayabilir.
    Hristiyanlıkta teslis inancıyla ilgili Kitabı Mukaddeste çelişkiler var ve İsa'yı tanrı kabul eden ve etmeyen farklı görüşler mevcut. Bu farklı görüşlerden İslama birebir benzeyen mezhep de mevcut.
    Hristiyanlık ve Musevilik fazlaca pagan dinlerin etkisinde kalıp kendini vurucu noktalarla bu durumdan sıyıramamış. Richard Dawkins'in tüm kitaplarını tavsiye ederim. Katolik ve ortadoks değil protestanlık mezhebinin daha insancıl olduğunu düşünüyorum. Googledan 'Kitab-ı mukaddes Şirketi' adlı sitede seni hristiyanlığa çok fazla daha yaklaştıracak ciddi hristiyan dinine ait kitaplar ve inciller mevcut. İki farklı zıt yöntemle karar vermeni öneririm, mutlu olman dileğiyle..

0|0
    0|0
    • Gerçekten çok bilgili bir şekilde konuşmuşsunuz. Önerileriniz, bu güzel görüşünüz ve her şey için çok teşekkür ederim..

• Rİca ederim. :)

• Himmm

0|0
    0|0
  • İslam asla kaba bir din değildir bunu yaşayan insanlara bakarak karar verme dine bakarak karar ver. Rahip olup çocukları taciz edenler var ama bunlardan haberin yok rahatça kiliseye gidiyorsun. İnancın sana kalmış elbette ama az bilgiylede böyle eleştirmeyin.

0|0
    0|0
Yükleniyor...