Yasaklar, zamanla insanlarda korkulan şeylerin gelmemesi için mi uygulanır?

Yasaklar düşünmek yerine, yasaksız çare aramak doğru değil mi?
Yasaklar, zamanla insanlarda korkulan şeylerin gelmemesi için mi uygulanır?

#8MartYasaklanamaz

http://www.cumhuriyet.com.tr/m/haber/turkiye/492790/Kadinlardan_korkuyorlar.html

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• Makaleye gelince saçma bir karar. Bayram vahabe vesile şahane. Her Bayramin anlamı şudur : iyi kısmı al, kullan, mutlu ol. Derine inmeye gerek yok.
    Soruya gelince - yasakları korku içinde yaşayan insanlar uygular ne kadar yasak o kadar ilginç. Evimizde şeker yasaktı ama toka ile dolabı açıp bütün şekerleri bitirirdim, yasak olmasaydı o kadar leziz olur muydu? !☺

0|0
    0|0
    • :D Sonu güzeldi bak. Yasaklar çiğnenmek içindir diyorsun :) Yok bizde derine inip karıştırmazsak olmaz :)

• Korkak yönetim ancak bu tür yasakları uygular.
      Eig icin sağol ☺

• Bende. Rica ederim :)

Erkekler Ne Diyor 3

• Yasaksız yaşamak için kaliteli bir temel eğitim gerekir. İlk başlangıçta yasaklar uygulanır ama nesil yetiştirilene kadar da eğitim verilir. İnsanlar, insan olmayı öğrendiğinde ve kendilerine olan saygıları geliştiğinde yasaklar sadece formalite olur.

1|0
    0|0
    • Insanların insan olmayı öğreneceğini sanmıyorum :) Eğitim düzeyi yükselmiyor bizim ülkemizde. Her yere üniversite açmakla eğitim standartlarımız yükseldi sanıyoruz, bana göre değil.

• Düzelmesi çok zor evet. Aile ve okul eğitimi önemli. Universiteler kaliteli bilinçli eğitmen yetiştirmiyor. Öğretmenler sadece mezuj olmak için okuyorlar, öğretmek için okuyan çooook az sayıda mevcut.

• Alttaki fotoğrafa üzüldüm.
    Keşke akıl erdirebilsek, hepimiz,
    Keşke, dağın ardını görebilsek,
    Keşke, kahraman bildiklerimizin hain olduğunu anlayabilsek bir çırpıda,
    Keşke, kanlı bıçaklı gözüken taraftarın tepelerindeki isimlerin kamera arkasında birlikte ve karşılıklı kadeh tokuşturduklarini, olanın alttakilere olduğunu anlayabilsek...

Zor iş vesselâm şu hayat denilen gâile...
    Biz sığınak bilelim sinemanin dilini.
    Ve izleyelim Selçuk Yöntem'li "Girdap'ı...

1|0
    0|0
  • insanlarda vicdan olsa merhamet duygusu olsa kimsenin gözyaşları canı yandığı için akmaz bir başkası tarafından akıtılmaz..
    yasaklar falan hikaye.. vicdansız insanlar mesele..

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...