Bir sağlık çalışanının darp edildiğine şahit olsanız müdahelede bulunur muydunuz?

Haberlerde bir çok kez görüyoruz darp olaylarını ama benim bu soruyu sorma nedenim şu:

Bir arkadaşımın anlattığına göre staj yaptığı aile sağlığı merkezinde havale geçiren bir çocuğun hastaneye sevki sırasında ambulans içinde artık ne olduysa bir tartışma yaşanmış ve kadın att çalışanı bağırarak çıkmış ( söylenene göre hasta yakını tokat atmış). Bir 10-15 dakika sokak ortasında hasta yakını elinde taşla att çalışanını kovalamış. Üstelik halk ve beni asıl şok eden meslektaşlarımız bu olaya seyirci kalmış. Şükür ki biri polisi aramış da gecikmeden olaya müdahele edilmiş.

Daha kendi meslektaşımız bile nedeni ne olursa olsun böyle bir darp eğilimine sesini çıkarmıyorsa vay halimize. Şahsen orda olsaydım yerimde durmazdım. Polis gelene kadar hiç istenmeyen şeyler yaşanabilirdi. Bu duruma çok üzülmüştüm ve beni çok etkilemişti.

Siz de böyle mi davranırsınız? Bu tür bir olayı meslek ne olursa olsun uzaktan izlemekle mi yetinirsiniz?

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 2

• Bulunurum sanırım. Bende sağlık çalışanı olacağım zaten.

1|0
    0|0
  • ben de sağlıkçıyım bu duruma en başta bizim karşı çıkmamız lazım, elimden geleni yaparım.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• cahillğe tapan insanlardan nefret ediyorum

1|0
    0|0
Yükleniyor...