Arkadaşlar kekemelik yüzünden başıma gelmeyen kalmadı. size anlatacağım bu olayda bardağı taşıran son damla oldu yeter artık yeter! Hayata küsmüş durumdayım... Eczaneye gidip "dideral tablet alabilirmiyim;diyemiyorum... neyse olaya geleyim... Geçen bi'kız yanıma gelip beni sevdiğini söyledi ama ben ona hayır dedim.Çünkü kekemeyim.. Kekemelik sadece konuşurken takılma değil arkadaşlar... Anlamı ne olursa olsun söyleyebildiği için söylenen şeyler de var..Çok saçma falan demeyin yaşamayan bilmez... Neyse sonra bu kız bana"konuşmayı sevmediğini biliyorum ama istediğin zaman benimle konuşabilirsin"demişti.. Ama ben konuşamadım.. için içimi yiyordu. saçlarım döküldü.. kilo verdim.. kendi kendime defalarca sessizce ağladım.. Ama kimse ne çektiğimi bilmiyordu... Benim neden hiç konuşmadığımı, neden çok soğuk olduğumu onlardan nefret ettiğimi düşünüyorlardı ama ben diyemiyordum ki "kekeme olduğum için". neyse bütün cesaretimi toplayıp en yakın arkadaşına sevgilisi var mı diye sormaya gittiğimde sevgilisinin olduğunu öğrendim.. Ayağıma kadar gelen fırsat, L*net olası kekemelik yüzünden gitmişti. Kız onu sevmediğimi düşünüyor şu anda ama ben onunla neden konuşmadığımı söylemek istiyorum.. içimi dökmek istiyorum ama sevgilisi var... Sadece içimi dökecem kıza hepsi bu... Sizce bir sakınca varmı? Hangi yolu izlemem gerek? Yardım edin, lütfen..

0|0
4|1

En İyi Kız Görüşü

• Bence sevgilisi varken böyle birşey yapma. Ayrica kekemelik kötü birşey değil eskiden hoşlandiğim kişide kekemeydi ama cok tatli buluyordum. Ve siniftaki coğu kizda ondan hoşlaniyordu. Bence bunu bu kadar kafana takma :)

0|0
    0|0
    • Ya gerçekten ben de bunu anlayamıyorum nedense :) şu ana kadar ne zaman kekelediysem dünyam başıma yıkıldı. Her kez bana acıyan gözlerle baktı.. Bu yüzden hissettiklerimi anlatmaya şu klavye tuşları yetmez.. Kıza gelince onu sırf şu illet yüzünden kaybettim.. Hâlbuki benden hoşlanmıştı ama ben gidip konuşamadım.. Şu an sadece ona neden konuşmadığımı, aslında onu sevdiğimi söylesem, onunla çıkmak gibi bir niyetimin olmadığını sadece içimde kalmaması açısından söylesem yine hoş kaçmazmi, yine soylememi tavsiye etmezmisin?

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 1

• Merhaba,

Takılmalar, duraksamalar ya da hızlı konuşma sorunları akıcı konuşma bozuklukları grubuna dahidir, tedavisi mümkündür.

Shaping tekniği ile bu sorundan tamamen kurtulabilir hatta eğer varsa vücudunuzdan aldığınız destekler, yani elinizi dizinize vurma durumları da tamamen sona erdirebilirsiniz..
    .
    Fakat bu 5 günde 10 günde konuşma bozukluğuna son tarzı dolandırıcı mucizevi merkezlerle olacak gibi bir durum değildir. Uzun bir eğitim sürecinin gerekliliği, önemsenmelidir.

Çünkü düzeltilen akıcılık sorunu, rutin kontrollerle tekrar edip etmediğinin araştırılmasını da gerektirmektedir, bu yüzden ortalama 45 gün sonunda takılmalardan veya kelimeleri yuttuğunuz sıkıntılardan kurtulacaksınız ancak yine de 4 ay lık bir kontrol süreci ile hala bıraktığımız gibi sorunsuz konuşabildiğinizi kontrol etmiş olacağız.

Eğitimden sonra hala bıraktığımız gibi takılmadan, duraksamadan, normal bir konuşma düzeğinde konuşabildiğinizden emin olmamız, uzun vadeli bir çözümün gereksinimidir.

İlk görüşmemiz ücretsizdir, fiyat bilgisi için sizleri görmemiz gerekmektedir.

youtube. com/watch? v=Va-VlLkLQQ4 i
    youtube. com/watch? v=8q31c5irThk
    izlemenizi öneririm..

Kekemer-
    Detaylı bilgi için..

0212 552 83 83 /şirinevler şubesi

0216 223 00 83/ ümraniye şubesi

0|0
    0|0
Yükleniyor...