Türkiye'de kadına şiddetin önüne nasıl geçilebilir?

Bildiğimiz gibi Türkiye'de kadına şiddet hayli artmış durumda bu durumun önüne nasıl geçebiliriz? Önerileriniz var mı bu konu hakkında?

0|0
8|5

En İyi Kız Görüşü

• Erkeklerin evcillestirilmesi lazım kadınların biraz dilini tutması lazım

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Kadına şiddet uygulayanların dinden, imandan haberleri yok. Müslümanlıkları kimlikte yazandan ibaret. Kadınlar çalışma sevdasına düşmez, ahlaklı olur, evinin hanımı olur, dinini öğrenir, evladına da öğretir, salih evlatlar yetiştirirse Türkiye güllük gülistanlık olur. Bütün problemler "Ben" demekten kaynaklanıyor. Kendin için çalışmaktan, kendi menfaatini en üstte tutmaktan kaynaklanıyor. Dediklerim yapılmadığı sürece kadına şiddetin önüne geçilemez. Çünkü kadına şiddet bir anlık öfkeden kaynaklanır genelde. Öfke gelince de akıl gider. Muhakeme yapılmaz. Dolayısıyla bu konuda bilinçlendirme ile cezalar ile bunun önüne geçilemez. Gidişat da söylediğim yönde değil. Bu sebeple düzeleceği yönünde ümidim yok.

0|1
    0|0
    • "kadın çalışma sevdasına düşmez" burası hiç de doğru bir önerme değil

Kızlar Ne Diyor 7

• Devlet yardımcı olabilir ama onlarında işine gelmiyor napcan :/

0|1
    0|0
  • Egitm sart...

0|1
    0|0
  • Erkek analari cocuklarini it kopek gibi sokaklara salip erkek degil mi yapar demeyecek iste o zaman duzelecek

0|1
    0|0
  • Toplumu temelden degistirerek

0|1
    0|0
  • Eğitimle olur farkındalık için kampanyalarla protestolarla falan değil.

0|1
    0|0
  • erkekleri eğiterek

0|1
    0|0
  • Erkeklere eğitim verilmeli

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Uzun vadede çözümü her kadının oğlunu eğitmesi ve ileri de böyle bir sorunun olmaması kısa vadede ise caydırıcı önlemler alınması.

0|1
    0|0
  • Erkekleri eğitmemiz lazım
    Evlilik ehliyeti gelmeli

0|1
    0|0
  • bu durumu değiştirebilecek olanların yine kadınlar olduğunu düşünüyorum.

0|1
    0|0
  • Söylesem dinlicek yok hemen küfür edicekler. Ondan susuyorum.

0|1
    0|0
Yükleniyor...