Gel Kardeşim Gel Burada Senin Hikayen Anlatılıyor?

Saygılı sevgili arkadaşlarım. Öncelikle bir erkek olarak, toplum olarak nasıl yozlaştığımızı belirtmek isterim. Haberlerde çıkan kadın erkek ilişkileri, cinayetler. tacizler ve bunun gibi birçok şey kadınların ve erkeklerin birbirine olan güvenini sarsmıştır ve maalesef sarsmaya devam etmektedir.

Biz birbirimizi tamamlayan unsurlar olarak lütfen haklarımıza ve birbirimize karşı birazcık daha insancıl ve empati yaparak hareket etmeyi sağlayabilirsek en azından gelecekte çocuklarımız bunların meyvelerini toplayacaktır.

Şu şekilde listeler oluşturabiliriz diye düşündüm:

Kadınlar için erkeklerin yapmaması gereken davranışlar:
1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 maddeler şeklinde örneğin 1) otobüste erkeklerin bacaklarını açarak oturmaması gerektiği 2) sahilde laf atışının olmadığı... gibi gibi

Erkekler için kadınların yapmaması gereken davranışlar:
1,2,3,4,5,6,7,8,9 örneğin 1) kadınların giyimlerine birazcık daha dikkat etmeleri... gibi gibi

Bu şekilde maddeleri belirleyerek en azından burada birbirimize karşı daha hassas olabiliriz diye düşünüyorum

Haydi başlayalım arkadaşlar...

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• Eline sağlık güzel yazmışsın

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Kadınların ne yapması gerektiğine biz erkekler karışmamalıyız ve saygı göstermeliyiz
    Sonrası kendiliğinden gelişir

0|0
    0|0
    • bence yanlış düşünüyorsun. erkeklerin de illaki onaylamadığı davranışları vardır bir kadında. zaten bu maddeleri yazarsınız bayanlar da gelir yorum yapar orta yolu bulmaya çalışırız en azından

• Abi ön yargı mı? Cidden çok farklı şeylerden bahsediyoruz. Ben cidden yazdığım basit şeyleri anlayamayan insanlarla konuşmayı sevmiyorum. Gayet açıklayıcı bir şekilde düşündüğümü söyledim kötü olduğunu da sanmıyorum. Ayrıca verdiğim örnekleri neden burda veremeyecek mişim? Cidden saçmalıyorsun ve bu konuşmayı daha fazla sürdürmeyi düşünmüyorum. Duyar kasayım isterken yanlış yapıyorsun bilgine.

• ne diyorsun ya basit konuşuyormuş da anlamıyormuşuz. Biz erkekler olarak kadınların davranışlarını onaylayacak yetiye sahip değiliz. demişsin kardeşim ben ne onaylaması diyorum ne onaylaması fikir oğlum fikir allah allah. git kardeşim yazma allah aşkına.

Yükleniyor...