Engelli kardeşimize yapılan ayıba bakar mısınız?

bu nasıl bir aymazlık, nasıl bir şerefsizlik, nasıl bir ahlaksızlıktır arkadaşlar?Engelli kardeşimize yapılan ayıba bakar mısınız?

0|1
12|8

En İyi Kız Görüşü

• Bunlar insan değil

0|1
    0|0

• Olayin asli böyle degil, 2014 yilinda olan bir olay ve arkadaslarin sundugu linke bir bakin, haberin icerigi bambaska, velilerin sebebi engelli oldugu icin degil..

En İyi Erkek Görüşü

• toplumun en başta engelli insan kimdir onu öğrenmesi ve empati yapması gerekir empati kurmadan yapılan her eylem aslında engelli olanın oradaki kardeşim değil o okula öğrencilerini göndermeyen velilerin engelli birer birey olduğunu gösterir ve şunu unutmamak gerek engelli olmak bir ayrıcalıktır çünkü hiçbir insan engelli olmak veya doğmak istemez bu yüzden yapılan bu hareketi engelli bir birey olarak ben kınıyorum artık ağzımıza pelesenk olmuş olan şu lafı demeyin ( her insan engelli adayıdır ) tamam gerçekte öyle bir durum olasılığı gerçek ama en başta empati kurmayı öğrenmemiz gerekir.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Allah hepsinin belasını versin kimse cejtirdigini çekmeden gitmez bu dünyadan benim de okulum da iki tane engelli ogrenci vardı ben onunla dalga geçenleri disipline verdim

3|3
    0|0
    • tebrikler hocam

• Olayin asli böyle degil, 2014 yilinda olan bir olay ve arkadaslarin sundugu linke bir bakin, haberin icerigi bambaska, velilerin sebebi engelli oldugu icin degil..

• nasıl yaaa!!! bu insanlar engelli adayı olduğumuzu ne çabuk unutuyorlar... bnce engel onların olmayan beyinlerinde...

0|0
    0|0
  • İnsanlar çocuklarının bu durumda olabilme ihtimalleri varken nasıl böyle davranırlar anlamıyorum, ki bu masum çocuklara değer vermek için başımıza gelmesine de gerek yok. Bir miktar insanlık çok mu zor bulunur ya?

0|0
    0|0
    • görünen o ki çok zor

• Oha o velilerin allah belasını versin adiiiler ne zararı var insan değil onlar sinir oldum.

0|0
    0|0

• Ayıp ya.

0|0
    0|0
  • Olayın iç yüzü çok farklı anladığım kadarıyla.

0|0
    0|0
  • Engeli olmayan her vatandaş bir engelli adayıdır.

0|0
    0|0
    • bu noktada bu bilinci taşımak önemli

• Bunu her gördüğümde çok kötü oluyorum toplum olrak vicdansızız ya

0|0
    0|0
  • bacım çocukları.👥👥👥👤👥👥👥

0|0
    0|0
  • Çok ayıp

0|0
    0|0
  • antalyalılardan beklenen bir hareket...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Merak ettim ve haberi araştırdım. Neden insanlar böyle bir tepki göstermişler acaba diye düşündüm. Öyle ya, bir çoğumuzun ailesinde fiziksel sorunlarla yüzleşen kişiler olabiliyor. Çocuğu dışlayacak kadar ne var ki sorusu aklımı kurcaladı.
    Biraz araştırma yapınca velilerin tepkisinin çocuğumuzun engelli olmasına yönelik değil çocuğun psikolojik sorunları nedeniyle agresif tutum sergilemesi ve diğer çocuklara karşı tehlikeli davranışlarda bulunması. Örneğin kalem batırmak, saldırmak, yaralamak gibi.
    Bu olay haberde verilenden çok daha farklı görülüyor. İnsanları ayıplamadan önceden tüm gerçekleri gözden geçirmek gerekir.
    Küçük Selen'in psikolojik desteğe ihtiyacı var. Bu noktada diğer çocuklarla bir arada olması ne kadar geçerli bilemiyorum.

0|0
    0|0
    • bu ülkede kitleler, toplu halde öyle aymazlıkları, şerefsizlikleri ve ahlaksızlıkları savunuyorlar ki bunu da gayet savunurlar

• Genelleme yapmamak gerekir. En büyük sorunlarımızdan birisi de birbirimizi yaftalamak değil mi. Bu hataya siz şimdi düşerseniz, yarın bir başkası düşerse geriye kim kalacak?

Kaldı ki bu olayda anladığım kadarıyla küçük Selen'in ortopedik engellerine değil öfke ve psikolojik sorunlarına karşı kendi yavrularını korumaya çalışan ebeveynler tepki gösteriyorlar. Olayın detaylarını bilemiyorum ama ben de kendi yavrumun sınıfında - eğer bahsedilenler doğruysa - anlatıldığı şekilde davranan bir çocuk olmasını istemezdim.

Selen de bizim yavrumuz. Hatta en çok onu gözetmekle yükümlüyüz toplum olarak ama her şeyin bir yolu yordamı var. Doğru şekilde yapmak gerekir. Bunun da sonucu olarak okuduğum haberde okul değiştirme yoluna gidilmiş ki en geçerli çözüm.

• o velilerin kafasını tutup duvara sürteceksin

0|1
    0|0
    • Olayin asli böyle degil, 2014 yilinda olan bir olay ve yukarda haberin icerigi bambaska, velilerin sebebi engelli oldugu icin degil..

• öğretmenin yapacağı en iyi şey bu haberi medya kuruluşlarıyla paylaşmak
    Allah haklarında hayırlısını versin

0|0
    0|0
  • bende engelliydim küçükken kekemeydim hep dışlandım. Sağ olsun hocam benimle çok uğraştı. Düzeltti hastalığımı

0|0
    0|0
  • alayı pislik

0|0
    0|0
  • ben o valilere insan bile demem

0|0
    0|0
  • O kadar cocuklarini okula göndermeyecek kadar velilerin gerekcesinide bilmek istiyorum... Yani tek tarafli, birinin yaptigi haberle sadece önyargi olusur.

0|0
    0|0
    • onu da sen bul getir

• Unutmadan o haberin kaynagi, simdi inanmadigin isine gelemeyen SABAH Gazetesi ama inanmiyorsun alsana 2014 yilinda olmus olayin kaynaklari,
      www.milliyet.com.tr/.../
      www.baskahaber.org/.../...ndermedi-7-yasndaki.html

Yükleniyor...