Neden artık Orta Asya Türkleri'ne çok benzemiyoruz?

Neden artık Orta Asya Türkleri'ne değil de Aryan ırkına (Avrupa) daha çok benziyoruz Türk milleti olarak?

Güncellemeler:
...

0|0
2|7

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Aryan ırkı diye bir şey yok. Aryan Sümer-Asur rahiplerine denirdi. İngilizlerin atanan Pers valililerinin ismini yanlış telaffuzu sonucunda böyle bir teori ortaya atıldı. Orta Asya Moğol istiasından sonra karıştı epey. Türklerin ataları İskit-Saka-Kimmerlerdir. Göktürklerin bir çok kaynakta kumral yeşil gözlü insanlar olduğu zaten dile getiriliyor. Asıl sorulması gereken soru neden bu özelliklerimiz artık pek görülmüyor olmalıydı ki insanlar tüm dünyada esmerleşiyorlar dikkat edersen. Türkler genel itibarı ile Kafkasyon ırkın bir parçasıdır.

0|1
    0|0
    • Hmm. İlginç...

• Bak buradan bir çok gerçeğe ulaşabilirsin. Yalnızca Karaçay Türklerinin değil tüm Türklerin ilk kökenlerine dair merak ettiğin bir çok ipucuna erişirsin.

http://
      as-alan. com/index/index. php? view=article&id=236%3Asmail-miziyev-qkaracay-malkar-halkinin-tarh-q&option=com_content

Kızlar Ne Diyor 1

• Avrupada kilere benzemek için çok çabalıyoruz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Afrikadan zenci getirseydiler 1071'de o adamda beyazlaşırdı, coğrafi konumdan dolayı.

0|1
    0|0
    • şaka maka 55 yıl sonra 1000 yıl oluyor :)

• Orta asya Türkleri de orta asya Türkleri gibi kalmadı ki. Onlar da Çinlilerle etkileşime gire gire çekik gözlü oldular. Azerilere veya Türkmenlere baktığında yine bizim gibi kaşlı gözlü kara kara insanlar. Hangisi orijinali ben de bilmiyorum.

0|0
    0|0
  • orta asyadan geleli 1200 yıl geçmiş artık diğer ırklarla çok grift bir yapımız var ondan

0|1
    0|0
  • Ne kadar batılı karı varsa, aldık nikahımıza zamanında. Saf Türk'lüğümüzden eser kalmadı, meleziz artık.

0|0
    0|0
  • karişti irkimizda ondan herkez yabançiyla evleniyor. ama ben yapmam o hatayi

0|1
    0|0
    • ama tipimiz avrupa ırkına benzedi bir kere. o geri döndürülmez ki?

• Türkler hiç bir savaşı kaybetmezlerdi, eğer kendi ırklarından kadınlar ile evlenseydi!
    -Cengiz Han. Biz, meleziz 100 yıl önce Türkiyeye göçen kırgızlar kendi soylarıyla türedikleri için hala çekikler bizler Rusyadan tut Avrupa'ya kadar karışığız.

0|0
    0|0
    • Kırgızlar safkan türk değildir. Onlar Çin-Moğol karışımıdır. Tarihi kaynaklarda bahsedilen krıgız tanımı çok ayrıdır. Çinliler, Kırgızları sarışın mavi gözlü uzun boylu insanlar olarak tanımlarlar. Y-DNA'ları zaten genel itibarı ile r1a r1b'dir. Bir çok tarihçi kırgızların hint avrupa kökenli bir halk olabileceğini tartışır. Biz melez filan değiliz. Anadolu Türklerini bu şekilde aşağı görmek çok çok fazla yanlıştır.

• Enlem etkisiyle tip mi değiştirdik? Açıklama yap bana ben kırgızları öncedende çekik halada çekik oldukları için örnek gösterdim Türkleride aşağılamadım bende Türküm durum tespiti yaptım nerenle okursan oranla anlarsın kardeş.

• İçtiğin su bile antropolojik yapını değiştiriyor. Zaten Türkler de moğol gibi bir şey değildir. Siz çok yanlış öğreniyorsunuz Türk tanımını kendinizi melez sanıp durmayın.

Yükleniyor...