Karadeniz ve Kurt kulturu assagi yukari ayni diyorlar ne kadar dogru acaba?

Karadeniz ve Kurt kulturu assagi yukari ayni diyorlar ne kadar dogru acaba? Karadeniz ve Kurt kulturu assagi yukari ayni diyorlar ne kadar dogru acaba?

0|0
4|7

En İyi Erkek Görüşü

• insan olanın kültürü aynıdır.. kökeni önemli değil..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Ben Karadenizliyim. Kürt kültürü ile kültürlerimiz aynı değil çok farklı. Artvin Hopa'da Hemşinliler var. Hemşinliler Ermeni. Kürtler Hemşinliler için onlar bizim deniz görmüşümüz diyorlar. Hopa Fındıklı Çayeli Ardeşen hariç bütün Karadeniz'de şehirlerin hemen hemen %100'ü Çepni. Çepni bir Türk boyu kültürleri Kürtlerden farklı. Bende Çepniyim.

1|1
    0|0
    • aile yapilari cok benziyor

• Hayır benzemiyor. Yemek kültürü aile yapısı dini kültürler bile farklı. Karadeniz'de kız çocukları daha özgürdür, kadın evin reisidir. Her zor işi kadın görür. Erkek çocuk kutsaldır aile içerisinde, göz gibi bakılır. Dağa falan gönderilmez.

• karadenizliyim doğuda yaptım askerliğimi bir çokta kürt arkadaşım var ben o kadar bir benzerlik görmedim.

0|0
    0|0
  • Kurt kültürü diye bir şey yok

0|0
    0|0
  • Kürt kültürü ne la yok öyle bisey

0|0
    0|0
  • Karadenizin insani merttir denizi gibi kadini erkeği serttir. Kürtler ise tam tersi iki dkkida satar kendi menfaatleri için iyileri yok mu var tabiki ama bu ermenilerin lafina kanipta geneli hiyanet

0|0
    0|0
  • kürt, lazın deniz görmemiş versiyonudur :))

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Alakasi yok karadeniz kulturunu cok severim ama k*rt sevmem 😒

1|0
    0|0
  • diğer kültüre saygım sonsuz ama farklıyız

0|0
    0|0
  • Alakası yok bunu diyen de halt etmişler karadeniz kadınları çok değerlidir şimdi bana kimse çalıştırıyorlar demesin onlar kendileri istiyor çalışmayı çalışkan oldukları için bizzat görüyorum şahit oluyorum ama doğuda kadına değer sıfır ben bursalıyım bursada karadenizlide çok doğuluda gözlemlediğimi söylüyorum bende karadenizli biriyle evliyim çokda mutluyum Allaha şükür

0|0
    0|0
  • Masum yardim sever mert insanlar ve iki taraf aci çekmis kökenler iki taraf lezzetli yemek yaparlar bukadarini biliyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...