Bir müslümanım "elhamdülillah müslümanım"demesi normal karşılanırken?

Bir müslümanın rahatça gurur duyarak "elhamdülillah müslümanım"demesi normal ve takdire şayan bir durum olarak karşılanıyorken neden ateistlerin ateist olduklarını gizlemesi gerekiyor? insanlara ateistim dediğinizde "özentilikten ateist olmuşsun dikkat çekmeye çalışıyorsun ateizm sacma ateistsen bile ortamlarda söyleme" gibi cevaplar almanız muhtemeldir. Ben 2 tarafında kimliklerini rahatça söyleyebilmelerini istiyorum zira biz ateist olmayı utanılcak bir şey olarak görmüyoruz.

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• Görmeyin aksine gurur duyun bazı saçma sapan hadis kitaplarını din kabul eden Allah'ın kelamı onlarsız anlaşılmaz diyen IQ mahrumlarından daha iyisiniz bence ateistler şuanki çakma Müslümanlardan daha Müslüman. Allah yok demiyor ateizm kanıtlanana kadar var olduğunu söyleyemeyiz diyor ki gayet mantıklıdır okumuştur anlamamıştır ya da yeterli gelmemiştir v. s 😆 çekinmeyin söyleyin onlar hadissiz anlaşılmaz diye hadis kitaplarına tapıyorlarsa siz istediğiniz gibi "ateistim" diyebilirsin ilime bilime güvenmek uyduruk kitaplara güvenmekten iyidir.

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Arap ozentiliginden musluman olmussun de keke sen de

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• İslam ülkesinde yaşayıp islamı kabul etmek istemiyorum ben çatır çatır ateistim diyorsun ya ok kabul düşüncene saygı duyuyorum..
    N. kağıdında İSLAM yazdığını unutuyorsun sanırım.. Laik bir ülke ve ben kabul etmiyorum diyorsun ona da kabul
    Ablacığım bir kere senin yüreğin yok bunu bile gizli yazmışsın nerede kaldı laiklik? Ülke değilse bile site laik değil mi?
    Kolayı var başvurursun mahkemeye değiştirirsin kaldırtırsın islam yazısını olur biter
    Önyargına gelirsek maalesef ülke olarak böyleyiz;
    Love it or Leave it

0|0
    0|0
    • nüfus kağıdımda islam yazmıyor. Soruyu gizli sormamın nedeni birinden korkmam değil tüm sorularımı gizli soruyorum alışkanlıkla açıklanabilir. ya sev ya terket mantığı yanlış. Birileri bir şeyleri yanlıs yapıyor diye neden ben ülkemi terketmek zorunda kalayım ki insanlar kendini geliştirmeliler

• bırak istediklerini söylesinler bunu söyleyen insanlar metafiziksel bir kavramın gerçek bir varlık olduğunu sanan insanlar, onun için ben hiçbir yerde ateist olduğumu söylerken çekinmem. hem bir gün kafa kesme videolarından birinin başrol oyuncusu olurum belki.

0|0
    0|0
  • Ateistliğin gizlenmesinin tek sebebi kafaları karışık :D onlarda neye inandığını bilmiyor biri görüpte kafalarını allak bullak etmesinden korkuyorlar zaaa :D

0|0
    0|0
    • Benim sorduğum soruyla çok alakasız bir cevap. Ben genel olarak ateistlerle ilgili önyargılardan ve insanlardan ateistliklerinin gizlenmesi isteğinden bahsettim kasıtlı olarak bir ateistin ateist olduğunu gizlemesinden değil

• Türkiue çoğunluğu müslüman olmayan LAİK bir ülkedir. Kendimizi kandırmaya gerek yok. Tam olarak müslüman ülke olmak için şeriatın olması lazım

• olan*

• Ben dinsizim diye ulu orta konuşuyorum hiç sorun olmuyor valla bu yaştan sonra kimseden ders alacak değilim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Sizde bir gün Allaha inanicaksiniz umarım geç olmaz..

0|0
    0|0
    • olsa inanırdık:)

• Bir şeye inancınız olsa saygı duyucam hiç inancsiz, amaçsız yaşamak acinacak durumdasiniz o yüzden bari toplum içinde dillendirmeyin ..

• Ateizm sadece tanrıyı ve metafizik kavramların olmadığını savunur. Her şeyi reddetmez. Amaçsız değiliz."Amaç" kelimesini bir tanrıya kulluk edip dilediklerini yapmak yasaklarından kaçınmak olarak kısıtlamıyoruz sırf bunları yapmamamız bizi amaçsız yapmaz. Saygıyı haketmeyen acınası insanlarda değiliz saygısızlık yapıyorsan bu senin ayıbındır

Yükleniyor...