Türkiye'deki gelir adaletsizliğinde uçurum farkın sebebi sizce nedir?

Türkiye'deki zengin toplum ile fakir toplum arasında aşırı gelir uçurumu adaletsizliği var bunun sebebi nedir?

• A asgari ücrete şükretmek
    14% (9)15% (6)14% (15)Oy Ver
  • B kapitalizme şükretmek
    11% (7)20% (8)14% (15)Oy Ver
  • C makarna kömüre şükretmek
    11% (7)8% (3)9% (10)Oy Ver
  • D eğitim seviyesinin çok aşağıda olması
    29% (19)28% (11)28% (30)Oy Ver
  • E insanların bilinçsiz olması sürüyle hareket etmesi
    35% (24)29% (12)35% (36)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

1|1
9|10

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Çok ince görmüşsün, hepsi diyorum..

0|1
    0|0
    • Bir de bizim gibi geri kalmış bazı toplumlarda tek adama biat etme çok fazladır. Monarşiyi yönetilmeyi severler. Romantik bir yanımız da var görüyorsun. Diziler söz konusu olunca eskiyi özler eskiyi anar eskiyi isteriz hep. Daha iyisi var mı, nasıldır, kim nerede ne şartlarda yaşıyor kimsenin umurunda olmaz.

Kızlar Ne Diyor 8

• türkiye ekonomik bağımsızlığa sahip bir ülke değil pastanıon büyük payını hep en tepedekiler alıo düşünsene başbakanı sen seçiosun ama o senden daha fazla kazanıo bu patronun fakir çalışanın zengin olması gibi bişey ne kladar mantıksız di mi

0|1
    0|0
  • psikopat_hatun diyorki din çok saptırıyor ama bunu kimse görmüyor iki ALLAH lafına kanıyorlar biraz daha araştırsalar dinimizi bu söylenenlerin yanlış oloduğunu farkederler.

0|1
    0|0
  • tabi ki kapitalizm, kapitalizm sorununa çözüm bulan tek din islam.

islam'a göre yaşasaydı insanlar, islama göre yönetilseydi toplum, herkes zekat verseydi, sadaka verseydi, fakir bu kadar fakir olmayacaktı.

0|1
    0|0
    • islamla yönetilen ülkelerin hepsinde kapitalizm hakim ama hz muhammed yaşantısı hiçbirinde yokki?

• gerçekten islamla yönetilmiyorlar. gerçek şeriat yok yani. fatih sultan mehmet zamanında kanuni zamanında yahudiler müslümanları zulümden kurtarıcı olarak görüyorlardı.

halk cok uluslu ve büyük olmasına rağmen hiçkimse aç kalmıyordu.
      İstanbul'da ki tüm camilerde sadaka taşları vardı ve içleri hep dolu olurdu insanlar gidip alsınlar diye ihtiyaç sahipleri.
      şimdi böyle bir düzen yok

• bir de rant vardı..

0|1
    0|0
  • Maalesef eğitim seviyesinin çok aşağıda olması.

0|1
    0|0
  • kapitalizimle zenginler zenginleşmeye fakirler fakirleşmeye devam eder

0|1
    0|0
    • aynen en iyisi komünist sistem

• onuda savunmuyorum aslında çünkü insanlar fıtratı gereği farklıdır ve farklı çalışıp farklı kazanır. karma sistem yani arası bulunabilir.

• Siyasete dinin allahin kitabin alet edilmesi. fakirligin sunnet oldugunu soyleyenlr bile vr

0|1
    0|0
  • E dedim ve bu şık senin gibiler için geçerli

0|0
    0|0
    • benim gibi derken ben sürüyle hareket etmiyorumki omega3 tüket biraz :D

• Bende onu tüketmiyorum ya naparsın işte

• ceviz ketentohumu yağı çörekotu yağı paran varsa balıkyagı tavsiye ederim :D

Erkekler Ne Diyor 9

• Türkiye'de gelir dağılımı adaletsiz, Haklısınız.
    Çünkü Türkiye henüz üst orta gelir gurubunda gelişmekte olan bir ülke.
    2002 yılında kişi başı ortalama gelir 2000 Dolar iken şimdi bu rakam 10 bin dolara çıktı.
    Bu ülke terör ve savaş ortamından uzaklaşabilir ise umarım 20 bin dolar seviyelerini yakalayacaktır.
    Gelişmiş ülke kategorisine ulaşabilirse bu dağılım biraz daha makul seviyeye gelecektir. Ancak; fakiri yine olacaktır zenginin var olduğu gibi.
    Dünya üzerinde hangi ülkede gelir dağılımı adaletlidir? Bana bir örnek verebilir misiniz? Amerika süper güçtür, varoşlarına bir bakın neler oluyor...
    Olaylara objektif bakmamız gerekir...

0|0
    0|0
    • avrupanın asgari ücretlisi türkiyede tatil yapıyor türk insanı asgari ücretin yanında ek iş yaptıgı halde avrupanın en düşük asgari ücretini alarakmı gelişiyor sizin gelişmişlik anlayışınızı anlayamadım :D

• usta olaya geniş açıdan bak elin götü boklu arabı avrupadaki herhangi bir ülkedeki vatandaş tatil yapmaya gelmiyormu işçiside geliyor memuruda geliyor bizim memur işçi ek iş yaptıgı halde ev kirasını zor ödüyor avrupanın en düşük asgari ücreti ve en pahalı benzini bizde değilmi elini vicdanına koyarak konuş 3 maymunu oynamaya oynatmaya gerek var mı

• Konuyu saptırmayalım. Mukayese etmeye başlayınca dikkate alman gereken şeyleri gözden kaçırmayacaksın.
      Arapların petrolü malum. Hiç laf etmeye gerek görmüyorum.
      Avrupalı Asgari ücrete gelince, Avrupa el birliği ile osmanlıya çullanınca Kurtuluş savaşı ile canımızı zor kurtardık. Avrupa ise Afrikanın tamamını sömürerek sanayileşti. Türkiye'de siyasi istikrarsızlıklar ve darbeler ne için yapıldı sanıyorsun? Senin geri kalman için.

Hala Türkiyenin altını oyacağız diye çabalamıyorlar mı?
      Olaya salt asgari ücretten bakarsan gerçekleri göremezsin, gerçi benim söylediğimin önemi yok sen politik ve ideolojik bakıyorsun o ayrı.. Yakın tarihe bak biraz incele...

• kanunlar yanlış.. vergilendirme yanlış.. eğitim yanlış.. bürokrasi yanlış.. doğru olan bir şey yok ki. bu ekonomi halen nasıl çökmüyor hayret ediyorum.. tek aklıma yatan şey, türk aile yapısı.. herkesi ailesi destekliyor..

0|1
    0|0
  • insanların bilinçsiz olması sürüyle hareket etmesi

0|1
    0|0
  • Ülkenin En büyük kanayan yarası maalasef bu olmasına rağmen hiç bir iktidar dürüstçe bu konuya sahip çıkamamıştır bundan sonra çıkcaklarınada sanmıyorum

0|1
    0|0
    • ankarada bombalar ard arda patlıyor akpartinin söylediği tek açıklama kandırdılar kandırıldık çocukmu bunlar

• Ek olarak yazdığım benceye göz atmanızı rica ediyorum.
    Gerçekten günümüz türkiyede maddi imkanları olmayan bireylerin bulundukları ortamda yetişen "kötü arkadaş" olarak adlandırılan kimseler çocuklarımızı bozmaktadır. ben küfrü , rap i sigara içmesini sokaktan öğrenmiştim. babalar ve annelerin ise bu konuda yeterli bilgi sahibi olmayışları ve bazı durumlarda gerçekten yetersiz kaldığı durumlarda ise bir uzmana danışmaları gerekir. Razı gelinmese bile günümüzün en büyük bilgi arşivinin bulunduğu "internet" göz atmaları faydalı olacaktır. Ama bunu nasıl anlatırız nasıl düzelir bu ülke bilinmez. iyi günler

0|0
    0|0
  • F: hepsi

0|1
    0|0
  • Bu bizim kaderimiz galiba

0|1
    0|0
  • F sikki HEPSI YANI

0|1
    0|0
  • bizim insanımızda hala sürü zihniyeti var