Günümüz modası Deistlik, Ateistlik hakkında düşünceleriniz?

5 soru geçmeye kalmasın ki kullanıcı adıyla, sözleriyle veya aşikâr itiraf edişiyle ateist vs. olduğunu anlaşılıyor bazı "görmüş, bilmiş ve doğruyu bulmuş" insanlarin.
Sizce nedir bu neden böyle yaygınlaştı;lütfen Ateist, Deist tarzı insan grupları iştirak etmesin?

0|1
16|19

En İyi Erkek Görüşü

• Moda dediğiniz gibi kolayca kaçmak bu bence.
    Kim 5 vakit namaz kılacak?
    Kim 16 saat oruç tutacak?
    Kim kazandığı parasından zekât, fitre verecek?
    Bu gibi dinimizin yasak ettiği şeyleri rahatça yaşamak ve kendini dışarı "ben doğruyu gördüm." diye lanse ettirmek için.
    Bence tamamıyla özentilik, doğruyu görememektedir ve pes etmektir.
    Saygı duyarım hepsine her koyun kendi bacağından asılır.

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Yeni moda. Okulda her 5 kişiden 3 u ya deist ya ateist

1|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Özenti :S
    Bişey olunca da ALLAH diyorlar :)

1|0
    0|0
  • bir tane zeki ateist arkadaşım var oda biraz zorlasam Allah'a inanacak onun doşında deist olan hiç bir kimse kendini savunamaz ya da polemiğe giremez çünkü zeka seviyeli düşük Kuran'ı Kerimden ne zaman örnek verseler tezlerini çürüttüğümüz vakit dio kuran tevratın aynısı aynı ağız ile yazılmış

Bakın bu algıdır algı cok az insanda vardır.
    E be mübarek Tevratıda Kuranı'da Allah yollamadımı tabikide aynı ağızdan çıkacak.

0|0
    0|0
  • Ozenti ve kacis

1|0
    0|0
  • Deistim. Kitapları okudum. Din bilgim çoğu kendine dindarım diyen tiplemeden iyi. Farkım şu, körü körüne bana doğru denilene inanmadım. Dünyadaki 7 milyar insanın 2-3 milyarı müslüman. Yarısından fazlası beyinsiz mi bu adamların? Herkes seçim hakkına sahip. Günümüzde yaygınlaşmasını da siyasete bağlıyorum.

1|0
    0|0
  • Herşeyi kolaylastirirsan zina içki kumar her bir boku yersen sığınacak birşeyler ararsin dinimiz bunlara karşı ama sen sana uyani. secersin.. Neden çünkü işine geliyor. zevklerinle ayni yönlü..

1|0
    0|0
  • felsefi akımları moda diye nitelendirip bireyleri yargılayan ve hakkında istediği gibi atıp tuttuğu kişilerin cevap verme hakkının olduğunu bile düşünmeyen milyonlarca dindar nedeniyle insanlar dinden uzaklaşıyor olabilir bir düşün bu ihtimali de.

2|0
    0|0
  • Bisey dusunmuyorum

1|0
    0|0
  • deist dine inanan demek? yanlış mı biliyorum

1|0
    0|0
  • Boş ver

1|0
    0|0
  • Hmm gördüğüm en güzel sorulardan birisi.

Arapça kuran okuyanlara baktığımda aşırı dindar, dindar kesimleri görüyorum.
    Kendi dilinde kuran okuyanlara baktığımda onları uygulamaya çalışan yapan insanları görüyorum.
    Tüm kitapları okuyup ateist olan insanlar çok fazla bunuda biliyorum.
    En güzeli insanları okumayı bilmek. İyi yaşa iyi öl. Ateistte olsan cennette yaşamış gibi yaşa :)

0|0
    0|0
  • ateistte hiç bir şeye inanmıyosun deistte allah var ama peygamber yok diyosun öyle yani :D
    ama uçak düşerken hepsi müslüman olur

0|0
    0|0
  • Yobazlar insanları dinden soğuttuğu için olabilirmi?

3|0
    0|0
  • Birçok deist ve ateist sadece moda olduğu için öyle ama hepsi değil benim düşüncem MODA olmasaydı bu kadar fazla olmazlardı

0|0
    0|0
  • Bizim hakkımızda konuşup iştirak etmesin demen tam bir yobazlık örneği

2|0
    0|0
    • İğreniyorum onlardan çünkü gelmesin ne kadar dinsiz varsa hepsi engelli listemde!

• benide listene ekle lütfen

• Görmek ile bakmak arasındaki fark. Bakıyorlar ama görmüyorlar ;)

0|0
    0|0
  • İster deist olsun ister ateist, ister budist. İnsan olsun yeter benim için.

1|0
    0|0
  • Benim bir arkadaşım vardı ateist bir gün başımıza bir olay geldi korkusun dan Allah'a dua etmeye başladı yani g*tleri sıkışnca Allah demeye başlıyorlar bu yüzden onlar bile inanmıyor suvunduklari seye

0|0
    0|0
  • Allah akıl versin :D

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• Deizm ve Ateizmin yanlış aktaran ve sözde deist ateist olan insanları bir kenara bırakırsak aslında felsefeleri deizmin mantıklı benim varlığın tanrınında varlığını bana kanıtlar fakat dinler benim için uydurmalardan başka bir şey değildir fakie kesme hükmetmek için zenginlerin uydurduğu düşünceler bütünü söyle bir örnek verebilirim size fakir bir adamın çocuğu hasta ve çocugunu kurtarması para gerekiyor ve adam çocuğunu parası olmadığı için kurtaramıyor ve ölüyor ve fakir adamdan bu şartlar altında isyan etmemesi şükretmesi isteniyor istenirken de eğer bunları yaparsa diğer ibadetlerini de yerine getirirse tüm dinlerde cennete girecegi belirtiliyor peki zenginin çocuğu hasta bile olmadan kurtuluyor zengin evlat acısı dahi çekmeden fazla parasından bir kısım vererek ibadet ederek o da cennete giriyor nerede burada eşitlik zengin lütfederse cennete girebiliyor fakirse evlat acısı çekip sürekli şükrederse Tanrı taraf tutmadığına göre dinler Tanrının kalemindense bile değiştirilmiştir diyorlar sadece Deistler

0|0
    0|0
  • görüşleri okumaktan zevk aldım, görüşümle burada bulunmaktan onur duyarım. din ve inanışlar modanın bir başlığı değildir. insana, insan gibi, insan olduğu için değer vermek lazım. islam dini de sevgiyi, saygıyı buyurmaz mı? yaradılanı yaradandan ötürü sevmek felsefesi yer almıyor mu bu dinde de? insanları seçimleri yüzünden ötekileştirmek neden o halde? inandığın yaradanın yarattığı yaradılanım ben de, ateist deist demeden beni de sev o halde; ben seni inancınla yargılamadan seviyorum çünkü? sevgiler..

1|0
    0|0
  • Sapkınlıktır

1|0
    0|0
  • Moda derken? O zaman müslümanlık mezhebi de moda dediğiniz şeyle bire bir çarpışıyor çok saçma düşünüyorsunuz. İnanç bu ne hissediyorsa odur günümüz modasına uymak gibi bir anlam içeremez

1|1
    0|0
  • Inanc meselesi bir sey diyemeyiz

2|0
    0|0
  • Özenti ve cehalet.

1|0
    0|0
  • Bunlar modaysa senin inancın demode oldu demektir. Inancima saygı duymazsan inancına saygı duymam.

2|1
    0|0
  • İnanc bicimi ne ara trend olmuş. Soru hangi kafanin ürünü

0|0
    0|0
  • Ergenlerin dikkat cekmek icin, kotu insanlarin yaptigi pislikleri mesrulastirmak icin kullandigi basamak bunlar bence

0|0
    0|0
  • Din tartişilacak birşey değil kimsenin diniyle ilgilenmiyorum

1|0
    0|0
  • Islamın bir moda akımı olmadığını kim söyleyebilir? =)

1|0
    0|0
  • Modayla alakası olduğunu düşünmüyorum. Herkes araştırıp kendi aklındaki sorulara cevabı onda bulmuştur bu yani.

0|0
    0|0
  • Kitap okuma oranları arttı. Eğitim.

0|0
    0|0
  • Moda değil, insanları yargılayacak birisi değilsin. Kendine gel. Beni de engelle zahmet olmazsa.

0|0
    0|0
  • bizde sizin gibi dincilerden bıktık şu günah bu caiz o haram

1|0
    0|0
Yükleniyor...