Çağdaşlaşırken aslında "yozlaşıyor muyuz"?

Çağdaşlaşirken aslinda
Bence büyük bir yozlaşma, insan yalnızlığına doğru gidiyoruz. Aslında büyürken küçüldüğümüzün farkına varamıyoruz...

Güncellemeler:
...

0|0
6|5

En İyi Kız Görüşü

• Yozlaşmalarımız bize yenileşme ve modalarla geldi SSCB yıkılırken de insanlarının Amerikan Rüyasına kapılmasıyla yıkılmıştı biz de Amerikan Rüyasına kapıldık hatta öyle bir kapıldık ki bu rüyaya dilimizi kültürümüzü hoşgörü diye diye genişlettiler sokakta gezerken yürüyen insanların kıyafetlerine konuştukları kelimelere bakarsanız zaten yozlaştığımızı farkedersiniz kendi kendimizi bir rüyaya kaptırdık ve çağdaşlaşıyoruz deyip özümüzden kopmaya başladık ve buna dur diyebilecek kesimde git gide azalmakta

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• yozlaşma çağdaşlaşmadan değil tv ve internetteki pompalanan amerikan kültürü modasından kaynaklanıyor kendi toplumları gibi bizide ruhsuz ve şımarık yaptılar

0|3
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• İnsan ne zaman rahata kavuştu bencil olmaya başladı. Ne kadar bulduysa daha fazlasını istedi mutsuz oldu huzursuz oldu. Sadece kendini beğenen insan yalnız kaldı ve ruhen sorunlar yaşamaya başladı. En önemlisi de birbirimizi dinlemez olduk.

0|1
    0|0
  • Insanlığını kaybeden birçok insan var maalesef

0|1
    0|0
  • hayatın dengesi işte

0|1
    0|0
  • ben bir çağdaşlaşma göremiyorum

0|1
    0|0
  • Aynen öyle :'( ilkokul ogretmenimin ölüm haberini aldım dün ve çok üzüldüm :(

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Kesinlikle teknoloji geliştikçe imkanlar ve alternatifler çoğaldıkça, insanlar birbiri arasında mesafe koymaya başladı, mahalle arasında kurulan samimi dostluklar, ev alma komşu al mantığı, yardımlaşma, sosyalleşme,
    İnsanlar arasında anlayış saygı sevgi yakınlaşma kalmadı herşey para ile pul ile ölçülür oldu geliştikçe duygusuzlaşıyor duygusuzlaştıkça maddeci oluyor ve duygu fakiri merhametsiz insan yığınları haline dönüşüyoruz toplum olma bilincinden dünyada var oluş gayesinden uzaklaşıyoruz...

0|1
    0|0
  • Herkes kendisinden sorumlu ne yapayım yani vicdan azaldı diye bendemi gaddar olayım

#HeyecanArıyorsanTakipteKal

0|1
    0|0
  • Çağdaşlaşma adı altında ezevenkleşti gevşekleşti guvensiz sevgisiz saygısız oldu insanlar

0|1
    0|0
  • haklısın

0|1
    0|0
Yükleniyor...