Alkol, uyuşturucu, uyarıcı madde tüketimleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

Sizce kişi özgürce tüketebilmeli mi kimseye zararı olmadığı sürece yoksa yanlışmı görüyorsunuz alkol eskisi kadar anarmol karşılanmıyor fakat madde kullanımı ayrı bir boyut hakkında görüşleriniz nelerdir?

0|0
8|19

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Destekcisiyiz ama turkiyede haplar iyi degil ya

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Isterseniz bu soruya uyusturucu yönüne dünyanin en serbest ülkesi olan Hollanda yi örnek vererek yorum yapayim yegenim.
    Ben burda büyüdüm.
    Hollanda da kendi kullanimin icin agir uyusturucular bile serbest ( kokain ; eroin)
    Esrar ve ot türü hafif uyusturucularda satan dükkanlar var.
    Sonuc ne biliyormusun?
    Hollanda nin cogu bizim alkol tükettigimiz gibi uyusturucu kullanir.
    Cünkü denemek istesen ulasmasi cok kolay.
    Konu yillardir kullanan bagimli insanlar degil.
    Bu kadar kolay olunca kullananda cok olur; deneyip bagimlisi olanida.
    O yüzden ben karsiyim serbest olmasina.

0|2
    0|0
    • Peki Hollanda'da mı uyuşturucu daha büyük sorun Türkiye'de mi? Hollanda'da bonzai içip kendini öldüren müptezel genç oranı ne acaba?

• Burda genclerin cogu meragindan dener.
      Buraninda bas belasi xtc haplari.
      Zararli maddeler katildiginda kullanan kisiler ölüyor. gecen yazin beyaz eroin vakasi vardi.
      Peki ben bir seyi merak ediyorum.
      Uyusturucuyu birakmak isteyenlere yardimci olan klinikler varmi?

• var tabiki bir çok kuruluş önemli olan kafada bitirmek iradeli bir insan hiç birşeyin köpeği olmaz

• yasaklanmalı hepsi

1|0
    0|0
  • Alkolü uyuşturucu ile aynı kefeye koyan insanları cidden anlamıyorum, dünyadan haberleri yok.

0|1
    0|0
    • aynı kefeye kesinlikle koymuyorum genel olarak bir soruda sormak istedim yakından ilgili biri olarak farklarını gayet iyi bildiğime emin olabilirsiniz

• Ülkede özellikle alkol inanılmaz bir kara propagandayla kriminalize edilmeye çalışılıyor.

• ben kesinlikle azınlık olan tarafım

• Hepsini yasaklasınlar biz de bulamayıp içmeyelim. Yasak olmayacaksa da kartlı ve limitli satım olsa. İçip içip gece yarıları millete saldıran tipler kaybolsa. Madde kullanımına yorumum yok. O konuda nefes aldırmamaları gerek içene ve satana. Ne yazık ki ülkemiz kötü dönemlerde yine. Aşırı yaygın madde kullanımı.

0|0
    0|0
  • Adam olmayan tuketmesin

0|1
    0|0
    • Ağzıyla içebilen her birey kendi çapında ölçüsünü bilerek takılabilir bence

• Bende öyle düşünüyorum

• Türkiyede olmamalı.. Bizimkiler alkolü dahi bir tarafıyla içmekte. Madde kullanımı falan yolda uçan fil görüp yakalamaya çalışırken bir başkasının yüzen zebrası önünü kesti diye katliam yaratırlar.

1|0
    0|0
  • Sigaradan uyuşturucuya her şey yasaklanmalı bence
    -yeşilaycılar derneği başkanı

1|0
    0|0
    • Bana sorarsan da din yasaklanmalı, yasakçılıkla bir yere varılmaz.

• Tamam işte din de zararlı, insanları cahilliğe teşvik ediyor, orta çağ zihniyetini körüklüyor vesaire. İnsanları birbirine düşman etmenin en iyi yollarından, niye onu yasaklamıyorsun?

Ki kime göre neye göre? Atıyorum bira B vitamini açısından en besleyici besinlerden biri, günde bir kupa bira içsen bira çok faydalı.

Aşırı şekerli besin tüketsen şeker hastası olursun şekeri yasaklayalım diyor muyuz? Fazla lahana tüketmek guatr yapıyor yasaklayalım mı? Kahvenin fazlası sinir sistemine zarar, yasaklayalım mı?

İşiniz gücünüz yasak, keşke sizin zihniyet yasaklansa da bir rahat etsek.

• @Ragnar_Lodbrok lan bir silktir git mk salağı 😂

• madde kullanımın sonu tahtalıköy

1|0
    0|0
    • kişiden kişiye değişir diye düsünüyorum

• ben hiç bişi düşünmüyorum. kullanmadığım için kullananlar beni bağlamaz. kendileri bilir.

• dedigi dogru... hepsi tahtali köye götürür

• Pazar payi artirilmali uretici ve tuketiciler tesvik edilmeli bence.

0|0
    0|0
  • Devlet uyuşturucu diye bazılarını yasaklar ama ilaç şirketleri zenginleşsin diye yasal uyuşturucu diye antidepresanları leblebi gibi dağıtır. Uzunca yazılabilir buna da lakin bu gece olmaz.

Cayırt

0|1
    0|0
    • kesinlikle doğru söylüyorsun antidepresana aşırı bağımlı bir arkadaşıma piskoloji okuyan üniversite arkadaşımız haberi olmadan ex verildi antidepresanmis gibi bir süre sonra kendisi terketti ilaçları tehlikeli birsey ilk duydugumda sasirmistim ama ben demiyorum faydalidir oyledir ama sanirim antidepresanlarda o uyarici maddeler kadar hatta daha fazla tehlikeli

• Antidepresan ve şeker adı verilen haplar aynı işlevi görüyor, ikisi de vücuda serotonin salgılatarak geçici, psüdo mutluluk sağlıyor, etken maddeleri ve yan etkileri farklı sadece.

• weed legal olmali en azindan

0|0
    0|0
  • Uyusturucu kullanimi mallik
    Alkol arada bir zevk
    Alkol hep kullanim tam bir israf bos adamin yapacagi is (adam dedimde gercek manada degil.)

0|0
    0|0
  • tüketilebilmeli.

Ama ne yazık ki izin vermiyorlar

0|0
    0|0
    • net birsey soyleyemiyorum ben bu konuda yasakken boylesi rahat tuketiliyor bide serbest olsa kim bilir neler olur

• serbest olunca daha kötü olucak evet.
      Bazı kişiler diyor ki biz de hollanda gibi olsak kullanmayız o kadar diyorlar ama öyle değil. Bizim insanımıza daha cazip gelir.
      Ama esnetilmesi lazım. Kimyasallar tamamen yasaklanmalı diğerleri esnetilmeli

• Herkes her istedigini yapmakta ozgurdur. Ozgurlugu karsilayan tek sey sorumluluktur.

0|0
    0|0
  • Türkiye'de ağzıyla içene rastlamadım pek kafayı bulan birilerine sarıyo genelde beni bulurlar mk

0|0
    0|0
  • aynen

0|0
    0|0
  • alkol kullanırımda geri kalan tehlikeli

0|0
    0|0
  • İkisinin de kullanımını istemiyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Bulundugum ilcede 17 yasinda bir erkek cocugu, 8 yasinda birine tecavüz etti, dövdü ve jiletle yaraladi. Cocugu insanların elinden zor kurtardilar, ufacik kiz baya bir sure fakultede kaldi.
    Peki 17 yasindaki bir genci bu kdr vahsilestiren cigrindan cikaran dusunce neydi? Hicbir sey, aksine iradesizlik. Cocuk iradesini yitirmisti cunku madde kullanmisti.
    Biyolojide neden hayvan sınıfındayiz? Cunku bizim de icgudulerimiz var ve bizi diger hayvanlardan ayıran en önemli özelligimiz irademiz.
    İradeyi uyutacak her seye karsiyim.
    Vicdanımı, hislerimi saklayacak her seye.
    Evinde içen içer falan filan umrumda degil.
    Ama maddeye kesinlikle karsiyim, hicbir şekilde buna özgurluk tanınmasını istemem. Gencecik hayatlar mahvoluyor, buna gerek yok bence. Hem maddi hem manevi..

1|1
    0|0
  • Ya ben genelde her ne olursa olsun kullananları desteklemiyorum. Etrafa zarar vermesini geç, eğer ki hayatımda önemli bir yeri varsa, kullanmasına üzülürüm açıkcası ve engel olmaya çalışırım.

0|1
    0|0
    • bunlar hep mutsuz aileden doğan yetisen bireylerin eksikliklerini giderme cabasi allah yardim etsin esiri olanlara

• Amiinn ama hep öyle olmuyor. Benimde okul hayatımda mesela zevkten içen çoook İnsan vardı. Çoğu hapise girmiş çıkmış.. Biraz insan kendi çevresine de dikkat etmeli. Allah kurtarsın hepsini ne diyelim :(

• Bence hepsi zararli ve tuketilmemeli bu gibi maddelerin zarari sadece kullanan insana degil insanin cevresinede zarari oluyor.

0|0
    0|0
  • yanlis bence... heleki uyusturucu tamamiyle yasaklanmasi

0|0
    0|0
    • yasak zaten engellenilmiyor malesef

• Alkol alıyorum sadece

0|0
    0|0
  • Biz her yerde müptezeliz yasaklar fasa fiso ;) ...

1|0
    0|0
  • Zehir

0|0
    0|0
Yükleniyor...