Sizce ilk önce Din mi Eğitim mi verilmeli çocuğa?

Bence İkiside aynı anda bir arada verilmeli. Yemesin içmesin din öğrensin eğitim eğitim ve yine eğitim
alsın çocuğum siz ne düşünüyorsunuz?

• Önce Din
    26% (8)18% (2)24% (10)Oy Ver
  • Önce Eğitim
    32% (10)55% (6)38% (16)Oy Ver
  • İkiside aynı anda
    42% (13)27% (3)38% (16)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
13|5

En İyi Kız Görüşü

• Egitim

0|0
    0|0
    • Senin görüşün tabi. Ama bence din derside verilmeli ama öyle bunu yapmazsan tanrı seni yakacak gibi düşünce ile değil. Dini sevdirmeli çocuğa ki büyüdüğünde ahmak fikirlere kapılmasın onu yaradanı tanısın. Gerçekleri görmeyecek kadar kör duymayacak kadar sağır olmasın. Bence bir yahudi çocuğu böyle olmalı. Yinede fikrine saygı duyarım.

• Egitim, din kisinin kendi ozgur iradesine kalmali

En İyi Erkek Görüşü

• Bende dindar bir ailede büyüdüm. küçükken cuma günleri büyükler ile camiye gider namaz kılardım. sonradan sonraya ne olduysa, bir boşlama geldi ve uzaklaştım. şu aralar din ile ilgili bütün bağlarımı kestim. içli dışlı değilim. bunun sebebi büyük ihtimal orta doğudaki gelişen olayladan dolayıdır. bilmiyorum belki ondan etkilenmiş olabilirim. ama böyle daha rahatım. kendimi birşeylere bağlı ve zorunlu hissetmiyorum. içimde en ufak pişmanlık yok. çocuk düşünmüyorum. ama düşünelim diyelim farz edelim olsun. ben dindar olmadığım için, çocuğuma'da din ile ilgili birşeyler öğretmem. daha ben din denen şeyi tam bilmiyorum, çocuğa ne öğretiyim? okullarda din dersi verilirse, ve çocğum kendi isteğiyle girerse kızmam veya karışmam. veya ileriki yaşlarda, başka dinlere mensup olmak isterse, tabi ki onada birşey demem. yeter ki kötü biri olmasın, insanlara zararı dokunmasın, iyi birisi olsun. aynı babasına benzesin isterim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Bence okul oncesınden bahsedıyosak dın egıtımı verılmelı dın egıtımı cok buyuk bı kavram ınsanlara nasıl davranacagından tut kurana kadar her seyı kapsar yemek yemeyı bıle bu kapsamda temızlıgıde ogretebılırız yanı 5yasındakı cocuga once sevgıyı saygıyı asılamalıyız sonra egıtıme ılme kendı ısteklı olur 🤗🤗

0|0
    0|0
  • önce gerekli eğitimi, bilgiyi, donanımı ona sağlayıp; inanmak istediği din seçimini ona bırakırım. din bilgisini de, ona seçtiği ve inandığı doğrultuda vermeye çalışırım.

0|1
    0|0
  • Herikiside aynı anda verilebilir. Masallar yerine gerçek yaşanmış hikayeler anlatılıp okunabilir Kuran dan alıntılar yapılarak, ahlak ve öğütleyici olarak ana şartlarıyla öğrenilmeli yavastan bence. İnanan isteyen ailelerin faydalanacağı kurumlar olmasından yanayım, eğiterek ve severek sevdirerek çok hassas davranılmalı.. Her kesim değil istendiği takdirde yalnız, zorunlu olmamalı

0|0
    0|0
  • Dini eğitim :D

0|0
    0|0
  • Öncelikle nasıl davranması ve konuşması gerektiğinin eğitimini veririm. Daha sonra din sonuçta din ile vicdan ortak duygulardır. Çocuğun yaratıcıyı iyiyi kötüyü merhameti vs şeyleri bilmesi de gerekir.

0|0
    0|0
  • önce eğitim

0|0
    0|0
  • İkisi de olmalı.

0|0
    0|0
  • Eğitim , bence din egitimi erken yasta verilmemeli. Birey kendi dinini kendi seçebilmeli.

0|0
    0|0
  • Ikiside esit olsun ama okullarda ki gibi 1 saatte olmasin

0|0
    0|0
  • Önce eğitim verilsin öğrensin çocuk daha sonra din eğitimi verilsin

0|0
    0|0
  • DiN eğitimi tabikide

0|0
    0|0
  • Önce din eğitimi verirlerse çocuk hoşgörülü ve akıllı olur

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Önce din.

0|0
    0|0
  • Dinin özü yani bir bütün olarak verilirse iyi olur tabi oda çok zor artık dinimizi yanlış anlatıyor çoğu kesim bence çoçuğa yaşına göre anlayacağı şeyler öğretilmeli dinde temel alınarak örnekler verilmeli kısacası hiç bir şey eksik olmamalı eğitimde

0|0
    0|0
  • Tabiki egitimsiz hiç bir şey doğru olmaz ama egitimiyle mükemmelleşir

0|0
    0|0
  • Kardeş dini öğrettinmi zaten otomatik tüm görgü ve ahlak kurallarını öğreniyor 😉

0|0
    0|0
Yükleniyor...