Sizce olgunluk yaş ile ilgili midir?

Ben mesela hayatım da çok şey yaşadım arkadaşlarım benim yaşıma göre çok olgun olduğumu dile getirdiler bunun sebebi bence yaşadıklarım ve yaşattıklarım siz bu durumu nasıl karşılarsınız?

1|0
25|6

En İyi Kız Görüşü

• Hüzün olgunlastirir, kaybetmek sabri öğretir... demiş mevlana... elbette yaşananlar tecrübe oluyor.. yaşla ilgisi yok.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Yaş ile aynı oranda artmasa da büyük oranda yaşla ilişkilidir. Ama en çok aileden uzaklaşıp kendi ayakların üstünde durabilme yeteneğiyle ve düşünce sistemini be kadar geliştirdiğinle ilişkilidir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 24

• hayır değildir ya.

0|1
    0|0
  • İnsanı olgunlaştıran tecrübelerdir.

0|1
    0|0
  • Yaş yanı aldığımız yaşlar ve yıllar bazen bazı şeyleri daha iyi fark etmemizi sağlıyor yanı insanın düşünceleri, fikirleri her yıl aynı kalmayabiliyor

0|1
    0|0
  • Olgunluk yaşla değil yaşanmışlıkla ilgilidir.

0|1
    0|0
  • Olgunluk yaş ile ilgili değil kişinin yaşadıklarının ona ne kattığı ile ilgilidir

0|1
    0|0
  • Olgunluğun yaşla alakası yok bana göre. Yaşanmışlıkla alakası var. Çok yaşayan, gören insanlar erkenden olgunlaşmak zorunda kalırlar. İyi bir şeydir bence. Daha duygulu, daha içten olur bu insanlar. Güzel Edebiyat falan yaparlar :D

0|1
    0|0
  • Alakası yok bence :) Mesela kendini zor tuttuğun anlar vardır, olgunluk o noktadan itibaren başlar. Ya da yaşadıkları da insanı erkenden olgunlaştırabiliyor :)

0|1
    0|0
  • Kişinin kendisine bağlıdır

0|1
    0|0
  • Tabiki de doğru. İnsanlar beyinlerini ve ruhlarını büyütemedikten sonra saçma sapan beden yaşının pek bir alakası yoktur olgunlukla.

0|1
    0|0
  • Yaşın da etkisi var ama olgunluk daha çok kişinin yaşadıkları, deneyimleri ile ilgilidir.

0|1
    0|0
  • Olgunluğun yaşla alakası var, elbette kişinin karakteriylede alakalı ama yaşda büyük etken.

0|1
    0|0
  • Asla yas ile ilgili olduğunu düşünmüyorum. Bu kişilik ya da hayatın size getirdikleri ve götürdükleriyle de yaşanabilir.

0|0
    0|0
  • Yaş değil yaşantı ile ilgilidir denir 😂

0|0
    0|0
  • Kesinlikle yas ile ilgili degildir ne gormussen bu hayatta odur olgunluk

0|1
    0|0
  • Hayır yaşanmışlıklar ve zeka seviyesi

0|1
    0|0
  • Tabiyki olgunluk yaşla alakası yok bence ne kadar yaşın küçük olursa olsun ve olgun düşünüyorsan buchen senin için her anlamda iyi olur
    Sevgiler saygılar:

Nilüfer Öztürk 😊

0|1
    0|0
  • Değil

0|1
    0|0
  • yaşla alakalı değil yaşadıkların olgunlaştırır hayatı öğretir insana

0|1
    0|0
  • yaşadıklarınlaa bence

0|1
    0|0
  • Aslında geneli yaş ile ilgilidir

0|0
    0|0
  • Hayır değil

0|0
    0|0
  • Yaşla ilgili değildir kesinlikle yaşanmışlık ve deneyim insana olgunluk katar

0|1
    0|0
  • yasadiklarinla daha çok

0|0
    0|0
  • Değildir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Olgun olmanın yaşla uzaktan yakından her hangi bir ilgisi yoktur bence insanı olgunlaştıran yaşı değil yaşadıklarıdır.

0|1
    0|0
  • Yaş değil yaşanılanlar ile ilgili kanks

0|0
    0|0
  • ister istermez

0|1
    0|0
  • Yok be yasla alakasi yok kanka

0|0
    0|0
  • Alakası yok