Çirkin insanlar neden toplumca dışlanır?

Kusurları çirkin olmaları mıdır? Neden doğuştan gelen kusuru yüzünden kalpleri kırılır? Bazı kızlar aşk tende değil kalptedir derler ya bu duyduğum en büyük yalandır çünkü güzel kızlar çirkin erkeklerle birlikte olamaz erkekler zenginse belki olurlar.

Kızlar; kendinize yakışıklı ya da eli yüzü düzgün diyelim bir çocuğu bulup şımartacağınıza onu ego'ya boğacanıza azıcıkta kendi peşinizde koşanlara baksanız ya? Amaç mutluluk değil mi? Ben şahsım adıma konuşayım şu an 20 yaşındayım çirkin olduğum gerekçesiyle sevgilim olmadı dışlandım dalga geçtiler mesela dişlerim bozuktu sen gülme dediler orda onlar hep birlikte güldüler ama benim içim acıdı o günden sonra gülmedim gerçekten gülmedim ağzımı yumarak gülmeye başladım psikolojim çöktü özgüvenim dibe vurdu sonra gittim çalıştım dişlerimi yaptırdım kulaklarım kepçeydi estetik ameliyatı oldum burundan estetik ameliyatı oldum toplamda 12.000 tl'ye canımı yakan içimi acıtan kusurlarım ortadan kalktı ama şimdi de benim aşk'a inancım kalmadı.

Hayatımda aldığım ilk teklifi reddettim sonrasınıda reddettim hepsini reddettim beni ego kurbanı sanıyorlar ama öyle değilim zor günlerimi ağladığım günlerimi tek başıma geçirdim şimdi mutlu zamanımda kimsenin kalabalık yapmasını istemiyorum hepsi bu uzun lafın kısası kimseyi tipiyle yargılamayın siz unutursunuz ama o unutmaz benden bu kadar kendinize iyi bakın, dediklerimi unutmayın...

Çirkin insanlar neden toplumca dışlanır ?

2|2
13|15

En İyi Kız Görüşü

• Benim Şu an ki sevgilim tanistigimiz o zamanlarda ilk gorustukten sonra benimle soguk konusmustu. Sebebi ise neydi biliyo musun beni zaten begenmemissindir ne zaman konusmayalim diyeceksin onu bekliyorum dedi. Bense onun halini tavrini ozellikle aklini cok begenmistim hoslandimda. Bense az cok guzelim ama cok mukemmel guzelim diyemem. Tipe degil akla coook onem veriyorum cok ciddiyim bu konuda. parayada onem vermiyorum sevgi onemli benim icin. Sapik olmamasi, efendi olmasida fazlaca onemli.

0|2
    0|0
    • Sizin gibi biri inşALLAH dileyipte isteyenlerin karşısında çıkar kendisi ve karşısındakinin. Yorumunuz EİG Lik.

• @AşıkYasin Tesekkur ederim. Özellikle de herkesin niyetine kalbine gore versin Rabbim :)

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanlar abartiyor

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Halbu ki bir insanın içindeki güzelliği görüp de sevince, dışı da her halükarda güzel geliyo.. Farklı gözlerle bakıyomuş gibi.. Yani en azından kendi adıma konuşabilirim. Daha en başından o içerdeki güzelliği göremeyenler yahut görmek istemeyenler de var tabi.

0|1
    0|0
  • Önce insan kendini sevmeli bizi yaradan Allah kimene nasil oldugumuz begenmeyen begenmez sen karakterinle onlarin ustesinden gelmeyi bileceksin kendini her konuda gelistireceksin o zaman aslinda herseyin guzellik olmadigini kanitlarsin ve saygi gormeye baslarsin...

0|1
    0|0
  • Ön yargılarınızı götünüze sokun😒

1|2
    0|0
  • Ön yargılarını dümdüz sert bir obje yapıp üzerine oturun!!

0|2
    0|0
  • Kesinlikle dışı güzel olmayanın kişiliğine bakılmıyor. Bende aynısını yapıyodum ama ta ki gülüşünü ve tarzını sevdiğim tipsiz birine aşık olmana dek...

0|1
    0|0
  • Kadınlar için de bunu diyo musun? Güzel kadın değil de kadının güzel karakteri önemlidir diye?

0|0
    0|0
  • Çirkin diye kalbi kötü olana derim ben.

0|0
    0|0
  • Niye dislansin ben daha cok yanimda tutarim ki guzelligim ortaya ciksin :D

0|0
    0|0
  • Inlara sor

0|0
    0|0
  • dışlanmıyorlar bence

0|0
    0|0
  • Yalnız üzerine şu sözü yazdığınız arkaplanda yakışıklı bir erkek olması ironisi ne olacak?

0|1
    0|0
    • Yakışıklımı nasıl bir yokluk içindesin o çocuk standart ayrıca ben sözü için onu paylaştım.

• Ya kardeşim ben on saattir ne anlatmaya çalışıyorum? Çocuk zaten bana göre yakışıklı felan değil toplumun genel kanısına göre ortalamanın ustu, özellikle Türk erkeklerinden iyi. Laboratuvar faresi, eli yüzü düzgün tabirlerine bir sey dediğim yok. Cocugun avukatligini da ustlenmedim. Yaaani, bu kadar yeterli¿

• Inegi*

• Ben çok seviyorum çirkinleri

0|1
    0|0
    • İstemsiz biçimde güldüm :D

Erkekler Ne Diyor 14

• Gereksiz olusmus toplum duzeninde belli kriterlerin disindaysan cirkin diye kabul goruyosun cok sacma insanlari dis gorunuslerine gore yargilayan insanlarin zeka seviyelerinin dusuk oldugunu da dusunuyorum ayrica bir insan sirf senin istedigin gibi degil diye toplumdan farkli diye onu dislayamazsin hayirli geceler

0|1
    0|0
  • Güzel olanin estetik olduğu bize dayatilmakta olduğu için bu sorunu yaşıyoruz. Ama herkes emin olabilir siyah olmadan beyazin hiçbir önemi yoktur. Herkes çirkin olsaydı aslında herkes güzel olurdu veya tam terside olabilir. Aski yaşaamıyoruz birşeyler yasayanda bunu aşk sanıyor. Malasef biz en kötü döneme denk geldik.

0|1
    0|0
  • Bence herkes herkesi olduğu gibi kabullenmeli. Çok mu zor ya. Sadece gözlerine bakmak bir insanın. Böyle olmadığı sürece mutsuz insan çok olacaktır.

0|1
    0|0
  • İlişkilerde ya da ne olursa olsun dış görünüş odaklı insanların problemli ve takıntılı sevgiden ve duygudan yoksun olduklarını düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Tahmin yürüteyim kesin bilmiyorum.

Hiristiyanlar zenginliği ve güzelliği Tanrı'nın sevdiği kullarına ve cennete koyacağı insanlara verdiğini düşünürler. Çirkin, sakat ya da özürlü ya da deli insanları ise Tanrı onları o şekilde ceza olarak ve şeytanın yardımcıları olarak yarattığını sanırlardı ortaçağda. Bu düşünce hıristiyanlarda hala mevcut.

İslam dininde ise akıl özürlüler mesul olmadıkları için cennetliktir, çirkin insanlar yaradandan ötürü güzeldir ve üstünlük ne makam ne şöhret ne de güzelliktedir üstünlük takvadadır.

Sanal ya da magazin yaşantımızı belirliyorsa işimiz zor. Kolay gelsin yinede

0|0
    0|0
  • Karaktersiz insanlar var olduğu sürece dışlanacaklar

0|1
    0|0
  • Çünkü çoğu insan acımasızdır

0|1
    0|0
  • Malesef benim en çok yakındığım konu

0|1
    0|0
  • Dışlanmıyor bro

0|0
    0|0
  • Eziksindir git spor yap kendine guven ego yap

0|1
    0|0
    • Benim tavsiyeye ihtiyacım yok insanları bilinçlendiriyorum keşke herşey sporla bitseydi sen vücut paris kafa şırnak lafını duymadın galiba.

• Aynen sen devam et yazdıklarımı nerenle okudun bilmiyorum :D

• Allah bizi severek yaratmamış ki bn tipim yüzünden ne damgalar yedim

0|0
    0|0
  • Kardeşim senin yaşadıklarını bende yaşadım hatta hala yaşıyorum. Ama dış görünüşünü ortebilecek bir yeteneğin varsa dış görünüşünün pek bir önemi kalmıyor. Belki aşkı bulamıyorsun ama hergün başka bir kızla olabiliyorsun.

0|0
    0|0
  • Toplumca dışlanmaz kendine uygun insanlarla takılması istenebilir :Ddd

0|0
    0|0
  • cirkin degil asosyaller dislanir

0|1
    0|0
Yükleniyor...