Herhangi bir toplu taşıma aracında taciz edilseniz ne yaparsınız?

Taciz sadece fiziksel temas değildir rahatsız edici bakışlar da olabilir.
Peki ne yaparsınız?
Çoğu kişi ihbar etmek dursun ailesine bile anlatmıyor siz ne yapardınız?

0|2
13|17

En İyi Erkek Görüşü

• aklıma bir anım geldi üniversite yıllarım, dolmuşa bindim gidiyorum önümde bir abla içersi tıklım tıklım 35 lerinde falan. birden arkasını dönüp bana tacizci muamelesi yapıp bağırmaya başladı, ne edeceğimi bilemedim minübüsü durdurup direk indim. kadında arkamdan inmezmi tacizci diye peşimde hani bir polis falan görse başım belaya girecekti zor kurtuldum hala aklımda o gün :)

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 16

• Bakislar falan umrumda olmaz ama fiziksel veya sozlu saldiri olursa kavga cikar.

1|0
    0|0
  • Bakislar falan umrumda olmaz ama fiziksel veya sozlu saldiri olursa kavga cikar.

1|0
    0|0
  • kızarırım

0|0
    0|0
  • Çoğu zaman kulağımda kulaklığım takılı olur ve o an kendi müzik dünyamı yaşarım. :D Fakat bana fiziksel bir temas olduğu vakit o zaman büyük kavga çıkar.

0|0
    0|0
  • Doverim

0|0
    0|0
  • edildim ses çıkarmadım

0|0
    0|0
  • hemen hergün toplu taşıma araçlarında başıma gelen olay. kızlar gözleri ile resmen ırzıma geçiyor. ben de onlara gülüp geçiyorum :D

0|0
    0|0
  • Benim bile başma geldi :)

0|0
    0|0
  • kadinin biri taciz ederse birsey yapmam işime gelir hatta

0|0
    0|0
  • kızı komaya sokarım
    sen kim köpek hııı

0|0
    0|0
  • oha derim kıza bak taciz etcek başka erkek mi yok tirbiyisiz derim

0|0
    0|0
  • Döverim :)

0|0
    0|0
  • :D güzel kadınsa devam :d değilse giderim ordan

0|0
    0|0
  • Bakış neden taciz olsun. Öyle düşünme. Baksınlar ne olacak.

0|0
    0|0
  • biraz öteye kaçarım taciz uzun solukluysa ve çok abartılıysa bağırım zaten herkes döver onu

0|0
    0|0
  • Bağırır doverim o kişiyi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Çok kez başıma geldi. Fiziksel temasın ilk evresinde çekilirim. Tekrar yanaşırsa dönüp pis pis bakarım. Yine temas olursa bu sefer düzgünce "mesafenizi korur musunuz" diye uyarırım. Yine anlamazsa ya da ters yaparsa bağırırım. Daha bağırma evresini hiç yaşamadım fakat o herifi orda linç ettiririm. Onun dışında elektro şok cihazı taşıyorum yanımda allah korusun daha ileri gitme gibi bir durum olursa diye. Rahatsız edilen bakışlar için de çözümüm şu. Göz kontağını ayırmadan pis pis bakarım gözümü nadir kırparım, hala bakmaya devam edersen elimle sen hayırdır yaparım ya da kafamla ne var yaparım. Günümüz Türkiye'si sağolsun her türlü potansiyel b. kluğa karşı tedbirlendim.

0|0
    0|0
  • Benim için tacizcinin yakisiklisi cirkini olmaz. Tacizci tacizcidir.
    ilkokuldayken sinif arkadaşım tarafindan elle tacize ugramistim ve aninda ne yapiyosun diye bagirip eline vurmuştum. Şimdi ki aklım olsa apis arasina bir tekme yapistirmak suretiyle rehberlik hocasina kadar giderdim.
    Eğer şimdi tacize uğrayacak olsam o mahlukatı karakola şikayet ederdim. Gerçi bu yasalar altında ceza bile yiyebilirim orası ayrı...

1|0
    0|0
  • Sözlü taciz ise önce uyarırım duruma göre cıngar cıkartırım fiziksel tacizde direkt cıngar

1|0
    0|0
  • Gözünün üstüne patlatırdım bir tane.

0|0
    0|0
  • direk kafa atarım

1|0
    0|0
  • Bağırırım, o adamı dövdürürüm

0|0
    0|0
  • Yumruğu suratına geçiririm 👊 hiç tahammülüm yoktur bu konuda