Türk kızlarının çelişkileri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Her zaman her yerde sürekli olarak hürriyetlerinden ve kendilerine saygı duyulması gerektiğinden dem vurdukları halde aynı zamanda gururlarının ve karakterlerini ayaklar altına almalarından zevk alabiliyorlar..

Öne çıkmaları istenen zamanlarda pasif kalıp yönetilmeyi tercih ediyorlar. Buna çok zıt olarak kendileri için birtakım özel isteklerde bulunup kendilerini yüce bir varlık olarak görmeyi umuyorlar.

Bir kızın kendisini prenses zannetmesinden mazoşist ruha geçiş yapması arasında göz kırpmalık zaman farklı var.

Kızların bazen kendini kaybediyor.
'Öpeyim de geçsin'lik bir şey değil ki düzeltelim..

7|8
51|27

En İyi Kız Görüşü

• Ben de bunu sorguluyorum kIzlar arasında anne babasına karşı özgürlük diye yırtınanlar sevgilisi öl dese ölüyor. Anlamak imkansiz

4|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bir kişiye bağlanma odaklı yaşıyorlar. Anı yaşamayı pek beceremiyorlar.

"Tamam bu o" dedikleri adam karşılarına çıkınca, tüm yanlış dedikleri doğru oluveriyor.

Tespitin harika 😊

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 50

• katılıyorum özgürlükten bahsediyosun özgür olmayı deniceksin adalet istiyosan adaletsizliğe boyun eğmiceksin

0|1
    0|0
  • Çelişkiler her zaman hayatımızdalar. Kurallar adamına/kadınına göre değişiyor nasılsa. Kural varsa çelişki ihtimali de vardır. En güzeli büyük konuşmamak, kendini kalıplaştırmamak. O zaman ayarsızlıklar, dengesizlikler ya da çelişkiler farkedilmiyor.

0|0
    0|0
  • Hiç bir insan gururunun ve karakterinin ayaklar altına alınmasından zevk almaz. Bunu kadınlar için genellemek sadece bu şekilde görmek isteyen birinin yapacağı bir yorum.
    Siz kadınların davranışlarını yanlış yorumluyor olmalısınız.

1|0
    0|0
    • Sanırım bu benim tabirimle, "akşama baban gelince" sendromu ile büyüyen kızların ortak sorunu. Annede sürekli bir baba oteriresine vurgu, sürekli herhangi bir çıkmazda babaya şikâyet durumu bilinç altına yer yapıyor. Ergenlik döneminde kabuk değiştirme sancılarından biride babaya karşı kendini ifade edebilmek, edemeyincede ondan gizli işler yapmak. Daha sonraki zamanlarda kadın, kötüde olsa baba oteritesine, sahiplenmeye, yönetilmeye özlem duyabiliyor (tabiiki hepsi değil) Stockholm sendromu dedikleride bunun neticelerinden biri. Bu durum doğal olarak, binlerce yılın genetik kodu ile, hayata giren er kişinin bir adım önde hareket etmesi isteği doğuruyor. Fakat bazı yoksun erkek kısmısı korunma isteğni yanlış anlayıp kadını, hükmedilmsi gereken, her türlü işkencenin mübah olduğu emir verilen ve ihtiyaç görülen bir obje olarak görüp, onları aciz ve güçsüz görmeye ve göstermeye çalışırlar ki bu soruda onun bir göstergesi.

• geçen bir caps gördüm o aklıma geldi soruyu görünce
    Türk kızlarının aşk anlayışı :
    - Hadi benim için öl :D :D :D

aslında okdr karmaşık varlıklar değiliz hepimizi bir zannedip parçaları birleştirmeye çalışıyorsunuz ama tek tek hepimiz çok farklıyız bir kişiyi tanımaya çalışırsanız daha kolay anlayabilirsiniz

0|0
    0|0
  • "Ben şimdiye kadar karşıma çıkan tüm kızlarla yattım ama bakire kız istiyorum."

Merhaba, bunu diyen kişi bir Türk erkeği. Türk erkeklerinin çelişkileri hakkında ne düşünüyorsunuz?

2|0
    0|0
    • hep bir feminen yaklaşım. burda sadece kadınları irdeleyen de anti-feminist olmadığını düşünüyorum. niye hemen ayağa kalkıyorsunuz anlamadım.

• @4llah-Diyen-Portakal ben de biliyorum ama ayarsızlığa tahammülüm yok :) çünkü benden daha ayarsız kimse olamaz :)

• Sence kastettiğim şey yalnızca bakirelik ya da bakirlik mi? Hakikaten bazı konuları anlamak istediğin yönden anlıyorsun

• kızlarla ne alakası var sadece duygu degişimi bu.
    türk erkeklerinin çelişkilerini de yazsaydin keske

0|0
    0|0
  • Turk kizi miksin herkesi ya

2|0
    0|0
  • Bazı kızlar dediğin gibi haklısın ilk defa hak verdim sana 😂

0|0
    0|0
  • Insan gel gitli bir varlık Türk olmakla da kız olmakla da Türk kızı olmakla da ilgili değil bu durum. Erkeklerin gel gitleri yok mu Türk erkeklerini veya başka ülkelerin...

0|0
    0|0
  • Haklısın aslında.

0|0
    0|0
  • evet çelişkileri var kendi içinde

0|0
    0|0
  • Bende anlamıyorum... Benim celimis gibi göründüğüm zamanlar olabilir ama ben hiç celismiyorum sadece bazi gizlemem gereken seyler icin maske takiyorum..
    Ama evet genel olarak türk kızları bir gün prenses moduna girip yarın psikopatmis gibi görünmeye çalışıyorlar.. 😂

0|0
    0|0
  • Bir kere bu durumu bütün türk kızlarına mâl etmen yanlış. Bunun dışında dediğin şeyi yapan kızlar maalesefki var evet hatta benimde buna anlam veremeyip uzun uzun düşünmüşlüğüm vardır benim ulaşabildiğim tek sonuç bu kızların sevgiye aç olması bekledikleri sevgiyi bulduklarında da karşısındaki insanın kısıtlamalarına göz yumması yönünde

1|0
    0|0
  • benim çok kızdığım konudur bu arkadaşlarımda var öyle erkeklerinin kendisine karışmasına bayılıyolar dar pantolon bile giydirmiyo sevgilileri bunu aşk sanıyolar onun dışındada ben özgürüm ayakları. kendileriyle çelişiyolar

0|0
    0|0
  • Bir şey itiraf edeyim, şu sitede okuduğum en güzel ve en haklı soruyu yazmışsın bin kere helal olsun. Belkide erkeklerin avrupa kadınlarını türk kadınına yeğlemesinin sebebi %99 bu yüzden.

0|1
    0|0
  • aşırı miktarda genelleme yapmışsın ve burda bir kezbandan söz etmişsin erkeklere gelirsek çelişki çooook mesela hem her kızla yatmak istemeleri hemde bakire kadın istemeleri en öne çıkanı

1|0
    0|0
  • Her kadın özgür olmak ister. Ama buna çok azı sahip olur. Özgürlüğe ulaşamayan, bir şekilde erkek yönetimi altında ezilmiş kadınlar aslında özgür kadınlara özense de, bunu dile getirmek yerine erkek egemenliği altında olmanın kendi tercihleri olduğunu ileri sürerler. Bu yaman çelişki aslında kadınların, özendiği hayatı yaşayan diğer kadınlara karşı geliştirdiği bir çeşit savunma mekanizması.

0|0
    0|0
  • Kafadan kontaklık vardır belki kim bilir

0|0
    0|0
  • Malesef Türkiye de kadınlar kendilerini çok değerli görüyor. Bunun nedeni de toplum. O yüzden böyle.

0|0
    0|0
  • Yakında Türk kızları ve Türk erkekleri arasında savaş çıkacak diye korkuyorum. Birbirinizden ne kadar çok nefret ediyorsunuz öyle.

1|0
    0|0
  • Her kadin farklidir ayni anda butun bunlari barindiran kiz olgunlasmsmistir sende onlara denk gelmissin genelleme yapmamalisin

0|0
    0|0
  • Umarım zamanla objektif bakmayı küçük ayrıntılar da takılıp kalmamayı ve beş parmağın beşinin de bir olmadığını öğrenebilirsin , harici yargı ve duygularını anlıyorum aynı zamanda saygı duyuyorum,

0|0
    0|0
  • Yalnız bu Türk kızlarına özgü değil. Bir olgudan bahsedeceksek bu genel olarak kadınlarda böyle.

0|0
    0|0
  • vay be muhteşem yazdın tam aklımdakileri yazdın.
    ama herkes bu kadar akıllı değil. zaten bunun bedelini ödüyor o zihniyetliler

0|0
    0|0
  • Keşke her şey kızlara laf atmak kadar kolay olsaydı.

0|0
    0|0
  • hangi kadın gurur ve karakterinin ayaklar altına alınmasından zevk duyabilir? yanlış düşünüyorsunuz.

0|0
    0|0
  • türk arkadaşlarımda oldu gayet iyi insanlar kadını erkeği. size denk gelmiyorsa butun bir ulkeye soylemenız nekadar doğru

0|0
    0|0
  • Ülke olarak bipolarız

1|0
    0|0
  • kadınları anlamyaa çalışma

0|0
    0|0
  • iyi tespit be

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    20

Erkekler Ne Diyor 26

• yüz yıllardan beri süre gelen gelenekler, görenekler toplum yapısı sebebiyle onlar da be yapacaklarını şaşırıyorlar.
    fakat şu var ; eğer kadın yönetilmeyi istiyorsa, yani kendi isteğiyle buna imkan veriyorsa bu özgür olmamak değildir. istekler karşısında ödenen bir bedeldir

0|0
    0|0
  • Bizde kızlar hem günümüz modern zihniyetine tabii olmak, hem de eski zihniyetin çeşitli faydalarından nemalanmak istiyor.

Samimi değiller, bir öyle bir böyle bir tavırları var.

0|0
    0|0
  • Günümüz kızları şeytanın gizli askerleridir diye boşuna demiyorum. Boşver takma kızları. Bende kızların saçma sapan tutarsız duygusal davranışlarından sıkıldım. Bu hayatta Türkiyedeki kızları takmayacaksın. Türkiyedeki kızların büyük kısmı egolu, umursamaz, gururlu, saçma sapan duygusal davranışları olan kızlardır. Bir kız egoistse, sadece basit bir kız olduğunu katmerli bir şekilde kanıtlamak için egoistin yapıyordur.

0|0
    0|0
  • Ohoooo sayacak olsak sabahlara kadar anlatılırda, amacımız maksadımız kusur aramak değil. Kusursuzluk allaha mahsustur. İnsanları kusurlarıyla kabul etmek erdemliktir.

0|0
    0|0
  • uzun vadeli ilişki beyne zararlı

0|0
    0|0
  • Esitlikten ve ozgurlukten bahsederler. Ama hesabi erkege kitlerler. Kadin dedigin ayaklai uzerinde durabilmeli kimseye muhtac olmamali. Ben kiz olsam birine hesap odetsem cok kotu hissederdim.

0|0
    0|0
  • Selfie çekmiş Türk kızı.. pbs.twimg.com/.../funny-18.jpg
    Hakkında konuşmak istemiyorum. Fotoğraf yeterince ayrıntılı bu konuda.

0|0
    0|0
  • tabiki var

0|0
    0|0
  • biz buna halk arasında ''çift'' kişilik diyoruz :D bir dediği bir dediğine tutmayan, yeri gelir aktif olması gerekirken pasif, pasif olması gerekirkende üstün bir varlıkmış gibi aktif olmadan'da geri kalmıyor :D öyle işte :D ortam bu yani ne yapsak engelleyemiyoruz :D bizde yüce bir varlığız. biz olmadan kadınlar bir hiçtir :D kendilerine çok yüce diyorlar, onlardan'da yüce olan biz varız hiç biz , diyormuyuz bizede saygı gösterin diye? elimize vur ekmeğimizi al :D

0|0
    0|0
  • Hep ikiyuzluler adam ister pice bakar guvendigi erkegi sevmem sevdigine guvenir
    Kadinlara siddet derler sevgilisi azgzina zicar
    Cibsel objecdegiliz derler gogsum popom kucuk derler

0|0
    0|0
  • Aslında bence benzer durum erkeklerde de var. Ben bunu insanın sadece siyah ya da beyaz olamamasına grilele dolu olmasına bağlıyorum. Tabiki grinin de dozu olmalı.

1|0
    0|0
  • Bende benzeri şekilde düşünüyorum.

Kadınların hastalığı ne istediğini bilmemek.

Sahip olduğu daha iyi olsa bile sahip olmadığına yönelme hastalıkları.

Gerçi insanoğlunda bu var ama kadınlarda oran yüksek

0|0
    0|0
  • nasılsan öyle ol kardeşimmm

0|0
    0|0
  • Hayatta istedikleri ile yaptıkları sürekli çelişiyor.
    Ben artık onları anlamak için çaba sarfetmiyorum.
    Ya dostum gibi seviyorum,
    Ya da düşmanım gibi... rum.
    Kısa ama net bir formül 😂

0|0
    0|0
  • Herkes öyle değil genelleme yapılmamalı

0|0
    0|0
  • Çok haklısın abi katılıyorum.

0|0
    0|0
  • Kizlar ne istediklerini bilmiyolar

0|0
    0|0
  • Haklisin

0|0
    0|0
  • Kızlarımız erkeklerden daha iyi okul hayatında çoğunluğu onlar oluşturuyor esas komik olan erkeklerin kızlarımıza laf atıp bir gün kezban dediği biriyle evlenecek olmasi

0|0
    0|0
  • Kadın dedinmi sürekli reset atıyor benim beyin hepsinin ayrı bir saplantısı var

0|0
    0|0
  • En iyisi onları kendi haline bırakmak.

0|0
    0|0
  • Senide yazinida buna yorum yapanlzrida..

0|0
    0|0
  • fazla tripkolik dinliyolar o yüzden böyleler

0|0
    0|0
  • yazık türk kızına

0|0
    0|0
  • Aynısı erkeklerde de var. Nedeni nefistir. Nefis hem kibirlidir, hem de şehvet düşkünüdür. Erkekler de yönetmek isterler ama bir güzel, seksi kadın için yapmayacakları şey kalmaz.
    İşte nefsi yaratan Allah, onun ıslah edilmesini de emrediyor. Bunun için din gönderdi.

0|0
    0|0
  • Erkek karşısında Lider vasıflı olup kendilerini ezdirmek istemiyolar sonuna kadar haklılar ama yaradılış olarak bu mümkün olmadığı içinde ikileme düşüyorlar ve özgüven eksikliği yaşıyorlar

0|0
    0|0
Yükleniyor...