Turkiyede olmasını istediginiz en çok şey ne?

Soru açik; Turkiyede en cok neyin olmasini istiyorsunuz?

0|0
4|7

En İyi Kız Görüşü

• abd deki tüm kozmetik markaları burdada olsun :(

0|1
    0|0
    • :-)) ah bu kizlar ahh

• Himm öyle mi? :D

• Dogrusu görmek isterdim :-)

En İyi Erkek Görüşü

• Baris ve olumlerin olmamasi

0|1
    0|0
    • Peki bunun için bazilarina 1921 yilinda Ataturk tarafindan söz verilmiş olan, statü özerklik olsa bile kabul edermisin?

• Yani bu barişin oluşmadi için kurtuluş zamaninda Ataturkun kurtlere vermiş oldugu muhtariyet (özerklik) sözunu tekrardan geri aldi, barişin oluşmasi için kurtlere özerklik verilmesini kabul edermisin?

• Zaten mevcut hukumet eyalet sistemini kabul etti sonra sozunden dondu. Bizim istegimizle degil halkin iradesi ne derse o olur. Ataturk un oyle bir olayini duydum da birebir okumadigim icin oyle bir sozu var mi bilemiyorum

Kızlar Ne Diyor 3

• Halkın en iyi ve doğru bir eğitim sistemiyle eğitilmesi

0|1
    0|0
  • Huzur, barış ve eşitlik.

0|0
    0|0
    • barişin oluşmadi için kurtuluş zamaninda Ataturkun kurtlere vermiş oldugu muhtariyet (özerklik) sözunu savaştan sonra geri aldi, barişin oluşmasi için kurtlere özerklik verilmesini kabul edermisin?

• @Hukukcu_Adayi gunumuz penceresinden bakiyorsunuz, o zaman cografyanin adi Kurdistan diye geciyordu daha sonra seyh sait ismiyle bu isim yasaklanacak o zaman asimilasyon politikasi olmadigindan hakim dil kurtce hakim milletde kurtler idi..

• Kürdistan diye bir devlet yoktu Osmanli sinirlari icinde cunku Osmanli uniter bir devletti. E cumhuriyet doneminde zaten olmadığı malum. O bölgeyi kendi aralarında Kürdistan diye tabir ediyor olabilirler ama bu bir devlet değildi. O politika asimilasyon değil milli birliği sağlama çabasıydi. Sonuçta bir ulus devlet kurulmuştu. Neyse bu mevzu böyle uzar gider, sana biraz cumhuriyet tarihi okumanı tavsiye ederim.

• Adalet ve barış

0|0
    0|0
    • barişin oluşmadi için kurtuluş zamaninda Ataturkun kurtlere vermiş oldugu muhtariyet (özerklik) sözunu savaştan sonra geri aldi, barişin oluşmasi için kurtlere özerklik verilmesini kabul edermisin?

• Hocam, ama bu belgeler ile kanitli dönemin milliyet gazetesine baksan orada bu konuda uzunca bir roportaj var. Şu an ataturkun bu sözü hali hazirda belgeler ile var yani.

• Bu konuyu ben de araştırdım. Fakat senin kadar kesin konuşamıyorum. Çünkü öyle bişeye denkgelmedim. Ayrıca tarihçilerimizn röportajlarını dinlersen neyden bahsettiğimi anlarsın Halil inalcık ve ilber ortaylı mesela

Erkekler Ne Diyor 6

• İnsan haklarının ve özgürlüklerin gelişmesi, haksizliklarin önüne geçilmesi, toplumsal ve bireysel refahın artırılması, gelir dağıliminda adalet, kamu harcamalarında israfın önlenmesi, şehirler arasındaki gelişmişlik farkının asgari düzeye indirilmesi, toplumsal barışın sağlanması, Atatürkçülüğün gerçek anlamını bulması, cumhuriyet değerleriyle barışık dürüst ve idealist yöneticiler, eğitim sisteminde reform, kadın erkek eşitliğin tam manasıyla sağlanması.

1|1
    0|0
  • 0|0
    0|0
    • Olmasini isterken dedigimde reel bir şey kast ettim yani olmasi mumkun olan bir şey?

Ama hayal kurmakta guzel be kardeş, iyi duşler...

• Her anlamda eşitlik

0|1
    0|0
    • Bulaşillari sen yikayacak kadar, bebeğe sen bakaçak kadar eşitlik mi?

• Gercekten bulaşik yikamayi, cocuk bakmayi kabul edermisin?

• Zaten bakıyorum, bulaşıklar içinde makine var.

• Adaletli oldugunu savunan adaletsizler def olup gitsin artik.

0|0
    0|0
  • Sanat

0|0
    0|0
  • Adalet

0|0
    0|0
Yükleniyor...