Eskiden zina yaptım Şu an cok pişmanım yardım lütfen :( ?

Şuana kadar bir kişiyle cıktım oda cok cok uzun sürdü ve sevgilimle herşeyi yaşadık zina yaptık ben evleniriz diye düşünüyodum cok şey yaşadık cunku birazda ergen zamanımıza geldi başlangıcı o yüzden de böyle oldu ateşle barut gibiydik resmen neyse kız daha sonra ayrıldı benden başkasıyla cıkıyo sımdı ama ben o yaptıklarımızdan dolayı pişmanım sizce simdi karşıma normal biri cıkmaz mı bir ayet varmış zina edenlerin karşısınada öyle biri cıkar evlenirler diye böyle mi olcak simdi gerçekten ben ne kadar namaz kılsamda dua etsem de buna engel olamayacak mıyım :(

Güncellemeler:
arkadaşlar bu ne önyargı ergenken 16 yaşlarında sevgilimle birşeyler yaşadık aradan 4 yıl daha fazla geçti hatta ve ben Şu an başlamadım namaza ta o zamandan başladım bir kere sevgilimle yaptıgım bir hatadan bahsediyorum bu ne ön yargı yorumlara bak ya sanki hepiniz melek oldunuz cıktınız şaka gibi
ben soruyu yanlıs sordum galba zinadan kastım arkadaşlar önden falan birşeyler yapmadık beraber uyuduk işte ellemeler vs bu kadar ilerisi olmadı yok kızlık vs öyle şeyler olmadıııııııııııııııııııııııııııı!!!

0|0
2|7

En İyi Kız Görüşü

• Çok ayıp çok.

0|2
    0|0
    • ya ergendik ufaktık o zamanlar inan bana bir hevesle oldu aramızda ve bir kere aradan 4-5 yıl geçti ve benim içim hala rahat degil insanlar bunu anlamıyor önyargılarla neler neler dediler ben o kızla evlilik düşüünuyordum bırakmayacaktım asla kendisi sıkıldı gitti zaten ve inan bana ben kötü biri değilim zaten sadece ergenken bir anlık hatayla yaptık sevgi tutku her neyse işte ateşle barut misali oldu ama Şu an o yanlısın bundan sonraki hayatımı etkilemesinden korkuyorum zinadan kastım ayrıca öyle önden ilişki falan degil.

• O senin kadar takmıyorsa sende takma. Zaten heralde sen onda şu algıyı bırakmışsın. Gideyim takılayım ilerde kimse olmazsa bu yüzden hayatımda buna dönerim beni kabul eder. Sende o ışığı görmüştür ondan geliyodur bu rahatlık. Öyle bir durum olursa o dönerse sen dönme. Hatanın farkındasın geçmişi unut geleceğe bak. Düzgün yaşa.

• cok dogru bildin bana mesaj atıp aradı hal hatır sorup durdu ama hicbirine cevap atmadım bide sevgili yapmıs ona ragmen yazdı kız cevap bile vermedim hic. inşallah...

En İyi Erkek Görüşü

• Tövbe edersin kendini üzme ayrıca istediğin herkesle evlenebilirsin. hepimiz günah işliyoruz önemli olan pişman olup tövbe etmek.

0|2
    0|0
    • öyle hocam aradan 4-5 yıl geçti ergendik o zaman sevgilimle ve Şu an yorumları görünce garip geldi millette nasıl bir önyargı var anlamıs değilim

• sadece beraber uyuduk elleme vs bunlar oldu zinadan kastım buydu

• son yorumu yanlıslıkla yazdıom buraya

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 6

• Tövbe et içten şekilde.. Allah çok bağışlayıcı ve esirgeyendir..

1|2
    0|0
  • Nur suresi dediğin ayet bakabilirsin internetten :)

0|1
    0|0
  • ayetı bılmıyorum ama zınanın en buyuk gunahlardan bırı oldugu apacık ortada sız erkeksınızde bız degılmıyız aslanım nefsımıze sahıp cıkıyoruz.

1|1
    0|0
    • ergenken yaptık hocam işte bir kere aradan geçti 4-5 yıl

• sadece beraber uyuduk elleme vs bunlar oldu zinadan kastım buydu

• ya gülüm bende bısey sandım bırak takma kafana. Ona bakarsan islamda flört diye birşey yok Şu an herkes haram işliyor.

• Namaza yönelme şeklin hoş değil. İçten gelerek yap ibadetini; amaç uğruna değil. İbadet hiç kimse ve hiç bir dünyevi sebep için yapılmaz, o zaman namaz olmaz, ibadet olmaz. İbadet teslimiyettir...

0|1
    0|0
    • hocam yanlıs anlamışsınız ben bunu yaptım başladım olayı değil Allah korkusu ile yapılan birşey bu tabikide çıkar için değil

• Zina yaparken hristiyan mıydın? da şimdi aklın başına geldi de namaz kılsam diye düşünüyon?

0|1
    0|0
    • kardeşim cok ufakken yaptık sevgilimle birşeyler ve o zaman ergendik bir kez oldu anlamıyorum bu önyargılar niye simdi kılmaktan bahsetmiyorum aradan 4 yıl geçti ben bugün başlamadım namaza nası anlıyosunuz ya

• kriptolu yazarsan, öyle anlamamız çok normal.

• zina yapıp bir de temiz kız hayaliyle mi yasıyorssun ? azcık mantıklı olun ya . din kısmına girmiyorum ama biraz seref varsa kendin gibisiyle olursun ya da yalnız kalırsın.

2|1
    0|0
    • sen soruyu cok yanlış anlamışsın şeref falan diyorsun ama detayı biraz okumanı öneririm.

• senin yaslarında bende yaptım ama ilerisini değil ellemeydi konusmalardı su bu bir kaç kez . buna ragmen evlenmeyi dusunmuyorum kimseyle . pis bir kızı ben kabul etmem temiz kızıda hak etmiyorum.

terkedilen bendim sonunda kadar sahip çıktımgercekten. . kafam rahat o yuzden.

• hocam bende öyle önden falan birşey yapmadım yani öyle kızlıkla ilgili birşeyler değil beraber uyuduk birşeyler yaptık bu ben yanlıs anlattım galba soruyu. galba bende senin gibi düşünüyorum aslında insanların geçmişini önemsemiyorum artık ama birşeylere olan güvenimde kırıldı gitti.

Yükleniyor...