Çok parasız kaldığınız dönemlerde naptınız?

Diyelim benim gibi öğrencisiniz. Hayattan bir leyla, para nasıl kazanılır haberiniz yok? O dönemlerde nasıl geçindiniz naptınız? Mesela ben ne bir garsonluk ne bir mağazacılık hiç tecrübem yok kendime güvenemiyorum bu konuda. O bakımdan atılamıyorum... Ha okuyorum bu arada evet. Arkadaşımın nişanlısı zengin sürekli para veriyor ona alışveriş yapıyolar çok kıskanıyorum... Ne bliyim bazı arkadaşlarım da aileden şanslı... Benim 2 tane sevgilim oldu 2sininde durumu benden beterdi... Bu kadar çok istediğim için mi olmuyor?

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• Paraya tamah etmek hiç doğru değil diyeceğim de, sözümün sende bir karşılığı olacak mı, bundan emin değilim işte. Kadınsın, güzel şeyler alıp giyinmeye de, çılgınca alışveriş yapmaya da fıtratın müsait.

Ama hayat işte. Hangi birimize her istediğimizi veriyor ki? Kiminin paradan yana, kiminin sağlıktan yana, kiminin de inançsızlik çukurundan bogulmaktan yana, dertleri/imtihanlari var. Belli ki arkadaşın paradan yana dertli değil ama senin payına düşen de parasızlik olmuş... En azından gözüken bu.

Diyeceğim şu ki; "evin yolunu bulabilecrk bir akla, seni istediğin yere götüren bir sağlıklı ayağa sahipsen eğer, şükret. Para da eksik kalıversin hayatta..."

0|0
    0|0
    • abi kendime güvenim yok hiç. hani çalışayım bir işte diyorum ama yapamazsam edemezsem kaygısı var. bir de aşırı asosyalim insanlarla iletişimim de sıfır.

• sizce neden böyleyim?

• Yetiştiğin çevre,
      Aldığın eğitim,
      İçinde büyüdüğün aile,
      Fıtrat...

Birden fazla nedeni var bunun.
      O yüzden tek/net bir cevap veremeyiz.

Istersen yazabilirsin...

En İyi Kız Görüşü

• Hiç sıkıntı yaşamıyorum hep böyle gider umarım. Ama yaşasaydım part time çalışabilecegim bir yer mutlaka bulurdum uni cevresinde cok olur oyle işler. Benim de çalışma tecrübem yok ama kimse anasinin karninda ogrenmiyo. Kimseye muhtac olamam

1|0
    0|0
    • nasıl sıkıntı yaşamıyosun neye borclusun...

• Aileye. Onların haricinde (yine de asla demeyeyim kimseden para isteyemem) Babamın yetisemedigi yerde burs param devreye giriyo. Oyle oyle geçiniyorum. bir de ben bu para konusunda cimriyim az öyle cok harcamam elimdekinin kıymetini bilirim

Erkekler Ne Diyor 8

• Parasız kalmak bir nevi iyidir. Hayati idameyi öğretir. Bak sen diyorsun "kendime güveniyorum" diye işte kendine güven kazanmanın bir şansıdır bu ayaklarının üzerine basmanın. Zengin erkek arkadaş bulup parasıyla eğlenmek değildir hayat.

O yüzden kendine güvenin olsun bırak bu sevgili işlerini ayaklarının üzerinde durmayı öğren ve okulunu bitirip iyi bir kariyere başla. Ondan sonra zaten sevgili kolay bulunur..

0|0
    0|0
    • yok kendime güvenmiyorum dedim. çalışma olarak. mağazacılık bilmem ne felan... abi okulu bitirince iş bulunmuyo ki..

• bende özgüven eksikliği baya var. asosyalim insanlarla iletişimim sıfır. arkadaşım bile pek yok. hani iletişim konusunda baya zorluk yaşıyorum. kimse benle konuşmasın soru sormasn diye terler döküyorum.

• Ooo ooo sen kafadan pes etmişsin...

Bak kardeşim senin sınırın beynindir. İstedikten sonra yapamayacağın hiçbirşey yok. İnsan kendi sınırını kendi belirler. Tamam seni de anlıyorum empati kurmaya çalışıyorum senin yerinde olsam ne yaparım diye ama çalışmaya bir yerde başlamalısın. Sen okuduğun bölümün dahi işini yapmayacaksan aldığın eğitim niye?

Sen beni dinle bak internetten bulunduğun ilin adını yazarak iş ilanlarına bak bir mağaza da çalışmaya başla ilk 2 hafta zorlanirsin tecrüben olmadığı için sonra açılırsın kendine güvenin gelir, işi öğrenirsin. Böyle olmuyor, yapmam, edememler ile sadece kendi kendini yer durursun.

• Hiç parasız kalmadim maddi sıkıntıda cekmedim o yönden baya rahatim

0|0
    0|0
  • biriktirdigim parayi yedim

0|0
    0|0
  • arkadaşının nişanlısını kıskanacağına kendinle gurur duy bence sen kadınlık onurunu öldürmemişsin daha

0|0
    0|0
    • evet ama 5 parasız sürünüyorum be abi... çalışmak istiyorum ama güvenim yok kendime korkum var kaygım var...

• hah işte! bu doğru mu? arkadaşımda bugün bunu dedi... çok düşünme çok isteme dedi.

• emin ol hayat kısır bir döngüdür ve mutluluk sana başka bir surette geri dönecek yaşadıkların her insanın dönem dönem yaşadığı sıkıntılar

• Bira sisesi topladim sokaklardan

0|0
    0|0
  • sende zengin sevgili bul

0|0
    0|0
  • Nasip kısmet bu işler

0|0
    0|0
  • Kızların kötü şeyler yapmalarınin en önemli nedeni bu bence

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Calistim napicam sevgiliden para beklemek cokta mantikli degil okulunu 2. Ogretime aldir sabahlari sana kalsin. Arkadaslarina oyle denk gelmis diye onlari kiskanma sen kendin kalkinmasini ogren

0|0
    0|0
    • nerde calıstın işte ben calısamıyorum sorun orda

• Calisamiyosan milleti kiskanma ne demek calisamiyorum kendine uygun olan isi ben soyleyecek degilim ben grafik okuyordum bir derginin ic duzenini ve kapagini tasarliyordum baya da ugrastim ise girmek icin sana kimse havadan al bacim bu 5000 tl al calis diyemez kusura bakmiycaksin

• bende grafik okuyorum Şu an ama okuyamıyorum... 2 yıllık okul bitmiyor...

Yükleniyor...