Bayan ve kadın arasındaki fark nedir?

evet arkadaşlar bunu bilen var mı. Ben ilk bir feministe. Bende feminen biriyim. Centilmen, bayanlara haksızlık yapıldığında karşısında duran, onlara hep yardımcı olmaya çalışan biriyim demiştim. Oda bana o yüzden mi bayan diyorsun demişti...

0|0
2|1

Kızlar Ne Diyor 2

• bayan değil, kadın. cinsiyet belirten iki kelime vardır: kadın ve erkek. bayan kelimesi cinsiyet belirtmek için değil, hitap için kullanılır; bayan casiopeia gibi..

0|0
    0|0
    • peki bunun feministliğe neden bir aykırılığı var ki. neden bayan dedim diye kadınlara olan davraqnışım kötü sayılıyor

• kadın kelimesi cinsel çağrışımla "kızlığı bozulmuş" şeklinde görülüyor. kadın-kız ayrımından sonra, bu cinsi bayan sözcüğüyle yumuşatıp genellemeye çalışıyorlar. karşı olunan nokta bu.

• aynen. benim başıma oda gelmişti. hadsizin biri. kadın dedim diye bana kızmıştı. nerden biliyorsun kadın ya da kız olduğumu diye

• Bayan bay dan türemiştir baydan tureyen bişeyi istemiyoruz. Kız ile kadın arasındaki farkıda biliyosunz ve ne kadar çirkin bişey olduğunu da. Onun için sadece kadın ı kullanırız. Ayrıca feminist kadınlar korunmaktan hoslanmazlar

0|0
    0|0
    • bunu bende biliyorum. korunmaktan hoşlanmazlar ben zaten bir kadının yanında onu savunmuyorum. birincisi kendisi zaten savunabilir. ikincisi savunmaya aslında ihtiyaçları yok. karşısındaki eğer biraz mantıklıysa kadınların neye hakları olduğunu bilir. ben erkeklerle mesala konuşurken kadınları savunurum. Baydan türediğini de sonradan o söylediğinde farkettim. daha önce hiç böyle bir şeyden rahatsız olduklarını düşünmüyordum

• İnşallah sagolun

• rica ederim

Erkekler Ne Diyor 1

• Söyleminde haklı, bayan türkçede karşılığı olmayan feodal ve saçma bir sıfat.. Kadın ve Erkek vardır..

2|0
    0|0
    • anladım kardeşim teşekkür ederim

• tamam kardeşim sen haklısın

• Ben haklı falan olmak istemiyorum :D Türk dil kurumuna falan baksana sen :) İyi geceler

Yükleniyor...