Organ bağışının zorunlu olmasını nasıl karşılarsınız?

Organ bağışının zorunlu olmasını nasıl karşılarsınız ?

Güncellemeler:
Saçma zorunlu olmaz diyerek Türkiye'de pek az olsada Dünya'daki organ mafyalarının ekmeğine yağ sürdüğünüzü biliyormusunuz.
Güncel.

1|1
19|11

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• O zaman iyiliğin anlamı kalmazdı hatta iş çığrından çıkardı tabisi
    Yapılıyorsa gönüllü olmalı

#Türkerkeğii

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 18

• Olmasi gereken o zaten.

0|1
    0|0
  • Zorunluluk değilde, keşke herkes kendi isteğiyle bağış yapsa.

0|2
    0|0
  • Kesinlikle olmalı. Can bekleyen bir insanın canı olmak çok güzel bir şey. Allah nasip ederse ben de organlarımı bağışlayacağım

0|1
    0|0
  • Böyle şeyler zorunlu olmaz.

0|1
    0|0
  • Zorunlu olsa ortalık birbirine girer.

0|1
    0|0
  • Herkesin hayatına kimse karışamaz :D

0|1
    0|0
  • Olumlu karsılarım. Yeni hayatlar icin buna ihtiyac var.

0|1
    0|0
  • Güzel olur bence

0|0
    0|0
  • bence zorunlu olmamalı ama bagıslanması taraftarıyım

0|1
    0|0
  • Güzel olur aslında

0|1
    0|0
  • saçma. kimse organını bağışlamak zorunda değil. kendi vücudum, kendi vicdanım. zorunlu olması durumu tacize giriyo.

0|1
    0|0
  • bağışlanmalı bence zorla olmaz bu işler

0|1
    0|0
  • Olumlu

0|0
    0|0
  • Yapılacak en mantıklı şey ben bağışladım sizde bağışlayın

0|0
    0|0
  • Bu bildiğin organ mayfasi gibi bişey olur ölünce organlarm bagislarim ama hayatta bağışlamam kan veririm ama organ asla yaşarken vermem kimse kusur bakmasin

0|0
    0|0
  • Sordum ben sensiz yasayamam diyor 😒

0|0
    0|0
  • Zorunlu olamaz banane benim vucudum

0|0
    0|0
  • kesinlikle mantıksız dününmeler oluyor ama bence verilmeli benm düşüncem

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Hayat vermek istemem ilah mıyız la biz ne biçim bir soru 😆 saçma buluyorum ben yaktırırdım cesedimi 😆

0|1
    0|0
  • bir daha geri dönemiyecek olmamız aslında bu sorunun cevabı
    birkez kaybettik mi dönüşü yok madem öyle neden daha kolay ve çok olan bir sevabı iteliyelim ki

0|1
    0|0
  • İsteyen verir, istemeyen vermez. Zorunlu olması doğru olmaz. Devletin bir organlarımıza el koymadığı kalmıştı.

0|1
    0|0
  • Ben de bağışlamayı düşünüyorum. Zorunlu olmamalı ve insanlar daha çok bilinçlendirilmeli..
    Ateş düştüğü yeri yakınca., akılları başlarına gelmesin...

0|1
    0|0
  • Dava acarim.. Kimse organ bagisim var diye komaya girdigim an fişi çekemez.. doktorların kendileri bana dedi, yapma.. kurtarmaya uğraşmazlar organlarını alırlar makinenin fişini çekip diye.. neyin kafasındasin sen?

0|0
    0|0
  • Aslında gerekli ama bizde zorunlu olmamalı. Her güzel şey gibi o da suistimal edilir. Bugün bile organ bağışı yapmış insanlara hayata döndürmeyin diye kağıt imzalamış gibi davranıyorlar. Yarın bir gün organ mafyası ele geçirir zaten. Mazallah es kaza bir şey olur kalbin durur, boşaltırlar içini..

0|0
    0|0
    • Zorunlu olursa organ mafyasının kökü kazınmış olur. Zaten gerektiğinden fazla organ ihtiyacı olana yetişecektir.

• Dediğim gibi bizim ülkede işlemez. Kökü falan da kazınmaz. Şu an bile organ bağışı yapanları çok fazla canlandırmaya uğraşmıyorlar. Evet belki organları başkalarına hayat verecek ama bir kişinin yaşama hakkı söz konusu. Bu etiğe de ahlaka da kanuna da ters. Bir de zorunlu yapılsa ben düşünmek istemiyorum. Bizde organ mafyasının ekmeğine yağ sürer. Bu ülkede hiçbir iyilik cezasız kalmaz unutma.

• zorunlu olması saçma

0|1
    0|0
  • Her ölümde bağışlanmıyor knk.

0|0
    0|0
  • Olmaması lazım. Zenginlerin insanları organları için öldürmediği kaldı bir o da olmasın. Bu işi çok boyutlu düşünmek gerek. Elbette iyi bir şey organ bağışı ama türkiye gibi bir yerde güvenli değil bence

0|0
    0|0
  • Süper.

0|0
    0|0
Yükleniyor...