Dünya'da torpil sadece Türkiye'ye özel bir şey mi?

Arkadaşlar şu ana kadar ben Türkiye dışında torpil olaylarına hiç rastlamadım. Sizce torpil Türkiye 'ye özgü bir şey mi? Yurt dışında hiç mi torpil olmaz?

Güncellemeler:
Ben yurtdışına çıkmadığım icin sadece Turkiyede mi var diyorum yanlış anlaşılmasın. Çıkan ya da bilgisi olan var mi babında sordum ben.

0|0
6|8

En İyi Kız Görüşü

• Hemde nasıl

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Torpil her yerde vardır ama ülke olarak ekonomileri yukarıda olduğu için hepsi bizim gözümüzde çok rahat yaşayan insanlar gibi algılıyoruz. Bize göre çoğu lüks hayata sahip bu algı bu yüzden.

0|1
    0|0
    • Bu algida haksız mıyız ?

• Algı yüzünden dış ülkelerin torpillerini göremiyoruz yani. Doğru mu anladım ?

• Aynen öyle ama dediğim gibi bu kişilerin eğitimleride bize nazaran yüksek olduğu için bizim kadar sırıtmıyorlar. Mesela benim bir arkadaşım ingilterede çalışma izni var ama bir süre Türkiyede çalışıyordu ne oldu oxfordun anlaşmalı program firmaları var o firmaların tekinde işe başlamak için oraya gitti tanıdık aracılığı ile yaşadığım en basit örnek mesela bu.

He bu torpil durumuna geçer mi? Geçer tabi oralarda bir tanıdığı olmasa oraya gidip çalışamazdı. İşi bilmiyor mu biliyor ama oralara girmek o kadar basit değil :)

Kızlar Ne Diyor 5

• Hayır, sanmıyorum.

0|0
    0|0
  • Hayir

0|0
    0|0
  • Sanki 36 ulkede yasadin

0|0
    0|0
  • ohooo tabikde her yerde ayni, burdada oyle hemde nasil 😄

0|0
    0|0
  • Bence torpil heryerde var ama geri kalmis ulkelerde daha cok var.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• dünyada en fazla yolsuzluk ingilterede yapılıyor
    aksine yanıbaşımızda azerbaycandada torpil çok fazla

0|1
    0|0
  • Diyorsun ki "Türkiye dışında torpil olaylarına hiç rastlamadım." Sonrada diyorsun ki "Ben yurt dışına çıkmadığım için sadece Türkiye'de mi var diyorum" Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu derler. Eğer 25 yaşında olupta torpilin Türkiye'ye özgü bir şey olduğundan şüphe bile duyabiliyorsan ya art niyetlisin ya da gerçekten dünyadan haberin yok demektir.

0|0
    0|0
  • türkiyede herşey torpil
    diğer ülkelerde bazı şeyler torpil
    bence böyle

0|0
    0|0
  • Torpil bizim evin kapısının dışından sonra her yerde geçerli. #rumuzsuzkurbaga

0|1
    0|0
  • Hayır tüm dünyaya ait.

0|0
    0|0
  • Tüm dünyada var, diğer ülkelerde ortaya çıkması durumunda sorumlu kimse görevden alınıyor hesabını veriyor

0|0
    0|0
  • Yurt disinda kac Ülke gezdinde, nekadar kaldinda, nerlerde ne yaptinda bu kaniya vardin?
    Ben Almanyada yasiyorum torpilin burdada alasi var... Hele is yerlerinde, torpilin varsa iyi karier yapiyorsun..

0|0
    0|0
Yükleniyor...