Gençler toplasın cıddı bır soru?

selamun aleykum. sımdı benım erkek arkadasım var 4 yıldır beraberız ben kapalı bı kızım 22 yasındayım oda 24. cocuk tokatlı alevı ama alevı gıbı degıl namazdı kurandı oructu her gorevını yapar. babama soyledık ama alevılıgı demedık memlekettakıntısı var. zar zor gorustu. soyledım 1 ay sonra gttı gordu. sımdı cocugu begenmıs. aılesını arastracak sızce alevılıgı soylemelı mıyız yoksa saklanır mı? bu arada soylersek hıc arastrmadan reddeder alevılerı hıc sevmez babam akıl verın napalım?

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• O zaten alevilikten dönmüş korkma söyle biraz sıkinti olur ama ikinizde kararlı durursanız siz kazanırsınız

0|0
    0|0
    • bız kararlıyız ama babamn memleket takıntısı bıle var sımdı arastrınca da duyar , bu sefer der sız alevı bulmussunz reddeder

• Aynı olay arkadasımin başında tam bir yıldır kızın babasını ikna için ugraştı çok zor oldu dayak bile yedi kaç kez 4 gün önce sözlendi yani sizin işiniz sabırlı olmak nasipde varsa er gec olur. sakın yalan söylemeyin herşeyi açikca anlatın allah yardımcıniz olur

• teşekkür ederız hayırlısı olur ınsallah

En İyi Kız Görüşü

• babana çocuğun düzgün olduğunu anlatmanız lazım yani gerekirs eben döndüm ibadetlerimi düzgünce yapıyorum şeklinde erkeğin konuşması gerekir

0|0
    0|0
    • ya zaten dönme gıbı bısye yokmmus hocalara sorduk alevılıkten sunnılıge gecs dıye bısey yok. sen kendı gorevlerını yapıyırsan ben alevıyım deme dedı bızde o yüzden hıc katmak ıstemedık. alevılıgı duyunca babam asla ızın vermez bu sekılde bıle 4 ay sonra gttı baktı

• orda demek istediğim alevilik normalde ayrı bir şey olarak görülmüyor ama ülkemizdeki bir kesim bunu yanlış uyguluyor. Yani Kuran'a inanıyorum ama namaz kılmami, oruç tutmam farklı ibadetler yaparım şeklinde algılıyorlar. Bahsettiğim bundan asıl olana geçiş. Yoksa dönmek derken farklı dinler değil özünde biliyorum

• aynen herkes senıın gıbı olabılse keskee

Erkekler Ne Diyor 4

• bende aleviyim sevgilimde kapalı sorun alenizde banada bana adam gibi adam olsaydı ayrımcılık yapmazdı bu arada söylemelisin sonuçta ortaya cıkar :D

0|0
    0|0
    • alevılerı cok kınadı basına geldı. çocukta ıyı aılesıde ıyı ama babamın memleket takıntısı bıle varken alevı olduklarını duyrsa bıdaha tanımadan reddeder

• sen istedikten sonra eger mutluysan babanı takma senin hayatını sen belirlersin o degil :D

• Allevi diye neden ayrımcılık yapıyor baban. O çocuk eminim ki babandan daha inançlıdır. memleketi de inancıda önemli değil insan olsun yeter.

0|0
    0|0
    • tabı oyle ama mıllet ayrım yapıyor maalesef

• Kimsenin yorumu beni bağlamaz. Ailemde bile olsa gereken cevabı veririm

• saklamayın. bir şekilde öğrenir

0|0
    0|0
  • olruna bırak

0|0
    0|0
    • olmaz oyle sey sonradan demez mı sız bıze yalan soyledınız dıye? daha kotu olmaz mı. saklanır mı yoksa

• ne diyim hayırlısı

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...