OSMANLI DEVLET SİSTEMİ HAKKIINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Son zamanlarda nasıl Atatürk'ü sevmemek moda olduysa aynı şey 650 yıl hüküm sürmüş tüm cihanı titretmiş bir devlet içinde yapılmaya başlandı acaba merak ediyorum Türk insanı kadar cahil mi desem NANKÖR mü desem bir millet daha var mı?
Ne olursa olsun iyisiyle kötüsüyle o bizim tarihimiz neden sahip çıkmak yerine yerden yere vuruyoruz

Güncellemeler:
Güncel...

0|0
3|9

En İyi Kız Görüşü

• Osmanlı dönemi Türklerin zirveye yerleştiği dünya ya hükmettiği bir dönemdi çocukluğumuzdan beri karalama kampanyaları önce okullarda şimdi uydurma dizilerle devam ediyor ki geçmişimizi silsinler. Geçmişini bilmeyenin geleceği olamaz. Biz hala yok padişahlık şöyleydi diye kuklalığa devam ediyoruz...>

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Atatürk de bizim Osmanlı da osmanli ile gurur duyma liyim 750 km toprağı kontrol edemiyoruz ecdadimiz dünyayı kontrol etmiş dünyayı titretmis gururLAN

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Osmanlının sadece kahramanlıklarını örnek alsak kafi bence ve güçlü dönemlerini seninde bildiğin gibi son padişah ülkeden kaçmıştır ülkeyi bırakmıştır ve gitmiştir Bir Atatürk çıkmış koskoca Türkiye Cumhuriyeti devletini kurmuş kimse kızmasın ama ben padişahlığa karşıyım herkesin söz hakkı düzen daha iyi yani Türkiye Cumhuriyeti daha iyi

Ben sadece Kanuni sultan süleyman , Fatih Sultan Mehmet ve bir kaç padişaha saygı duyarım son dönemleri ülkeye zarar vermekten başka bir şey yapmamış bir devletin padişahlarından ibaret ve yüz karaları osmanlının sonu :)

Yaşasın Tam Bağımsız Türk Devletleri Ve Ne Mutlu Türküm Diyene !!!

0|1
    0|0
  • Keşke şimdi de Osmanlı Devleti olsaydı

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Dostum ben Atatürkçü'yüm ama kurduğu devletten önceki tüm devletmerimizi de benimsiyorum. Sadece Osmanlı değil öncekileri de benimsiyoruz. Sevmeme gibi bir durum yok sonuçta atalarımız onlar. Gurur verici de başarılar dolu geçmiş ancak sistemin değişmesi gerekli olan bir şey. Ülkeyi babadan oğula geçen sistem yerine halk yönetmeli dedik biz. Halk kimi istiyor ise onun yönetmesi en güzeli. Gerektiğinde ise çıkarttığı gibi indiren de halk. Yani biz cumhuriyeti bu yüzden savunuruz. Bu neden ile bazen tartışma ortamlarında bizleri Osmanlı düşmanı gibi sanabilirsiniz. Biz tüm atalarımızı benimseriz ancak eski sistemi arayan kişilere de tepki gösteririz. Bu tepkimiz atalara düşmanlık değildir yanlış sistem peşindekilere sitemdir.

0|1
    0|0
  • Osmanlı, Selçuklu, Hunlar, İskitler... Türk gibi kuvvetli atasözünü dünyaya söyletmiş devletlerin torunuyuz. Çıktığımız dölü beğenmiyoruz malız işte ya. Kimse kızmasın tarihine sahip çıkmayan, gurur duymayan herkes görecek tersten.

1|1
    0|0
  • Haklısın usta. Birini alıp birini almamak olmaz. Bu gömleğin içindeki tişört değil! Osmanlı da bizim Cumhuriyette...

0|1
    0|0
  • Biz Osmanlıyı yerden yere vurmuyoruz, Osmanlıyı savunanlar padişahlık istiyor biz buna karşıyız

1|1
    0|0
    • Sence bu mümkün mü 21 yy da değil ozman gereksiz tartışmalara niye giriyoruz

• Türkiyede olmayacak bir olay var mı sence, adam allem etti kallem etti milletin gözünü korkuttu yine yaptı yapacağını,

• Osmanlı muazzam bir devletti. İnşallah yeniden dirilecektir

0|1
    0|0
  • Osmanlıyı sevmem.

0|1
    0|0
    • Kimse sana sev demiyor ya da bunu beklemiyor zaten ben saygıdan bahsetmiştim

• osmanlıyı islamdan dolayı sevmiyolar bu kadar basit

0|0
    0|0
  • saltanat ve kardeş katli destekleyeceğim şeyler değil. diğer şeyler normal.

0|0
    0|0
Yükleniyor...