Kadının cansel obje olarak görülmesi erkeğin suçu mu?

Malumunuz en büyük şikayet bu yönde. Kadınlar mu bu algıyı oluşturuyor erkekler mi?

0|1
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• Kadini vitrine koyan pazarlama araci olarak goren zihniyetin yaptiklari baskin cikan populer kultur kadinin cinsel obje olarak girulmesine sebep oluyor
    Bu zihniyet kadini guzel cirkin diye ayiriyor. Acik ve kiskirtici giyinmeyi cesaret olarak yansitiyor. Iffetsiz davranislari ozgurluk olarak tanimliyor. Pazarlanmak istenen bir malı seksi cagristiran kadinlar araciligiyla tanitiyir. mesela otomobil fuarinda kadin mankenlerin kullanilmasi. Spor haberlerini guzrl kadinlarun sunmaya baslamasi vs..
    Ve bu cok kadun gercekte kendisini bir meta olarak algulanmasina sebep olan bu zihniyeti destekliyor sonra da sadece erkegi sucluyor.

Sanki erkek robot. Erkekte gercekten boyle bir algi varsa bu alginin olusmasina sebep olan sryleri tespit etmek ve kaldirmak gerekir. Boylece erkekteki bu algi degisir

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 4

• Bu algıyla olabilecek birşey değil ki. hormonlar, evrim insanın yapısı yani bu doğanın kanunu gibi birşey.

0|1
    0|0
    • O halde erkekler de cinsel obje sayılır öyle mi

• Erkeklerin yönü çok farklı ama. Erkek zekasıylada ön plana çıkabilir çünkü kadını hayatta tutması için cinselliğine değil erkeğin gücüne zekasına herşeyine ihtiyaç vardır.

Erkek için kadının sadece güzel olması yani sağlıklı olması yeterli bu yüzden diğer özelliklerine dikkat edilmez. Güzelse iyi döl verebilecekse yeterlidir bu yüzden sadece cinsel obje olarak görülür. ben öyle düşünüyorum

• Erkeklerin yönü çok farklı ama. Erkek zekasıylada ön plana çıkabilir çünkü kadını hayatta tutması için cinselliğine değil erkeğin gücüne zekasına herşeyine ihtiyaç vardır.
      EDİT : Yanlış yazdım

Erkek için kadının sadece güzel olması yani sağlıklı olması yeterli bu yüzden diğer özelliklerine dikkat edilmez. Güzelse sağlıklı çocuk verip, besleyebilecekse yeterlidir bu yüzden sadece cinsel obje olarak görülür. ben öyle düşünüyorum

• elitelerin isi

0|0
    0|0
  • hayır asla
    reklamlarda bilboardlarda kliplerde oynuyan kadınlar normal erkeklermi suçlu kanks :D
    bu algının oluşmasını sağlıyan şey kapitalizm uşağı kadınlar

0|0
    0|0
  • Cansel e benziyorsa kadının Cansel obje olması doğal bir bakış açısı yaratır.

0|0
    0|0
Yükleniyor...