Başörtüsü ve makyaj birbirinin nesi olur?

Devir öyle bir devir olmuş ki sokakta neredeyse düzgün örtünen birilerini görmek imkansız.

Hemen her başörtülü de makyaj, dar pantolon, topuklu ayakkabı veya bunların en az biri var.

Sitede onlarcasını görüyorum fotosunu profil resmi yapan, arkadaşlar tesettür dediğimiz şeyin amacı gizlenmek değil mi?

Sizler ne yapıyorsunuz? Ne yaptığınızın farkında mısınız?

1|3
18|7

En İyi Kız Görüşü

• helaline yapılıyorsa dostu
    harama gösteriş için yapılıyorsa birbirinin düşmanı olur

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• 28 Şubata yenilmediler ama modaya yenildiler cok yazık

0|1
    0|0
    • Çok doğru bir söz söylemişsin kardeşim. Alkışladım 👏👏👏👏👏

• O dönem İBDA-C dedikleri, terörist yaptıkları adamlar yeni yeni kurulan tekbir giyim gibi mağazaları yakıyorlardı, adamlar bugünleri görmüş. Ondan dolayı da terörist diye lanse edildiler zaten.

• Eig için teşekkür ederim

Kızlar Ne Diyor 17

• Ya takmışsınız kadın kadın kadın sıktınız artık gidin azcık kendinize bakın acaba ne kadar müslümanım diye ee kadına tesettür ayeti bedenine indi sizin nerenize indi? Ortalık sapık olmuş gidin de biraz onlara bakın kadının pantolonuna makyajına başörtüsüne karışmayın bir kadındır gidiyor arkadaş sizin gibi ne olduğunu bilmezlere mi sorcak millet ne yapacağını he bir günahı varsa verir zaten herkes vercek her şeyin hesabını zaten burda sen yazınca bir şey değişmiyor başklarını ölçeceğine kendini ölç.

1|0
    0|0
    • Kesinlikle katiliyorum sorgulamak size duşmez Allaha düser herkes kendine baksın

• öyle kapanacağıma hiç kapanmam daha iyi kapanmıyorumda ztn

0|1
    0|0
  • Topuklu ayakkabı tesettüre mani değildir. Ses çıkarmaması yeterli.
    Ama diğer konularda haklısınız.

1|0
    0|0
    • Topuklu ayakkabı göründüğü sürece manidir.
      Dahası ses çıkarmaması imkansızdır.

• Sapık ruhlu insanlardan biz sorumlu değiliz. Herkesin tesettürü var. Erkekler de uygulasınlar bir zahmet.
      Ki ilk tesettür ayeti erkeklere inmiştir. Nur 30

• Erkekler uygulasınlar zaten, kadının iffetlisi, erkeğin izzetlisi makbuldür diyen boşuna dememiş.
      Kadın iffetli olursa erkek mecburen izzetli olur zaten, bu da ayrı bir konu.

• Düşmanı olmalı!!!

0|0
    0|0
  • Başörtüsünü tesettürü yavaş yavaş amacından çıkarıyorlar

0|1
    0|0
  • Makyaj topuklu konusunda haklısın dar pantolon uzun diz kapagın altına kadar tunik giyiyorum profil fotoğrafı da kimseyi ilgilendirmez diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Amacim kimseyi yargilamak degil ama turban denen kumas parcasi zaten sacma bir olay, basortusude geleneksel bir sey zaten ona lafim yok ^^

0|0
    0|0
    • Başörtüsü geleneksel bir şey değil, İslamdan önce Türk toplumunda kadınların taktığını sanmıyorum, dinin emridir, bu nedenle takılıyor.

Türbanlılar ayrı kategori, başörtüsü ve makyaj tarifine onlar uyuyor zaten.

• Her ikisi de gereksiz oldugu icin benim icin problem yok :)

• Ilgilenmiyorum

0|0
    0|0
  • Dinen doğru ya da yanlış bizi değil kişileri ilgilendirir. Herkes istediği gibi giyinebilir en azından yasal sınırlar içerisinde.

0|0
    0|0
  • düşmanı olmalı

0|0
    0|0
  • Amaç örtünmek değil çünkü...

0|0
    0|0
  • Zit kutubu olur ama nedense hep birbirini ceker

0|0
    0|0
  • Aynen ya bide o biçim parfüm sıkıyorlar ben bile dönüp bakıyorum..

0|0
    0|0
  • başörtüsünü aksrsuar olarak kullandıkları için kapalı tabirini kullanamayız bence

0|0
    0|0
  • ben kapalıyım az makyaj yaparım zaten öyle kırmızı ruj vs hiç sevmem. Tayt gibi değil ama yinede dar pantolonlarım var. Zayıf olduğumdan ortaya çok belirgin bir görüntü çıkmıyor. Dolgu topuklu ayakkabılarımda var ama internete fotoğrafımı koymam. Sevgili peşinde koşmam zaten hiç ilişkim olmadı. Yania anlıcan kendi çapımda süslenip kendi çapımdada eğlenen biriyim. Yaptığım doğru değil ama bende en azından başka şeyler yapmıyorum neyse o gördüğün kızlaırnda yaptıkları doğru değil ama özellikle açık olanlar böyle daha çok beğenilirim düşüncesiyle örtünüyor ve ortayada o gördüğün kızlar çıkıyor yoksa kendi isteğiyle gerçekten bilincine varanlar abartılı olmaz ya da benimkine benzer olurlar.

0|0
    0|0
  • Tamam iyi güzelde, bu sitede mini eteklisi de var kapalisida. Acik olan müslümanlara da bu tepki verilmeli o zaman. Neden aciklarda herkesin dini kendine oluyorda söz konusu kapalilar olunca herkes elestirme hakkinda sahip oluyor? Bence cok yanlis birsey

1|0
    0|0
    • Canım ablacım, kardeşim, mesele mini etekli veya açık olmak değil ki.

Kapalıların dini kendine olmuyor, tüm kapalıların imajını etkiliyorlar.

Kaldı ki yapmasın demiyorum, yapıyorsa yapsın, dini kendisinedir ama o başörtüsünü çıkarsın.

• Kimi engellemişim?

• Bir şeyi savunuyorsanız arkasında durmayı bilin.
      Olmadı çok farklı bir yerden, çok farklı bir mevzu ile, üstelik iftira ile engellemen cık cık cık.

Erkekler Ne Diyor 6

• Memeleketin derdi kapalı kadınların makyajı olmuş.

2|0
    0|0
    • Başka ne derdi vardı?

• Hahah 😂😂😂 neyseki öyle bir dağ yok 😂

• Ok.

• Bana göre yanlış bir durum olsada bizim neyimize allah korkusundan örtünüyorlar onu yapmayanlar varken onlara laf etmek bana düşmez bence doğru düzgün örtünen hanımlara düşer.

0|0
    0|0
  • Dap dar elbise bir kg makyaj ve türban ironiye bakar mısın :D

0|0
    0|0
  • O türbanlı değildir ilgi çekmek için kendini one çıkaran birisi

0|0
    0|0
  • Biri Tophane biri Şişhane

0|0
    0|0
  • Başörtü rahibe geleneği , tanıdığım her başörtülüde bir sıkıntı çıkıyor...

0|0
    0|0
    • Senin etrafındakilerin örtüsüdür o, kendini sorgula.

• senin etrafındakiler güzel herhalde millet bakıp bakıp asılıyordur adsdasads

• :D alayı akepeli

Yükleniyor...