Gerçekten dini konuların içinden çıkamıyorum?

Yaklaşık 2 senedir dini konular beni yiyip bitiriyor neredeyse. Namaza ilk başladığım zamanlar çok mutluydum regl dönemin bitsede kılsam derdim ve heyecanla kılardım o derece yani hep kuran okurdum ama sonra nisa 34 suredeki en son çözüm dövebilirsiniz ayetini öğrendim bu konuyu araştırırken erkeğe çok eşlilik ayetini öğrendim dediler ki savaş yüzünden falan sonra huriler ayetini öğrendim sizede var dediler arapçalarına baktım pek anlamasam da ama huri kadın diye geçiyor birde gılman var bazılarıda size gılman var dedi gılman hizmetçi diye geçiyor ama benim umrumda olan bize ne olcağı değil neden yetmiş huriyle eşimi paylaşacağım eğer gerçekten savaş içinse neden o zaman huriler de var neden benim kıskançlık duygum alınıyor mesela islamda kadının boşanma hakkı yok eşi sözle boşayabiliyor onun hakkı var of ya kafam çok karışık bir sürü şey var ve birkaç ayetten dolayı daha karışık kafam ve anlayamıyorum aslında din hakında bir şüphem yok bir kere oldu ve rüyamda allah yazısı görmüştüm bazen benim başıma bela gelmeden önce rüyalar görürdüm ve hepsi çıkardı genelde dualarımda hep kabul oldu ama şeytan beni bu yanımdan o kadar çok vuruyor ki artık dayanamıyorum beynimi her konusu yiyor durmadan ağlıyordum yeni yeni azaldı acaba bu konuları kafamdan nasıl silebilirim gerçekten dayanamıyorum hocaya falan moı gitsem napsam?

0|0
1021

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 20

Kızlar Ne Diyor 9

Yükleniyor...