Gerçekten dini konuların içinden çıkamıyorum?

Yaklaşık 2 senedir dini konular beni yiyip bitiriyor neredeyse. Namaza ilk başladığım zamanlar çok mutluydum regl dönemin bitsede kılsam derdim ve heyecanla kılardım o derece yani hep kuran okurdum ama sonra nisa 34 suredeki en son çözüm dövebilirsiniz ayetini öğrendim bu konuyu araştırırken erkeğe çok eşlilik ayetini öğrendim dediler ki savaş yüzünden falan sonra huriler ayetini öğrendim sizede var dediler arapçalarına baktım pek anlamasam da ama huri kadın diye geçiyor birde gılman var bazılarıda size gılman var dedi gılman hizmetçi diye geçiyor ama benim umrumda olan bize ne olcağı değil neden yetmiş huriyle eşimi paylaşacağım eğer gerçekten savaş içinse neden o zaman huriler de var neden benim kıskançlık duygum alınıyor mesela islamda kadının boşanma hakkı yok eşi sözle boşayabiliyor onun hakkı var of ya kafam çok karışık bir sürü şey var ve birkaç ayetten dolayı daha karışık kafam ve anlayamıyorum aslında din hakında bir şüphem yok bir kere oldu ve rüyamda allah yazısı görmüştüm bazen benim başıma bela gelmeden önce rüyalar görürdüm ve hepsi çıkardı genelde dualarımda hep kabul oldu ama şeytan beni bu yanımdan o kadar çok vuruyor ki artık dayanamıyorum beynimi her konusu yiyor durmadan ağlıyordum yeni yeni azaldı acaba bu konuları kafamdan nasıl silebilirim gerçekten dayanamıyorum hocaya falan moı gitsem napsam?

0|0
10|21

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle Allah sana bir şey vermeye mecbur değil. Her şey onun malı.. İstediğine istediği kadar verir bu kimseye haksızlık olmaz. Sonuçta kendi malından veriyor. Sana az verir başkasına çok verir, senin burada bana niye az veriyorda ona çok veriyor demen kıskançlıktır ve şeytandan bir farkın kalmaz. Çünkü o da öyle demişti Allah'a. Onu benden daha üstün kılarsa ona secde etmem demişti. Velakin Allah ona insanı yarattım ve bu senden üstün ona secde et dediğinde ben ondan üstünüm demişti. Şu an bunu sende yapıyorsun. Allah erkeklere biraz daha fazla söz hakkı vermişse vermiş. Şeytan gibi ben ondan üstünüm diye atlamak doğru olmaz. Bu şeytanın karakteridir. Kadına vurabilirsiniz ayetini çok çarpıtıyorsunuz bu arada. Allah o ayette geçimsiz, pislik, böyle nasıl desem asi , isyankar dediğim dedik kadınlar olur ya onlar işte, bu tür kadınlar baş kaldırıyorsa ve aldatmalarından şüpheleniyorsanız ilk önce onlara öğüt verin diyor, baktınız olmuyor daha sonra onları yataklarında yalnız bırakın diyor ve baktınız yine olmadı en son çare hafifçe vurun diyor. Yani bu da olmasa son çare boşanacaksın.. ve eğer bu kötü huylarında vazgeçerlerse sakın aleyhlerinde yol aramayın diyor. bu ayeti herkes çok çarpıtıyor. hurilere gelince ise bir hoca kadınlara kendi kocaları birden çok sürette ve farklı seste görüneceğini söylüyor. yani aynı ruh ama binlerce farklı beden ve ses. kadınlara bu verilmiştir erkeklerede huri verilmiştir. benim bildiğim budur. Ayrıca Allah istediğine istediği kadar verir. Sen bana vermezsen ben sana itaat etmeyeceğim demek haysiyetsizliktir, içten pazarlıktır bu. Ahirette kafirler cehenneme gitmemek için direnecekler. Allah tamam diyecek siz durun, müminlere diyecek siz cehenneme gidin. Müminler direk gidip cehhennemin kapısının önünde bekleyecekler ve Allah kafirlere neden sizi değilde onları ccennete koyduğumu anladınız mı diyecek? çünkü onlar cennet ve cehennem için değil Allah'a olan sevgilerinden dolayı ona itaat etmişlerdir. sende böyle ol

0|0
    0|0
    • bazılarınız beni anlamıyor bende zaten böyle olmaya çalışıyorum kıskançlığım nefsim ve şeytan beni rahat bırakmıyor biraz empati kur yetmiş hurinin eşine verileceğini düşün kıskanmaz mısın? Kıskanmam dersen inanmam yani ben ne kadar zamandır bu üç şey ile savaşıyorum hep biz paylaşmak katlanmak zorunda kalıyoruz siz rahatsınız ve her zaman umursamaz konuşuyorsunuz szin için kolay demesi takma demek

En İyi Kız Görüşü

• Yemek, içmek ve evlenmek cennetin en yüksek nimetleri sırasında gösterilmiştir. Kur’ân-ı Kerim ve hadis-i şeriflerin beyânına göre; dünya hayatında kurulan âile hayatları, eşlerin her ikisi de -cennete liyakat kazanmaları halinde- ebediyen beraber olacak ve karı-koca münasebetleri sonsuza kadar cennette devam edecektir.
    Ancak, imandan nasibi olmayan ve inkâr üzerine ölen eş, Hazret-i Nuh ve Lût Aleyhisselâmların hanımları ve Âsiye’nin kocası olan Firavun da olsa, ebediyen eşinden ayrı kalacak ve inkârının karşılığını dâimi olarak cehennemde çekeceklerdir.
    İman ve salih amellerinden dolayı cennete giden mü’min kadınları, Cenâb-ı Hak rahmet ve kudretiyle her türlü dünyevî ârızalardan arındırarak, tertemiz eşler sûretinde kocalarına iâde edecektir. Hûrilerden daha güzel olarak yaratılan o dünyalı kadınlar, eşlerine ebedî bir hayat arkadaşı olacak ve hûrilere sultan yapılacaktır. Hiçbir kıskançlık ve rekâbet duygusu olmaksızın, sonsuza kadar sevdikleriyle birlikte cennetten istifâde edeceklerdir.
    Dünya hayatındayken evlenemeden âhiret âlemine göçen iman etmiş erkek ve kadınlar, cennette evlendirilecek ve orada evlenmemiş kimse kalmayacaktır.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Şimdi sevgili kardeşim önce kuranı ve islam dinini şöyle düşünmek lazım ; Kur'an geçmişten , şimdiki zamandan ve gelecekten bize bilgi verir ve Bakaranın ilk ayetinde kuranda şüphe yoktur der... şimdi elbette kurandaki ayetler insnaların araştırmasını ve bazı konuları irdelemesini ister... ve insan oğlu elbette bazen şüphe duyabilir merak edebilir , bende aynı senin gibiyim hala bana da bu dini konular çok zahmet çektiriyor ama uğraşınca netice alıyorsun emin ol :) lütfen araştırmayı bırakma , ayrıca bazı ayetlerde haksızlık-eşitsizlik yapıldığı düşünülüyor... Kadınlar ve erkekler farklıdır , ihtiyaçlarımız farklıdır fakat eşitizdir... bu durum hep ayetlerde çarptırılıyor... Lütfen bazı şeylere akıl ve mantık yoluyla ulaşalım :)
    Teşekkür ediyorum , Allah yolunu açık eylesın Allah sabır versin

0|0
    0|0
  • Kadın ve erkek Allah nezdinde eşittir. Ama toplum yapısında fiziksel farklılıklardan dolayı kadın daha narin olduğu için toplumlar tarafından kadın değersiz gibi görüldü. Bir erkeğin yaptığı işi bir kaç kadın bir araya gelip yapabiliyor bu da toplumlar tarafından erkek üstündür anlayışı doğurdu. Cahiliye döneminde kadınlar satıldı kız çocukları diri diri gömüldü, İslam geldi eşitlik geldi, Cennette eğer sende eşinde isterse tekrar eşinle birlikte olabiliyorsun. Bunlar kafanı neden karıştırsın ki onu anlamadım. Cennete gittikte huriler mi kaldı? Bu burdaki kıskanclık duygularından kaynaklanıyor. Bizi yaratan Allah mukakkak ki her şeyi bizden daha iyi bilir.. Allah var problem yok:)

0|0
    0|0
  • Ayetleri iyi araştırmanı tavsiye ederim ki; döversinizde vücutta bazı noktaların hareket seviyeleri bellidir, mesela ben sana söyleyeyim taşlamak ifadesindede koltuk altında duran bir yumurta düşürmeme hassaslığı ile mevcut. çok eşlilik zorda kalan hanımlara cinsellik dışında onları himaye etmek le alakalı, diğer dünyada insan burada tattıklarına doyacak ve orada cinsel anlamda bir isteği kalmayacak diye biliyorum, sadece emrine sunulan hizmetçiler yardımcılar v. s... Bu arada bende seninle aynı durumda sayılırım, başıma gelmeden önce ruyada görürüm.

0|0
    0|0
  • Hocaya gitmene gerek yok mutesabih ayetlerin üzerinde değil muhkem ayetlerin üzerinde tefekkur et ayrıca kafana giren o vesveseler değer verdikçe beslenir ve içinden çıkılmaz bir duruma girersin ki bu en sonunda senin namazı birakmana sebep olur ki istem tam bu noktada şeytanın istediği de budur. kafana takılan sorularla ilgilenme ve aklına gelen sorulara cevap verme. aksine ne o soruların ne de senin o sorulara verdiğin cevapların ardı arkası kesilmez. kafana takılan başka bir soru varsa yardımcı olmak isterim.

Daha fazla bilgi için

sunnetullah. com

Sitesini ziyaret ediniz

0|0
    0|0
  • Ya bırakın bu kadına ve erkeğe şöyle böyle şeyler var demeyi, iyi insan olun yeter, erkek çok kadınla evlenebilir yazsa ne olacak, eskide kaldı o harem tarzı şeyler.

0|0
    0|0
  • bak şimdi sorduğun soruların hepsinin cevabı var cecvabını alamadığın için hepsi kalbinde bir delik açıyor bu delikleri kapamazsan birleşip büyük bir delik halini alır. Sana huri meselesini boşanma meselelerini anlatabilirim yani gayet basit bir şekilde. Hatta gayet güzel bir site öneriyim sorularla islamiyet her sorunun cevabını bulabilirsin emin ol

0|0
    0|0
    • O siteden okudum bir şey değişmedi herkesin dediklerini demişler

• e şeytan da bizden önce yaratıldı öce ya da sonra yaratılması neyi değiştirir ki sınanıyoruz yani sonuçta. Şimdi şöyle bir örnek vereyim sana yine bir sınıf düşün ( :D allahtan sınıf var yoksa nasıl örnek verecekmişim :D ) içeri bir adam giriyor bana diyoki al sana 500 lira sevinirim sana geliyo diyo ki sana da 1 milyon artı araba ev yat kat e şimdi ben diyebilir miyim ki sen bu kıza bu kadar veriyon da bana neden bu kadar az veriyon HAKSIZLIK diyebilir miyim tabi ki diyemem mülk onun istediğini istediği kişiye verir karışamam.

• olabilir

• Git aynen

0|0
    0|0
  • huri nin anlamı karı demek değil eşler demektir.. yani sanada eş var. karşı cins. bazen kızlar kendini erkeklerle kıyaslıyor eşit olamazsınız bizle fiziksel yapı farklı bir defa. sorun dinde değil sende. din hakkında şüpheye düşme bende yaklaşık 4 senedir dinle ilgileniyorum hobi haline geldi zerre şüphem yok. ateist olsam ben olurdum ilk. boş şeylere takılıyosun sen

0|0
    0|0
  • dedikelirnin hepsininaçıklaması var ama sen sanıyormusun evlendiğinde bu dünyada öldükten sonra o dünyada eş olacaksınız çok abes oalcak ama bu dünyada ki rolleriniz bitecek orada sıfırlanacaksınız belki öz oğlunla eş oalcaksın kötü bir tabir ama roller kalkacak sıfırlanacak neyse sen pişmemişsin

0|0
    0|0
  • Net olarak hangi konular soru şeklinde yaz bildiğim kadarıyla cevaplayım İnşaAllah.

0|0
    0|0
    • Mesela neden cennete erkeğe huri veriliyor ama kadın denilince akan sular duruyor bana her şey erkeğin hakkıymış gibi geliyor

• Öncelikle cennette bekar kimse kalmayacaktır. Dünyada evli olanlar beraber cennete girer ise orada da birlikte eş olacaklardır. Cennet nimetleri sonsuzdur. Ve cennet tüm istenilenin olduğu bir yerdir. Erkek fıtratı gereği cennette huriler verilecektir. Fakat dünya kadinlari onlardan daha ustun olacak ve onlarin sultani olacaktir. Cennetin asil istenmesi Allah (c. c) görmektir önemli olan budur.

• Doğru yoldasın sadece şeytan vesvese veriyor. İmandan ayrılma zamanla azalıp gider bu içindeki şüpheler.

0|0
    0|0
  • her şeyin bir açıklaması var eğer niyetin açıklamaya ulaşmaksa, elinde sonunda ulaşacaksın yok eğer kolaya kaçıp isyankar vurdumduymaz hayat yaşamak istiyorsan sınavı kaybedeceksin

0|0
    0|0
  • Allahın vaadi ve kelamı hoş gelmiyorsa şeytan fena halde seni ele geçirmiş

0|0
    0|0
  • islam dini kıldan ince kılıçtan keskindir
    üzerinde yorum yapma neyse onu uygula
    Allah ne derse o olur kadınları isterse siler isterse takrar yaratır

0|0
    0|0
  • kuranı özünden oku mesheplere göre kuranı kendi görüşlerine şekillendiren yazarlar var ben asıl kuranda öyle bir sure olacağını sanmıyorum

0|0
    0|0
  • Gel sor merak ettiklerini yaz

0|0
    0|0
  • Eşim hoca konuşmak istersen sormak istersen yardımcı olsbilirim

0|0
    0|0
  • Senn aldanmanın tek sebebi ilmindeki zayflk kendini kendinle gelistiremezsn ;)

0|0
    0|0
  • Gayet normal.. arastiran her müslüman bir gun ateist olur. Salak degilse

0|0
    0|0
  • Bunlar seytanin vesveseleridir eger esin istemezse huri almaz olur biter ayrica once Allah'ın rizasini kazanmak önemli hurilerden once bunu dusun

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Balatayi siyirmissin panpa, Allah şifa versin.

0|1
    0|0
  • Huriler kadın demek değil cinsiyeti yok aynı zamanda bizler içinde var o huriler kadın dayatması halk ağzında oluşmuş bir şey boşanma da var eğer bir adam karısına eziyet ediyorsa evlenmeden önce iyi görünüp evlenince kötü şeyler yapmaya başlarsa vs bu gibi durumlarda kadınında boşama hakkı var

0|0
    0|0
  • Anlayamiyacak bir şey yok kafanın karışması gayet doğal çünkü adaletsizlik bariz belli. içinde kendine aciklamadigin şeyler olan bir kitaba nasıl oluyor da aslında din din hakkında bir suphem yok diye biliyorsun? Kendinle celisiyorsun. daha doğrusu bir savaşın icindesin ne doğru ne yanlış bilemiyorsun ve kendini bulamiyorsun

0|0
    0|0
    • Ben kendi malımdan birine çok , başkasına az verince adaletsizlik mi yapmış oluyorum? mal benim malım kardeşim istesem hiç vermem istesem az veririm, istesem başkasına çok veririm. Allah istediğine istediği kadar verir ve emin olun ki onu gerçekten sevenlere daha çok verecektir, onu kim daha çok sevdiyse ve onun için kendi nefsiyle mücadele verdiyse ona daha çok verecektir. Herkesin cennetten alacağı haz bir olmayacaktır. Eğer cennete gidersem inşallah benim ile Allah yolunda çok sıkıntı çekmiş birinin cennette alacağı zevk aynı olmayacaktır. O benden kat ve kat daha fazla zevk alacaktır. Bu Allah'ın dostlarına olan armağanıdır.

• Çünkü yeni işkencelere yer açılacak

• Sen bilirsin Allah'ı nasıl zan etmek istiyorsan öyle et ama Allah beni nasıl zannederseniz size öyle muamale ederim diyor. Ben Allah'ın merhametli tarafını görmek istiyorum, sen de gazaplı tarafını görmek iste. Bu seninle onun arasında olan bir şey. Sana iyi geceler

• Hocaya gitme bence 😂 o değil de ben de bahsettiğin şeyleri öğrendikten sonra çelişiyorum o yüzden okudum ama yardımcı olamıcam galiba

0|0
    0|0
  • düzgün bir yerden öğrenebilirsin erkeklere cennette huriler var ama aynı zamanda kisiler isterse dünyada ki esleriyle ahirette de beraber olacak kadın eğer bosanma hakkını erkekden alırsa bosayamaz anlasarak boşanırlar

0|0
    0|0
  • Çok eşliliğin sebebi, yardıma muhtaç kadınları kanatların altına alman. O zamanlarda kadınlara önem verilmezdi (diğer dinlerde) ve onları köle gibi kullanırlardı. Bu yüzden islamla çok eşlilik var ki onları kurtarabilelim.

0|0
    0|0
  • Vesvese yapmısın sen bence de bir hocaya git cami imamıyla falan konuş

0|0
    0|0
  • Vesvese diyoruz ona. Umursamamaya çalış

0|0
    0|0
  • cennette huri erkeklere gılman kadınlara hizmet edecek yanii paylaşmıyorsun;çok eşlilik savaş gibi durumlarda kadını korumak adına savaşta zarar görmemesi yalnız kalmaması için savunulan bişey kalkıpta git istediğin kadar kadın al demiyor toplum bozuk olduğu için kötü yöne çekiyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...