Hristiyan olmak istiyorum ama herkes tarafından dışlanmaktan çok korkuyorum?

hristiyanlığı araştırdım, bir çok kez kiliseye gittim sohbetlere katıldım, incili okudum ve kararımı verdim hristiyan olmak istiyorum. ama ailem çok dindar üstelik küçük bir yerde yaşıyorum. dışlanmaktan çok korkuyorum bu korkumu nasıl yenerim?

0|1
10|17

En İyi Erkek Görüşü

• Selam kardeş bende hristiyanım eskiden müslümandım sana tasiyiem hiç korkma asla yılma
    ve stiede sorunda senle bir konuşalım bana mesaj at diyen yobazlarada kulak asma şeytanın çocuklarına bir müslüamanın hristiyan olmasını hazmedemeyecek kadar hoşgörülüler hepsi bir sorun sıkıntın olursa bana sorabllirsin anlatabilirsin. şeytanın çocugu müslümanların kndine faydası yok ki sana olsun

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ben müslümanim, dinime bagliyim ama kararina saygi duyarim mesela. Ailen senin icin en iyisini istedigi icin ve Islamin tek din oldugunu düsündügü icin üzerine baski uygulayabilir ama eninde sonunda inanc bu, kimseyi bir seye inanmaya zorlayamazsinki. Umarim verdigin kararla mutlu olursun

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• https://www.youtube.com/watch?v=wZmmsHQCjuw şunu da izle öyle karar ver. ayrıca alnında yazmıyor bu kime ne senin neye inandığın hangi dinden olduğun söylemezsin olur biter.

1|0
    0|0
  • Kendisinden olmayanlara kin ve nefret besleyen insanların ülkesinde, hoşgörü (!) dininin etkileri insanın özgürlüğünü kısıtlayıcı olabiliyor. O yüzden, Hristiyan, Budist, Şamanist... gönlünden ne geçiyor, neye inanıyorsan, o olabilirsin. Ancak, bunu toplum içinde saklaman gerekecektir malesef.

1|0
    0|0
  • kimseye söylemek zorunda değilsin, zorunda hissetme kendini. gösterişten iki amin de, 3 fatiha oku yeter. kimseye hesap vermek zorunda değilsin, he he muhammet iyidir der geçersin niye zor mu? gerçek inancını söylemeyi ver zor birşey değil sanki sana zorla soruyorlar? ailen seni bir yere çağırdımı gidersin, namaz mı kılınacak gösterişte 2-3 rekat neyin kılarsın tamam oldu bitti işte, gerçek inancını içeriden yaşarken, dışarıdan sahte bir görünüş çizersin olur biter. bu kadarda sap olmayınız efendim rica ediyorum ama. herşeyi dengi dengine söylemek zorunda değilsiniz.

0|0
    0|0
    • haklısın güzel yorumun içinde teşekkürler ama dinimden utanmak istemiyorum. yani müslüman değilken müslümanmış gibi davranmak, sure okumak kendi dinime hakaret..

yani sırf insanlar tatmin olsun diye olmadığım biriymiş gibi davranmak saçma geliyor.

• biliyorum haklısın. hristiyanım diye idam bile edebilir bu ülke, hiç şaşırmam

• o yüzden, kendi iyiliğin için çakma müslüman rolu yapmaktan başka çıkar yoln yoktur. artık ne kadar işine gelirse. bu ükede bırak hristiyanım demeyi yahudiyim diyenin kafasını taşla eziyorlar o kadar kendi dini için yaşayan, başka dinleri taşlayan bir toplum bu.

• Seninle bir konuşalım olur mu? :)

Hristiyanlığı araştırdın eyvallah. Güzel bir şey.
    İslam'da bulamadığın ama Hristiyanlık'da bulduğun şey ne mesela?

0|2
    0|0
    • yorum için teşekkür ederim iyi akşamlar.

• @Sergul7 Güzel kardeşim , evet Allah indirdi. Ve İncil değiştirildi.

Fazla uzağa gitmeyelim. Sadece bir hristiyana sor. Bermados ( unuttum şimdi adını kafam yerinde değil , ufakta naraştır adını bulacaksın neyse ) o incile neden inanmıyorsunuz de bakalım.

1. incil değiştirildi.

Pekala İncildeki ne kadar mantıklı okudunuz mu? Saçmalıklar dolu.
      Klise mesela. Ver altın cennetten daha çok arazin olsun. Bu mu din :)

Deneyin gençler deneyin. Götürün sahte 100 grm altın. Ayak üstü sohbet edin bakalım neler olacak

• Yeter. Lütfen dinimle dalga gecmeyin. İyi günler

• İncili de Allah indirdi tevratı da zeburu da ama kur-an i kerim indikten sonra Allah katında hak din islam oldu hoş islam hz. Ademden beri var sadece kitapların ismi dinin ismi degisti ama bu 4 kitabın da içeriği aynıdır fakat 3 kitap bozulmaya uğramıştır bu yüzden yeni kitap gelmiştir. O kitapta son peygamber olan peygamberimize inmiştir 3 kitapta da son peygamberin ismi yazmaktaydı. Yinede görüşüne saygımız var bizce yanlış sence doğru yoldasın olabilir bence Allah yardımcın olsun ne diyeyim Ayrıca incilin her dilde farklı şekillerde anlam fark gösteriyor sen hangisine inanacaksın ki? 4 çeşiti var.

0|0
    0|0
    • Biraz saygı duyar mısın dinime?

• :) :) akıl var mantık var senin din dediğin şey bozulmasaydı 4 farklı anlam içeren kitabi mi olur yoksa 1 tane mi? Ayrıca dinim dediğin şeyle dalga geçmiyorum sana öyle geliyor ya da zoruna gidiyor bozulduğunu öğrenmek

• hayır bozulmadı. dünyada 2.1 milyar hristiyan 1.4 milyar müslüman mevcut. umarım yeterince net bir cevap olmuştur.

ve son kez uyarıyorum seni saygıya davet ediyorum. yazdığın basit cümleler beni kutsal dinimden uzaklaştıramaz. tanrı seni umarım affeder...

• olma

0|0
    0|0
  • aman ol gitsin muslman görünüp süsluman takılan okadr ocok varkı sonucta karar senın cezasınıda sefasınıda sen ceksen

0|0
    0|0
  • Herşeyi hesap et

0|0
    0|0
  • isteyen istediğini yaşar sıkıntı yok.

0|0
    0|0
  • diyarbakır ve Mardin'de çok oluyor Hristiyan propagandaları

0|0
    0|0
    • ne propagandası. dövüyorlar, öldürüyorlar.

• Işid yapmıştır bunu ve ben bunu da tasvip etmiyorum hangi şehir Malatya mı?

• Bu ülke hristiyanları idam etmedi senin pekaka Alman turistleri öldürdü onlar Hristiyan değil miydi?

• Sen dinden çıkmışsın

0|0
    0|0
  • Derdin ne kuzum

0|0
    0|0
  • Korkunun ecele faydası yok korkun varsa din değiştirme

0|0
    0|0
  • aptalsın derim katolik olma baba oğul filan o zaman hiç çıkamazsın cehennemden

0|0
    0|0
    • Biraz saygılı konuş lütfen

• kötülük insanların menfaatlerine zarar verdiğin zaman çıkar ortaya sana söyledim islamiyetten çıkacak kadar akılsızsan o zaman dinlerde tek tanrı yani allah diyenini seç diyorum sana tanrı birdir isa onun elçisidir diyenini seç o zaman cennette buluşuruz bir gün

• akılsız? dünyanın en zeki insanları bilim adamları ateist. o zaman ateist olalım.

itüde makina mühendisliği okuyorum benimle akıl konusunda yarışma. bu yapacağın en son şey olsun.

• Acaba hiristiyanlikta seni etkileyen ne oldu merak ettim islamiyete en yakin din hiristiyanliktir incil bozulmustur ve kuran-ı kerim kiyamete kadar Allah tarafindan korunacaktir islam hos goru dinidir gercek anlamda yasarsan huzura kavusursun hiristiyanlik sana bunlardan farkli olarak ne vaad etti acaba?

0|0
    0|0
  • Olma en son din islamdir hata yaparsin hristiyanligi secersen. niye onu secmek istedin anlamadim. Ne farki var islamdan sanki onu dort dortluk yasican

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• kimseye tercihini soylemek zorunda değilsin nufus mudurluğune gidip sessiz soluksuz yapabilir normal hayatında yaptıgın seyleride surdurursun

1|0
    0|0
    • evet ama dinimden utanmak istemiyorum. bu arada güzel yorumun için teşekkürler...

• birilerinin bilmemesi gerekmesi senin dininden utandıgın anlamına gelmez. dar goruslu baskalarının tercihlerine saygı duyamıcak kadar geri kalmış bir toplumdayız ne yazık kı, kimse hiç birşeyi sevmek zorunda değil ama saygı duymak zorunda. dinini baskası için yaşamıyorsun sende bu arada senden baska kimse bilmek zorunda değil

• bunca şeyi yaptıktan, kararını verdikten sonra bence çekinecek bir şey kalmamış

1|1
    0|0
  • hiçkimseyi umursama bu hayat senin.

1|0
    0|0
  • Ben hiristiyanim, fakat bana sorarsan dinini degistirmeden, ve elalemide bir kenara birakarak, tekrar düsün... din degistirmek cok ciddi bir karar...

0|0
    0|0
  • Senin kararın senin özgür düşüncen saygı duyarım ama şunuda düşünmeni öneririm herkes hristiyanlıktan veya başka dinden islama geçerken sen niye islamı terkedersin :)

0|0
    0|0
    • Komedi geldi :D herkes koşuyor tabi ya islama puhaha

• :) komedi çocuk :) o zaman sende mormon ol bak josef simitte son peygamberim diyor :) mormon kitabı son kitap diyor
      tabi sahte o değil mi :) kuran bir tek dogru

• hangi hristiyan müslüman olmuş? ben au pair ile amerikaya gittim müslümanlık ne onu bile bilmiyorlar.

• peki neden hristiyanlık yoksa Kuran da insanlara şu şekilde hitap ettiğini bilmiyor musun Peki onlar, Allah'ın dininden başka bir din mi arıyorlar? Oysa göklerde ve yerde her ne varsa -istese de, istemese de- O'na teslim olmuştur ve O'na döndürülmektedirler

0|0
    0|0
  • Canim bana mesaj atar misin? Bende ne zamandor dusunuyorum bunu konusmaya ihtiyacim var bende bir karar vericem. Lutfen bana mesaj at

0|1
    0|0
    • Aynen kardeşim bende bu konuyu ciddi ciddi dusunuyorum banada mesaj atar mısın hristiyanlığa iyice merak saldim hristiyan olma merakım var ama cevrem çok dinine bağlı ve yobaz cevremden gelecek tepkilerden korkuyorum

• Bunu alın burdan.

1|0
    0|0
  • bu senin inancın başkasını ilgilendirmez. madem kararını verdin bu artık senin değerin, kutsalın. inancını açıklamaktan korkmamalısın.

0|0
    0|0
Yükleniyor...