Dilencilere para veriyormusunuz?

Her köşe başında önümüzü kesen dilencilere yardımda bulunuyormusunuz yoksa kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenmeleri için görmezdenmi geliyorsunuz? Dilencilere para veriyormusunuz ?

0|0
11|5

En İyi Kız Görüşü

• Çocuklara para vermek yerine gıda giyim yardımı yapyrm çünkü zorla dilendirilip paranın en cok verildiği yerlerde özellikle ana yollarda bırakılıp trafik kazası gecirmelerine neden olunuyor bu yüzden gıda ve giyim yardımı yaparm para vermem, onlara zarar verir

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• vermiyorum o kadar dilenceklerine gitsinler devlet adamlarının siyselerin oldugu yerde eylem yapsın yardım istesin.500 bin liralık audilere binenler yardım etsin .1300 lira ucret alanlar değil.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Hoşlanmiyorum. Eli ayagi tutuyor, ama bircogu sakat numarasi yapiyor.
    Onceden verirdim ama artik vermek yerine bir koseye cekip abla bak boyle yapma, cocuguna yazik elin ayagin tutuyor hasta degilsin, neden dini karistirip insanlarin duygularini somuruyorsun? Vs gibisinden konuşuyorum. Baktim hala bir lira bir liraa! Diyor bende koşarak uzaklasiyorum.
    Eğer konuyu islam olarak dusunursek bunun adi sadaka degildir.
    O insanlara para vererek yardim yapilmiyor tam tersine bos bos yasayan topluma hicbir katkisi olmayan gurursuz bir insan toplulugu yetisiyor.

Daha geçen gordum, artik bizim burdakiler ucyasindaki bebekleri gonderiyor sokaga. Üzücü.

0|1
    0|0
    • aynen öyle bu ara Suriyeliler çoğunlukta 3 4 yaşında çocuklar önümüzü kesip sadaka istiyor :/

• yok vermiyorum

0|1
    0|0
  • çoğu sahtekar..

0|1
    0|0
    • Haklısın kimin gerçekten ihtiyacı var kim dolandırıcı anlayamıyor insan

• o yüzden yardıma muhtaç olana Allah yardım etsin.. kimse parayı kolay kazanmıyor.

• Cebimde var ise veririm yani

0|1
    0|0
  • hayır vermiyorum

0|1
    0|0
  • cebimde para varsa

0|1
    0|0
  • Evet yüm paramı dilencilere verdiğim için harçlığını kestiler

0|1
    0|0
    • Kıyamam ya insanın duygularını sömürmeyi çok iyi biliyorlar ben birtanesinin 4 apartmanı olduğunu öğrendikten sonra çok daha temkinli yaklasmaya başladım bu konuya :)

• dileniyorsa vermem ama mendil vs. satiyorsa ihtiyacim olmasa bile alirim mutlaka

0|1
    0|0
    • benim gibi evde çakmak koleksiyonum oldu :D

• Veriyorum

0|1
    0|0
  • Genelde çete oluyor onlar. oturduğum çevreden biliyorum. Benim Günlüğüm 35 liraya geliyo yaklaşık. Onlar benden çok kazaniyordur eminim. Birde dayanamayıp verdiğin , verdiğin parayi beğenmeyip arkandan ettiği duaları geli alıp beddua edenler var. Vermeyince pişman oluyorum evet ama bunu meslek haline getirdiler utanıyorum. Eğer dayanamazsam veriyorum yine napayım. Günahı kendi boynuna...

0|1
    0|0
    • oha sen içinden gelmiş yardım etmişsin ve beddua alıyorsun karşılığında onu yapanın yatıcak yeri yoktur bence hem duygularını sömürüp alın terine el koyuyor arkandanda bedua okuyor ilginç :/

• Evet bulunduğum şehirede çok miktarda Suriyeli mülteci yerleştirildi devletten destek almalarına ramen dini ve insani duygularımızı suistimal ederek dilenme yolunu seçiyorlar :/

• Malesef öyle...

Erkekler Ne Diyor 4

• Hrt gun ayni kadini goruyorum sabah avcilar yanliz oglen aksaray 10 yaslarinda cocuk bar hasta diyor aksam ustu 2 3 yadinda cocukla cevizli bag artik bu sekilde kac kisiyi ezberledim boyle nasil vereceksin ama bazen insafa gelip oyle gelenlere azda olsa verdigim oluyor

0|1
    0|0
    • vardialı çalışıyor onlarda bizden daha sistematikler hangi bölgeden daha çok para kazanabileceklerini çözmüşler :D

• Benim acidigim o cocuklar alet ediyorlar o ise

• :D çok dikkatli bir gözlemcisin biraz daha zorlasan şebekeyi çökertirsin valla :)

• Sadece dileniyorsa vermiyorum.

0|1
    0|0
    • mendil çakmak yarabandı satanlara bizde yardımcı oluyoruz ama dini ve insani duyguları suistimal edenler ve bunu bir iş bir meslek haline dönüştürenler can sıkıcı olanlar

• Haha. Bizim burada her türlüsü var. Utanmasalar toplanıp bizi dövecekler.

• yinede dikkatli olmak lzm :D :D

• Kapima gelene veririm ancak o da 10 kurus falan yoksa hayatta vermem

0|1
    0|0
  • Vermiyorum buyukse çalışmasını soyluyorum kuçuksede hiç vermiyorum ki çocukları kullanmasınlar 👍

0|1
    0|0
    • Artık ya çok yaşlıları ya da çok küçük çocukları sokakta dilendiriyolar çoğunluk olarak insanın duygularını sömürmelerine izin vermemek gerek

• İşte kimse para vermesse dilenmeler biter ve kimse kimseyi kullanamaz 👍😉

Yükleniyor...