Kendimi kontrol etmem için lütfen yardım edermisiniz?

Herkese selamlar sizden öneride bulunmanızı istiycem yaşım 19 daha küçüğüm ergenliğimi daha aşmadığımı düşünüyorum sonuçta 19 yaşındayım, bipolar tanısı kondu ve beni rahatsız eden beni daraltan şeyleri bulup onlardan uzaklaşarak bir şekilde yaşamayı öğrendim bipolar olmamın sebebibin küçükken yaşadığım ağır şeyler yüzünden ufak bir depresyon dönemine girdim1 yıl sonra felan bir anda ilaçları bıraktım 6 7 ay sonra tekrardan başladı doktor değiştik şunlar bunlar tanı konuldu Şu an depresyon dönemlerime girince bile bunun tadını çıkarmaya başladım işte ona uygun müzikler filmler trancelar zevk alıyorum ama kendimi durduramıyorum okulda çok başarılıyımdım tipleri sevmedim ve daralıyorum diye bir anda özel okulu bıraktım 5 6 yıllık ilişkim vardı yalan söyledi diye saniyede terkettim çok güzel maaş kazandığım işimi patron sinirini benden çıkarmaya başladı diye terkettim Şu an açmaya çalıştığım dükkana para biriktirmek haricinde dolu yaptığım bir aktivitem yok aşırı özgüvenliyim ve bayanlara karşı davranışlarım normal değil hergün başka kızla yatıyorum laflarına girmiycem ama sürekli başka bir kızla takılıyorum ve genelde yaşları 1 2 3 yaş büyük oluyor, ortamda davranışları hoşuma gitmeyen kız olursa rezil ediyorum ve sonra aklıma gelip pişman oluyorum oda ergenlikte sonuçta vs vs diye acı çekiyorum sizden öğrenmek istediklerim çok uzun süredir bu hastalıkla mücadele ediyorum bu yüzden kişiliğim hakkında çok bir şey bilmiyorum bildiğim tek şey dostluğa çok önem verdiğim yardıma ihtiyacı olan birini gördüğümde kendimi tutamadığım gerisi sürekli değişiyor gerçek kişiliğimi nasıl öğrenebilirim? bu abartılı davranışlarımı nasıl kontrol edebilirim? alkol ve sigara konusunda sınırımda yok durmadan sigara yakıyorum doygunluğum yok bunu nasıl engelliyebilirim?

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• bilemedim ki şimdi.. yani benim kötü huyum sürekli okumak, bir şeyler okumak.. okumanın nesi kötü falan diyeceksin de abartılı olunca kötü oluyor işte.. neyse ben bu abartıyı bırakmak için okumayı bana hatırlatacak şeyleri kendimden uzaklaştırıyorum, kütüphanemi kardeşimin odasına koydum mesela, dışarı çıkarken yanıma kitap almıyorum öyle... sen de bu kötü huylarını bırakmak için onlardan uzaklaşmalı ve onları hatırlatacak şeylerden de uzaklaşmalısın

0|0
    0|0
    • alkolü öyle yaptım zaten ya sıra sigarada bir hanımefendiyle tanıştım 22 yaşında matematik öğretmeni klasik marjinal giyimli filipinli yüz hatları ince saçı mathilda tarzı ama doğal duruyor öyle söyliyim onla takıldım bir gün bana sürekli yiyerek çözebilceğimi onunda benim yaşımda benim gibi olduğunu ve yiyerek aştığını söyledi kendim gibi birini görmekte bana yardımcı oldu sıra sigarada :D

• ben bulurum yolumu merak etme yardım etmeye çalışman yeterli sağol

Erkekler Ne Diyor 1

• sıgara ıcersen sonun kotu bırak

0|0
    0|0
Yükleniyor...