Şeriat ile kur-an ile yönetilen bir ülke olmak ister miydin? düşünsene?

ŞERİAT derken, yanlış ya da kafanıza göre yorumlayın, kur-an ile yönetilmekten bahsediyorum ben, arabistanda ki, iranda ki şeriat ile değil onlarınki uydurma şeriat, asıl şeriat kur-an ile yönetilmektir,

kafir ile dost olmamak, adaletli olmaktır, şeriat ile kur-an ile yönetilen bir ülke olmak istermiydin? düşünsene o zaman tecavüz edene 100 sopa vurulacak, hırsızlık yapanın eli kesilecek, daha huzurlu ve mutlu bir toplum olmazmıydık o zaman,

ŞÖYLE DE bir örnek vereyim size huzurun İslam'da olduğunu kanıtlayan, aklı olana tabiki, Ramazan ayında neden suç oranı bir düşüyor, neden en azılı sapığı, katili, hırsızı bile duruluyor, sana öyle geliyor diyeceksiniz belki, ama bunun gerçek olduğunu hepiniz biliyorsunuz aslında bence...

• isterim
    41% (12)60% (15)50% (27)Oy Ver
  • istemem
    59% (17)40% (10)50% (27)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
12|9

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• isterim

0|2
    0|0
    • Allah razı olsun,
      seviyorum armi seni :D zaten severdim, şidmi daha çok seviyorum :D

• Rabbim cümlemizden razı olsun :)
      Teşekkür ederim dostum bende seni seviyorum :)
      Beşerin kanunları beşer gibi hangi sistem olursa olsun tıpkı beşer gibi (beşer şaşar) kaidesi sırrınca yanlışlar ve hatalarla dolu...
      insanlık tarihinin en büyük dehaları bir araya toplansın yine mükemmel bir sistem oluşturamaz...
      Beşerin kanunlarını elbette yaratan bırakıcak...
      çünkü yaratan insanoğlunun fıtratını biliyor...
      insanın fıtratına en uygun sistem Rabbani sistem ötesi fasa fiso :)

• teşekkür ederim dostum :)

Kızlar Ne Diyor 11

• Kusursuz olan muslumanlar degil kuran diyorlar ama kimse de o kitapta yazanı dogru uygulayamıyor nedense.

Bu durumda Allah girdigi savasi kaybetmis olmuyor mu zaten?

0|1
    0|0
    • kusursuz olan kur-an diyen aklını kiraya verendir, ve sen işine gelene değilde neden doğru olana inanmayı seçmiyorsun,
      Allah, kaybetmez kaybettirir, sana Haşa Allah'ın kaybettiğini düşündüren nedir?

• bilimde sıfır değildi, bilimde sıfırlaştırıldı, farabi'yi ibni sinayı bilmezsin tabi sen bu ön yargılar ile sen 2x2=4 bile5 dersin biraz ön yargılardan kurtul, kaybedeceğin en fazla bu dünyadaki zevklerin olur ama kazanacağın sonsuz bir gelecek seni bekliyor kardeşim
      direnme uyma şeytana sen cehennemde yanarken beni sen saptırdın lanet şeytan dediğinde
      o haşa ben alemlerin rabbi allahtan korkarım diyecek ve seni yüzüstü bırakacak sen neden onu yüzüstü bırkamıyorsun? daha vaktin varken

• Ahahah :D :D farabi diyor ibni sina diyor :D bunlar yoktu demiyorum ki ben. Tüm dünya yanında Osmanlıdan cikan %1 bile degil diyorum. Surekli bilimsel atilimlarin oldugu bir dönemde kalkmis iki ornek veriyorsun.

O kadarı zaten her toplumdan cikiyordu. Ee onlarda olmasaydi bir de yani yerin dibine girerdik artik :D

Bilim tarihi ogren git de :D her zaman dedigim gibi ve profilimde de yazdigi gibi, beyni bilgiye kapalı insana cok fazla sans tanimam. Engellerim.

• Özgürlüğün gereksiz yere kısıtlanacağı da bir gerçek. Hepimiz Müslüman değiliz, farklı inancı var diye biriyle arkadaşlık kurmamak da şahsen aptallıktır. Sadece tecavüz edenler değil, rızasıyla evlenmeden cinsel ilişki yaşayanlar da cezalandırılacak. Üstelik karısına/kocasına tecavüz eden cezalandırılmayacak. Kadın ve erkeğin eşit hakları olmayacak. Eli kesilen hırsız belki sadece bu yüzden gelecekte geçimini sağlayamayacak.

2|0
    0|0
    • Şeriatla yönetilmek demek, başka inançlara saygılı olmak demektir, nitekim osmanlı böyle dünyaya hakim olmuştur adaletli olarak,

• Mutlak hükümranlık elinde bulunan Allah, yüceler yücesidir ve O'nun her şeye gücü yeter.
      2 - O, hanginizin daha güzel iş yapacağınızı denemek için ölümü ve hayatı yarattı. O, üstündür, bağışlayandır.
      3 - O, yedi göğü, birbiri üzerine yarattı. Rahmân'ın yaratmasında bir aykırılık, uygunsuzluk görmezsin. Gözünü döndür de bak, bir bozukluk görüyor musun?
      4 - Sonra gözünü tekrar tekrar döndür (bak). Göz (aradığı bozukluğu bulmaktan) âciz ve bitkin halde sana dönecektir.
      5 - Andolsun biz, en yakın göğü kandillerle donattık ve onları, şeytanlar için taşlamalar yaptık. Ve onlar için alevli ateş azabını hazırladık.
      6 - Rablerini inkâr edenler için cehennem azabı vardır. Ne kötü gidilecek yerdir o!
      7 - Oraya atıldıklarında, onun kaynarken çıkardığı uğultuyu işitirler.
      8 - Az daha öfkeden çatlayacak. Her ne zaman oraya bir topluluk atılsa, onun bekçileri onlara: "Size korkutucu bir peygamber gelmemiş miydi?" diye sorarlar.
      9 - Derler: "Evet, bize uyarıcı geldi ama biz yalanladık

• ve Allah hiçbir şey indirmedi, siz ancak büyük bir sapıklık içindesiniz." dedik.
      10 - Ve derler ki: "Eğer biz dinleseydik, yahut düşünüp anlasaydık şu çılgın ateşin halkı arasında bulunmazdık!"
      11 - Böylece günahlarını itiraf ederler. (Artık) o çılgın ateş halkı (Allah'ın rahmetinden) uzak olsunlar!
      12 - Fakat daha görmeden Rablerinden korkanlar var ya, işte onlar için bağışlanma ve büyük bir mükâfat vardır.
      13 - Sözünüzü ister gizleyin, ister açığa vurun; bilin ki, O, göğüslerin özünü bilir.

• İsterim

0|2
    0|0
  • Hehe kesin ramazanda neden sigara içiyorum diye kavga çıkaranlar kimler acaba İslam'la ymnetilmeyecek bu ülke asla izin vermeyiz

4|0
    0|0
  • Tecavüz edene 100 sopa mı vurulacak ahahah. Bu ülkeye şeriat gelirse ırkımız yok olur çünkü türkiyede hırsızlık yapmayan yok.. Ha ayrıca şiddeti şiddetle karşılık vermekle de huzur olunmaz. Öyle olsa huzurlu ülkeler arasında hollanda norvec vb yerine afganistan , arabistan olurdu. Onlarda da islam hukuku var çünkü.

4|0
    0|0
    • herkesi kendin gibi görme. sen hırsızlık yapmış olabilirsin. ama ben yapmadım !

• hırsızlık yapmayan olmayacak çünkü bir hırsızın eli kesilirse diğer bir hırsız buna cesarete edemez, biraz aklını kullan lütfen, caydırıcı ceza diyorlar buna şimdiki hukuk sisteminde olmayan ceza,

• üyeliğinin engellenmesi doğru bir karar,

• İsterim.

0|0
    0|0
  • Aynen gerçek kuranı onlar uygulayamıyor ama türkiye doğru uygulayacak güzel kafa

3|0
    0|0
    • Kaldı ki doğru uygulansa bile neyin huzuru? Hırsızlık yaptı diye birinin elini kesmek nasıl bir caniliktir? Adalet mi sanıyorsunuz bunu?

• Mümin arkadaşa sormak lazım, madem el kesmek müthiş etkili bir ceza, niye hırsızlık vardı o zaman diye? Tarihin hangi islam ülkesinde hırsızlık sıfıra inmiştir?

Yani istatistiksel olarak el kesmenin hapis cezasından etkili olduğuna dair hangi emare var? Bugün İran'da tecavüz suçlularını linç edip vinçlere asıyorlar, peki İran'da tecavüz yok mu? Var.

Ödül-ceza sistemi ile köpekler eğitilir, insanlar değil. Ama bu arkideşler genelde 1400 sene öncesinin barbar araplarının yasalarına riayet ettiklerinden anlamıyorlar bunu.

• eğer senin bu söylediğin doğruolsaydı, türkiyede ki hapsihanelerin, dolup taştığını bilmen lazımdı, bu söylediklerine sen bile inanmmıyorsun aslında ne yazık

• Hayir istemem laiklik iyidir

3|0
    1|0
    • özgecan ve ddaha başka diğerlerinin haberlerini okurken, idam gelse yok şöyle olsa böyle olsa demekten iyidir bence şeriat,
      laikliğin bizi 100 yıldır nerye götürdüğü ortada,

• Evet çünkü arap ülkelerde falan hiç tecavüz olmuyor. Bugün müslüman ülkelerden göçenler İsveç'de tecavüz suçlarını on kata yakın oranda arttırdı ama sorsan sorun din değildir tabii.

• @Ragnar_Lodbrok
      neden aslında bildiğin ama kabbul edemediğin şeyden bu kadar kaçıyorsun, aklını neden kullanmıyorsun, bir kere kuran oku bu seni mutlu edecek, eğer aklın varsa,

• İsterim ama kurana göre bir yaşantı. kulaktan duyma şeriat değil 😊

0|0
    0|0
  • Seriat cok isteyenler burda diledikleri kadar takilabikcek mi? Normal yasamlarinda da bu kadar rahat olabilecek mi? Modern giyimi birakip carsafa gececek mi? Ben istemem kimseninde ataturkun modernlestirdigi hayatida birakmaz uzaktan davulun sesi cok hos gelir seriat geldigi zamanda keske gelmeseydi dersiniz

4|0
    0|0
    • modern hayat, bu memlekete ne getirdi, 100 küsür yıldır, hırısızlık, adam öldürmek, tecavüz, ahlaksızlık dışında

• Seriatta bisey getirmcek insanlar ülkesini birakip kacicak suriyeliler gibi olcaz sahsen seriat gelirse yurtdisina giderim orda yasarim.

• kesinlikle isterdim hergün dua ediyorum diyebilirim
    şeriattan daha güzel bir adalet sistemi yok

1|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Bana bir tane huzurlu islam ülkesi göstersene la? Bir tane bak.

Ramazan'da suç oranı düşüyormuş, müslüman göçmenler niye İsveç'de suç oranını kat kat arttırıyor acaba?

Kafirlerle dost olmayacakmışız, niye onlar insan değil mi?

Hastalıklı fikirlerinizi gidin başka ülkelerde yayın.

7|0
    0|0
    • huzurlu islam ülkesi yok ki evlat nasıl göstereyim, senin dediklerini açıklamasını yaptım soruda o ülkeler islam ülkesi değil, kendi kurallarını şeriat gibi gösteren ülkeler, ama sen öyle görmek istiyorsan, bunu kimse düzeltemez

• Bak hala, hepinizin aynı goygoyu var 'Gerçek islam bu değil' nerde la bu gerçek islam, ben sana söyleyeyim yalan olan islam Ahmet Yesevi'nin, Mevlana'nın, Hacı Bektaşı Veli'nin bizim topraklarımızda yeşerttiği islam, hakiki islam ahan da bildiğin araplar işte.

Kendinizi kandırmayın boşuna, o değil bu değil, bu hiç değil diye her şeyi 'Gerçek islam bu değil' diye savuşturamazsınız.

Aynısı komünistlerin 'Komünizm tam uygulanmadı aslında, gerçek komünizm bu değil' saçmalamalarında da görülüyor.

• gerçek islamı öğrenmek istiyorsan bir zahmet açıp kuranı oku görürsün

• hayır ben istemiyorum..

çünkü ben şuna inanıyorum
    bu ülke şeriat ile yönetilse
    kesinlikle iç savaş çıkar..

5|0
    0|0
  • O değilde benim ayar olduğum nokta şu:
    senin kafandaki arkadaşlar nedense şeriatı hep bizden istiyor ya da bize tavsiye ediyor
    bu tarz arkadaşların hangi partiden olursa olsun
    hırsızlığı kanıtlanmış bir vekilin bakanın evinin önüne gidip
    "çık dışarı elenin kesilmesi lazım" diye pankart açıp protesto ettiğini gördünüz mü
    ya da tecavüzcü olduğu mahkemece tesğit edilmiş 90 yaşındaki muhteremin evinin önüne gidip
    "çık dışarı 100sopa seni bekliyor" diye bağırdığını gördünüz mü?
    veya münafık olduğu ispatlanmış müslüman numarası yapıp ayet tweetleyen adamın evinin önüne gidip
    "şeriata göre hükmün belli" dediğini hiç duydunuz mu?
    ASLA DUYAMAZSINIZ
    ŞERİATI BİLE GÜCÜNÜN YETTİKLERİNE İSTİYORLAR...

2|1
    0|0
  • Bakıyorum da şeriat şiddettir diyenler var ama cevaplarını şiddetli bir şekilde dile getirmişler
    Şu tecavüzcüler asılsın kesildin diyenler burda kuzu gibi olmuşlar şiddete şiddetle karşılık verilmez demişler e o zaman niye asılsın kesilsin diyodunuz?

Benim görüşüm caydırıcılık bakımından katı kuralların gelmesi iyi olur madem elinin kesilmesine karşısın o zaman hırsızlık yapmayacaksın bu kadar basit.

0|1
    0|0
  • şeriat çok yanlış biliniyor. Kur'an ın ve Allah'ın hükümlerine göre çağın gerekleri de göz önünde bulundurularak olan yönetim şekli aslında şeriat. yani insanların düşündüğü gibi idam ve el kesmeden cihattan ibaret değil.

0|2
    0|0
  • https://youtu.be/kbTjcraS4Gc bu sekilde yonetilmek isterim allahin seriati budur.

1|1
    0|0
  • Kendi seriatimizi yapalım islamdan yola çıkarak.. hukuk sistemi daha kızlarımızı koruyamiyor gerek yok bence..

0|1
    0|0
  • İsterrim

0|1
    0|0
Yükleniyor...