Şiveli konuşmak siz kızlara göre kıroluk mu?

Ben 20 yaşında bir gencim, İstanbula ekmek paramı kazanmaya geldim ve çalışıyorum, benim çocukluğum İç Anadolu'nun küçük bir ilinde geçti ve İç Anadolu şivesi ile konuşuyorum, İstanbul Türkçesini pek konuşamam ve bundan asla utanmam, gurur duyarım ama yeni tanıştığım kız Şiveli konuşmak hakkında bir yorum yaptı, kızlar böyle mi düşünüyor?

0|0
20|12

En İyi Kız Görüşü

• bana göre hiç te öyle değil.. ben köyde yaşayan bir insanım ve kendi yöremin şivesi ile az çok konuşurum.. üniversiteye gittim yine aynıydım.. hatta memleketlimi buldum orda çocuk benden daha çok tam konuşuyodu hoşuma gitti. kırıtmaya olmadığın gibi davranmaya gerek yok. olduğun gibi saf ve doğal olacaksın. kendini beğenmiş insanlar daha çok ezer garipser.. sen şaşma.

0|1
    0|0
    • Eyvallah bacım, benden aynen öyle yapıyorum zaten😀

En İyi Erkek Görüşü

• Valla gadasını aldığım ben bek severim şiveli konuşmayı. Nörüyüm gendimizi mi dagışah? Benim konuştuğum kız da sevmediğini söylemişdi :)

0|1
    0|0
    • hee nörek yav😀 buda bizim gonuşmamız Allah Allah😀 senin memleket nire gardaş?

• Hepsi bizim hepsi :D Hemşeriymişiz bende Yozgat- Nevşehir :D

• Aynen hepsi bizim

Kızlar Ne Diyor 19

• Benim icin farketmez herkes mukemmel degil sonucta sen bu yaşına kadar orada yetışmıssın ve sen ıstemesende bu şive seninle bütünleşmiş zaman olur o da düzelir seninle konuşan bunu sende kusur bulmamalı bana gore ben oyle düşünüyorum

0|1
    0|0
  • Nacizane fikrimi sorarsan, ben severim... Kiroluksada Kiroluk olsun... böyle asagliyanlar evvela insan olsunlar, Kirolugu sonra tartisiriz... sen dert etme.

0|1
    0|0
  • Hayiir tabiki. Ne alakasi var ki? Boyle birswy olur mu arkadas. Herkes ve kendi şivesi. Tabi gurur duyacaksin. Herzaman gurur duy asla baskalarini dinleme. Saçmalik ya. Nedir bu saçmalik ya boyle kizlara ne yapsan azdir

0|1
    0|0
  • Düzeltmeye bak

0|1
    0|0
    • Yav anlamıyorsun herhalde bu taa bebeklikten gelen birşey, başka türlü konuşma bilmem ben

• Diksiyon kursuna git

• Ben birlikte olacagim kisinin konusma tarzına ses tonuna cok dikkat ederim. Ama kıroluk degildir bu.

0|1
    0|0
  • bnde şiveli konuşan birisiydim

0|1
    0|0
  • Yoo degil

0|1
    0|0
  • yooo bnde adana şivesiyle konuşuyom çok güzel olıuyo ,:D

0|1
    0|0
  • Kizlar diye genelleme yapmana gerek yok. fakat dusuncelre saygi duyulmali benim icin sorun yok

0|1
    0|0
  • Tabikide kıroluk değil şiveli konuşan insanlar daha samimi gelmişlerdir hep bana. Doğal ol kendin ol 👍

0|1
    0|0
  • Hayır neden öyle olsun ki olması gereken de o değil mi zaten

0|1
    0|0
  • Kıroluk değil ama düzeltilmesi gerekir.

0|1
    0|0
    • Düzeltmek istemiyorum ki ben

• Düzeltmek istemiyorsan insanların ne dediğini takmaman gerek, boş ver yani😊

• Böyle komikli kızlar da mevcut işte yeryüzünde. herkes aynı dusunmez. algisi kapanmış kızın. ya da algisi yokmuş.

0|0
    0|0
  • İstanbul şivesi diye bir şey kaldı mı

0|0
    0|0
  • evet çok itici

0|0
    0|0
  • bence kıroluk.

0|1
    0|0
  • Yavvv konusun şivelii napacan sen kızları illa bir sevenin olurrr

0|1
    0|0
  • Degil ama pek sevilmez bu konuda kendini biraz törpülersen iyi olur

0|1
    0|0
  • Benim pek tarzim degil sive

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Dünyanın bütün ülkelerinde ve dillerinde bir gramer kuralı vardı. Bu kurallar dilin yapıtaşıdır bel kemiğidir. Bu sebeple herkes dilini düzeltmek için çaba sarf etmeli diye düşünüyorum bende Antalya şivesi var heyecanlandığımda lönk diye çıkıyor ama toplantıda endeni şöyle edecedik imdik şordan gidedurcan demiyorum diyememde eşek gibi o şive değişiyor. Değişmekte zorunda çünkü dil önemlidir.

0|1
    0|0
    • Güzel diyorsunda abi, ben hayatımda toplantı gibi bir olaya giremeyceğim için😀

• dursun bir kenarda düzgün Türkçe Lazım olur hem sürekli şive değil arada şive kızlara çekici geliyor bende anlamadım neden

• Yok neden kiroluk olsun

0|1
    0|0
  • Gurur duyulacak bir yanı yok bence.
    Herhangi bir şivenin.

1|1
    0|0
  • Boş ver onları

0|1
    0|0
  • Hemşeriniz değil ise rahatsız olur.. Şahsen çerkes şivesi ağızıma takılınca 1 saat gitmiyor dernek vs ortamda iyi karşılamıyor da bizi tavuk zanneden tipler pek hoş karşılamıyor...

0|1
    0|0
  • Kibirli insanlara göre kroluk olabilir bence..

0|1
    0|0
  • Zamanla bulunduğun ortamın sivesine yine alışırsın kardeşim takmana gerek yok

0|1
    0|0
  • Ne demişler. İlminle ağırlanır adabınla uğurlanırsın. Boşver böyle şeyleri için güzel olsun yeter.

0|1
    0|0
  • karizmasın ama işte naparsın kıymet bilmiyolar :D

0|1
    0|0
  • bir zahmet düzgün konuşun

0|1
    0|0
  • şiveli erkeklerı seven kadınlar var tahrik oluyorlarmıs organik erkek işte :)))

0|1
    0|0
Yükleniyor...