Dinlerin gercekligi sizce ne kadar?

Bana dinler çok saçma geliyor 4 yıl imam hatip te okudum ayrıca ama çok saçma buluyorum dinlerin olduğunu da pek inanmıyorum yaratan vardır muhakkak ama gerisi şüpheli

0|0
4|27

En İyi Erkek Görüşü

• dünya üzerinde miladını dolduran bütün dinler yok olup gitti şimdikilerde öyle olacak

1|1
    0|0
    • Aynen olabilir dayatma olarak düşünüyorum dinleri onu yapmayacksin bunu yaoacaksin dediğinizi yaomazsan korkunç bir azap var vs vs

• İslam 1400 yıldır var?
      Sen uzayda mı yaşıyon?

• @AngaraBeyi kaynaklara göre dünya 4.5 milyar yıldır var peki sen nerde yaşıyon dostum?

En İyi Kız Görüşü

• Kalbin neye inanman gerektigini sana söylüyordur boşver ruhunu dinle cevabı bulacaksın.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 26

• Peygamberler olmazsa, Dinler olmazsa Allah'u Teala (c. c) nasıl tanıyıp bileceksin, neyin Allah'ı hoşnut ettiğini neyin karşı geldiğini bileceksin Bunca Peygamberlere rağmen Allah'ın hoşnut olduğu ve karşı geldiği şeyleri söylemesine rağmen insanların ne yapmaları gerektiklerini bildirmesine rağmen Hala azgınlık yapan Allahı tanımayanlar var bir de dinler olmasaydı ne olurdu. Olurya Allah hiç bir aracı koymadan Direk insanlarla kendi irtibata geçseydi diye düşünürsen. o zaman Ak ile Kara nasıl ayırt olacak Dünyadaki her kez Allah'ı görse Dünyanın sınav yeri olmasının ne anlamı kalacak? Önemli olan insanın sevdiğini araması bulması Sevgi, Aşk gerçekte hangisidir sadece sevdiğin yanındayken bir kuru seviyorum kelimesi söylemekmidir yoksa her daim, bütün meşakkatlere rağmen, Sevdiğine sadık kalıp ne olursa olsun sadakatini bağlılığını kanıtlamakmıdır. Bizler Müslüman olarak Allah'a inanmamız yeterlimidir yoksa Allah'ın emeir ve yasaklarını her daim yerine getirmeye çalışmakmıdır Din olmazsa Peygamberler olmazsa Bizler Yaradanımızı nasıl memnun edeceğimizi nasıl bilecektik?

1|0
    0|0
  • Ölünce görürsün gerçek mi değil mi..

3|1
    0|0
  • islamınki %100 .. bu kadar.

3|0
    0|0
  • Din: arapça gün demek..

Yani, bir insanın bir gününde yapması gereken programdır.

İnsanın yaratılış amacına en uygun yaşamını programlayan bir çeşit kullanma kılavuzu ve Rehberi son din yani en iyi performansını sağlayacak güncellemesi İslam'dır.
    #Vesselam

1|0
    0|0
    • Senin aklın kılavuza göre hareket ediyorsa vay o beynin haline. Korkuyla yapılan iyilik iyilik değildir.

• ister korktuğun için yapma istersen sevdiğin için

• Baba saçma sapan şeylere izin vermese ben onu dinlemem zaten merak etme :D ruhum neyi istiyorsa o yolu çizerim başkaları ne derse desin sen mutluysan gerisinin koy g*te gitsin @gpoint

• gereksiz

1|0
    0|0
  • eğer gerçekse ihlde okuduğun, bu durum imam hatiplerin eğitim kalitesinin ne kadar yetersiz olduğunu gösterir.
    Bir dine saçma diyebilmen için o din hakkında bilgin olması gerekir. Mesela dersin ki atıyorum "kadına mirastan 3de 1 pay verilmesi" saçma bunu emreden din hak din olamaz" dersin sebebini araştırır sorar soruşturursun

1|0
    0|0
  • benim dinimden hiç bir şüphem yok her ne kadar bazı zihniyetler alet edip kullanmaya çalışsada kötü göstermeye çalışsada

2|0
    0|0
  • Sifir gerceklik payi.

1|0
    0|0
  • Hayirlisi be gulum.

1|0
    0|0
  • yaratan varlıgını sana dinlerle ispatlıyoer

1|0
    0|0
  • kesinlikle varlar

1|0
    0|0
  • kimse beni bağlamaz
    ben kendimi bağlarım

1|0
    0|0
  • Tanrı varda Dinleri bilemem

1|0
    0|0
  • Bende ilahiyatı bıraktım mesaj atarmısın bana?

1|0
    0|0
  • bana saçma gelmiyor. eğer bir yaratan varsa onun koyduğu kurallarda vardır

1|1
    0|0
  • Tamam şnanma o zaman ;)))

1|0
    0|0
  • Allah'a inan gerisi Allah'la senin Aran'da.

1|0
    0|0
  • Deizm 😏

1|0
    0|0
  • Aynen oyle. Cikar icin insanlarin cahilliklerinden yararlanip uydurulan seyler.

1|0
    0|0
  • kapitalizmde bir din ve parada bir tanrıdır çünkü din senin yaşam tarzındır

1|0
    0|0
    • hangisini seçersen onu ilah edinirsin parayı mı yoksa gercek yaratıcıyımı?

• sana sacma gelenden sende birtane kur sana katılallım yapabilirmisin yoksa sen bize katıl

1|0
    0|0
    • Bana saçma geleni neden kurm ayrıca öyle bir şansım olsa da yapmam kimseyi kısıtlamam onu yap bunu yapma die herkes de beyin var neyin iyi neyin kötü olduğunu kavrayabilirler

• Islam dininin hak din olduğunu ispatlayan o zaman

• senden bir ricam olacak sunu dinle sonra senin cevabını vericem olurmu https://www.youtube.com/watch?v=5OlgYFFilMw

• Ya sürünün basinda bile coban oluyor sence Allah yaratıp. oylece birakmasi nasil mantikli geliyor sana yeminle ekmege surulecek akil yok

0|0
    0|0
  • Geçmişte Zeus deniyordu Tanrı deniyor araplar Allah diyor herkes kendi diline göre bir yaratıcı ismi söylüyor kendi zamanına göre bir yaratıcıya tapıyor ama dur bakalım görücez ölünce neyin ne olduğunu. Ama binlerce yıllık dünyada son 1400 yılda çıkan bir dininde doğru diğerlerinin yalan olması saçma geliyor bana şimdi bazıları islam dünyanın başından beri var diyecek komik bir şekilde ispatla diyincede kuranda yazıyor diyorlar böyle bir çelişki işte. binlerce yıl önce yaratıcıya zeus diyorlardı şimdi ise allah ne değişti? isimler ve dinler ama yaratıcı hala tek. Bencede deizm mantıklı geliyor bana.

1|0
    0|0
  • Masonların kurduğu ve öğretmenlik yaparak, zihni tahrif edilmiş insanlar/öğrenciler yetiştirdiği bir imam hatip mezunu daha...
    Hiç de şaşırtıcı gelmedi bana, durumun...

Ayrıca sorunda da mantık hatası var.
    "Yaradan vardır muhakkak ama din saçma..."
    Bu cümleye bakalım biraz.
    Yaradan/kural koyan var ama O'nun koyduğu kuralların adı olan "din" saçma öyle mi?
    Bir yaratan var ama onun kural koyuculugu saçma öyle mi?
    O var ama yarattıklarina nasıl yaşamalari gerektiğini belirttigi bir kurallar kitabı/din yok öyle mi? Ne ilginç bir beyin taşıyorsun sen?

Elbette İnanmak zorunda değilsin.
    Lâkin kendi içinde çelişmen, garip duruyor...

0|0
    0|0
    • Yaradan kural koyan anlamına gelmiyor mutlaka evreni insanları canlıları biri yaratmıştır kendi kendine oluşacak değil ama bence eğer din olsaydı tek bir din olurdu yüzlerce din var hepsi ayrı kurallar koyuyor bize kılavuz göndermiş olsaydı bir tane olurdu bunu bilmem anlatabildmmi

• Bir makinenin yapıcı/mucidi varsa, o makineye dair bir kullanma klavuzu da vardır. Sen hiç kullanma klavuzu olmayan bir elektrikli ürün vb gördün mü? Bu 1.
      2.1930larda yapılan araba ile 2015 dev yapılan arabanin kullanım klavuzu aynı mı?
      Zaman değişmiş, ürün değişmiş, kullanan insan değişmiş/bilinçlenmis...

Dinlerin durumu da biraz böyle işte.
      Rabb, kullarına peygamberleri vasıtasıyla kitaplar göndermiş. Ama kulları bir süre sonra sapitip o kitaplari tahrif etmişler, değiştirmişler, kafalarına göre yeniden yazmışlar. Bunu engelleyip kitaplarını koruyabilir miydi?
      Elbette yapabilirdi bunu. Ama belki dr bizim 2 gramlık aklımız ile idrak edemediğimiz sebepler vardır bunda, bilmiyoruz ki...
      Fakat son kitabı/dinini, kıyamete dek bâki kılmış ve hiç bir kimse bunu değiştiremeyecek buyurmus. Değişmediği de ortada 1450 senedir neredeyse...

• Sen 4 yıl imam hatipte okuduysan bende micheal jackson 'ım

1|0
    0|0
  • Cook

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Boş okumuşsun

0|0
    0|0
  • Böyle konuşmamalısın. Sonuçta eğer dine inanmıyorsak Darwin'e inanmak zorunda kalırız. Ki onun da söylediği bizim maymundan geldiğimiz. Bu bana daha da kötü bir fikir geldi tabii. Bence eğer sorularına cevap bulmak istiyorsan kutsal kitabımıza şöyle bir göz at

0|0
    0|0
Yükleniyor...