Deist nedir? Bakış açısı nasıldır?

Her insanın farklı din görüşü ve bakış açısı var. Bugün size konuya 360 derece bakmanızı tavsiye ediyorum. Ben Şu an sorgulayan bir insan olarak, dinlerin çok saçma yerleri olduğunu söylemek istiyorum. Akıl ve mantıkla örtüşmeyen ya da kötüye çekilen konular çok. Dünya üzerinde 10000 din var neredeyse. Siz 9999 tanesini reddedip 1'ini seçiyorsunuz, ben ise 10000 tane dini reddediyorum. Aslında deist olmak en kolay sekilde anlatılabilecek sekilde budur. Bakın evrende milyarlarca gezegen milyonlarca galaksi varken neden dünyaya bağlı kalıyorsunuz? Mesela siz bir insana yardım ederken sevap için yapıyorsunuz. Biz ise o insanın gerçekten yardıma ihtiyacı olduğu için yapıyoruz. Sevap istediğiniz için iyi, günahtan korktuğunuz için kötülük yapmıyorsunuz. Aslında din sevap günah cennet cehennemi bırakıp, konunun kilit noktasına inseniz insana insanlığınız için yardım etseniz ne güzel olur. Kendinizi birşeylerle korkutarak bir çıkar için birşeyler yapmayın. İçinizdeki vicdanınızı dinleyip yapın. Dini duygularınızı sömürmek isteyenlere kapılmayın. Dünyaya geldik yaşayıp ölüyoruz. Hepimiz öleceğiz. Belki başka bir yere göç edeceğiz belkide etmeyeceğiz. Ve kendi inancınızdan veya fikrinizden aykırı insanları yargılamayın. İnsanlara birşeyler dayatmayın. İnsanı insan olduğu için sevin. Müslüman olduğu için değil, siyah veya beyaz olduğu için değil, çok parası olduğu için değil insanın içindeki insanlığını karakterini sevin. Din temiz vicdan sahnesinde yaşanmalı.. İyi insan olun, merhametli olun. Güzel yaşayın..

0|0
3|5

En İyi Kız Görüşü

• Erkek arkadaşım deist ve senin söylediklerinin benzerlerini söylüyor, başta tartışırdık ama artık pek fazla dini tartışmalara girmiyoruz. Senin de deist olduğun için dinlerin saçma olduğunu söylemen çok normal. Yazdıklarında katılmadığım tek nokta ise biz sadece günah olduğundan korktuğumuz için değil vicdanımızın sesini de dinlediğimiz için kötülük yapmıyoruz.

0|0
    0|0
    • Çoğu insan korktuğu için yapmıyor. Herkes inceden inceye günah diye işliyor.

En İyi Erkek Görüşü

• Böyle ecayip heyvanlara benzeyen bişi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 4

• Benim için müslümanlar veya olmayanlar diye ikiye ayrılır, müslüman olmayanlar deistmiş, ataistmiş vs farketmez. Herkesin inancı özeli kutsalı kendine onlara karışmam onların da aynı şekilde bana karışmasını istemem. Müslümanlıkta zaten kalp kırmak başkasına zarar vermek gibi şeyler haramdır. Üniversitedeyken inanmayan arkadaşım vardı ona dua ederdim doğru yolu bulsun diye, diğer arkadaşlarımızdan farkı yoktu takılma konusunda, herkes birbirine saygılıydı.

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
    • Şu hayatta 13 dk nı ayır ve izle her şey bilgisizlikten gelir insanın başına

• Sadakallahulazim

0|0
    0|0
  • Ateistlerin yan versiyonu yan sanayi ürünü

0|0
    0|0
Yükleniyor...