Türümüzün yok olmasını engellemek için nüfusun yarısını öldürür müydün?

Dan Brown "Cehennem" kitabında geçiyor: İnsan nüfusu çok hızlı artıyor. Bu artış devam ederse kendi kendimize tükeneceğiz. Çözüm nüfus azaltmaksa, insan neslinin devamı için nüfusun yarısını öldürür müydün?

0|1
11|19

En İyi Erkek Görüşü

• Son on yılda dünya çapında üne sahip firmalar tarafından yapılan film ve dizilerde ana konu dünya nüfusunu bir milyonun altına düşürmek üzerine kurulu. Nüfus azaltmak için birilerinin gizli emellerde bulunduğunu söyleyen komplo teorisyenleride mevcut. Bunu türlü fikirlerle veya dayatmalarla bizlere makul göstermekteler insanlar farkedemiyor.

Bana göre nüfusu azaltmaktan ziyade tüm dünya insanlığını uzayda kolonizasyon için emek vermeleri için eğitmek ve diğer bölgelerde yaşanılabilir alanlar oluşturmakla sorunun önüne geçilebilir.

1|0
    0|0
    • Makul gösterme çabaları cümlene katılıyorum. Normal olmayan çoğu şeyi normalmiş gibi algılıyoruz artık. Yavaş yavaş bilinçaltımıza işliyorlar

• Nasa 2030'dan sonra Mars'a koloni kurmada başarıya ulaşırsa kendi seçeceği elite kesim ile orada korunaklı bir merkez oluşturabilir. Dünya insanını kendi haline açlık savaşa ve gerektiğinde dünya çapında imhaya maruz bırakabilir. Mars göreviyle birlikte, şimdilerde ekilen psikolojik fikirlerle büyüyen nesil gerektiğinde onlara hizmet etmekten çekinmeyecektir. Bunu biliyoruz çünkü artan teknolojiye rağmen medeniyet algımızın beşbin yıl önceki ilkellikle devam ettiği su götürmez bir gerçek. Sene 2016 adaylık vaadi olarak bir kesimi yakalım yıkalım kovalım söylemlerine alkış tutabilecek kadar zihin bulanıklığı yaşayan insanlar var malesef. Cern gibi bilimde uç nokta olan bir mekana sahip olan batıiçingöçmensorununa çözüm para ver bertaraf etten ibaret. Buda fiziksel olarak geliştiğimizi fakat insani değerler bakımından geriliyor olduğumuzun göstergesi. Evren gibi bir bilinmezliği keşfetmek duruyorken enerjimizi neden en yakınımızdaki insanın boğazını sıkmak için harcıyoruz anlamak mümkün

• İnkar ediyoruz. Yaşanan gerçekleri ve olabilecekleri inkar ederek günü bitirmeye bakıyoruz. Eyleme geçmek yerine yok saymak belki de sonumuzu getirecek

En İyi Kız Görüşü

• Benim sonum zaten ölüm değil mi? Neyden kaçıyorum? Bırak nüfusun yarısını, tek bir kişiyi bile öldürmem.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Allah c. c. yarattıysa doğrusu budur demek ki. Çözümü de sorunu da en iyi o bilir. Bu durumda bu tür düşünceler bizlere fazla fantezi düşüncesi olur. :)

1|0
    0|0
  • İşte o yüzden tedavisi yıllar evvel bulunduğu halde kanseri tedavi etmiyorlar ve hızla yayılmasını sağlıyorlar

1|0
    0|0
  • Öldürmem

1|0
    0|0
  • Dan Brown sacmalamis. Zira zaten insanlar kendi kendini öldürecektir.

1|0
    0|0
  • Bunu yillardir sana farkettirmeden yapiyorlar zaten. Cok mukemmel degil ama yinede saglam bir duzen oturtulmus durumda.

1|0
    0|0
  • yıl olmuş 2016 hala daha acaba dan brown gibi sahtekarları ciddiye alanlar mı var? SÖyledikleri yazdıgı bütün kitaplar kurgu ve yalanlar üzerine kurulu bir simsar :)

En güzel cevabı da vinci şifresi isimli safsatasına almıştı. Sözde Hristiyanlıgı bitirecekti zavallı dan brown :)

1|0
    0|0
    • Kitapta geçiyor zaten dedim. Gerçektir demedim. Farz edip öyle cevaplamanızı istedim o kadar

• Zaten sözde batılı devlet denen devletler bunu güzelce yapyor dünyaya salgın hastalıklar musallat edip çare bulduk diye kısırlaştırma aşıları vs ile

• Bence o adamın ciddi psikolojik problemleri var. Nüfusun yarısını öldürürsem zaten türüm azalmayacak mı? Mantıksızlık bu.

1|0
    0|0
    • Amaç türü azaltarak, kalan insanlara daha iyi ve uzun yaşam vererek türün devamlılığını sağlamak
      Katıldığım bir şey değil, kitapta böyle geçiyor

• Niçin ürüyoruz peki? Üremek, dünyanın nüfusunun artması, huzur getiriyor mu?

• Dünya zanet lanetlenmiş. Dünyada yaşadıklarımızın ve yaptıklarımızın hesabını ölünce vereceğiz. Üremek, dünyaya yeni bir birey getirmek, kendi huzurumuzu ve mutluluğumuzu arttırmak içindir. Farklı birşey düşünmemek gerek : )

• Dünya zaman zaman bu seçenege itmiş zaten insanları. Savaşlar gibi.. bide yaradılışa aykırı haraketler varki bunlar için doğal efetler gibi.. nuh tufanı buna örnek.. ama sen napardın bu kararı vermek için dersen sadece insan ırkı çoğaldı yarısını katledelim demek insani olarak zor.. rahmani imkansız.. en iyi sebep savaş olurdu bence ve şuanda olan bu..

1|0
    0|0
  • Zaten hergün binlerce insan ölüyor Suriye de orda burda haberin olsun

1|0
    0|0
  • O görevi savaş üstlenir zaten.

1|0
    0|0
  • Dünyada kullanılmayan alan çok fazla iken. Böyle bir şey çok mantıksız.

1|0
    0|0
  • Süper demiş o sözü 😊
    Öldürmek gerekir mi bilmiyorum ama ben yapamam

1|0
    0|0
  • hayır lakin bunu merhametten değil bütün insan ırkının yok olması için yapardım

1|0
    0|0
  • avrupa amerika yahudiler falan bunu bildiği içindir ki hergün yüzlerce müslüman ölüyor :)

1|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • ben karışmam den bıravın abii...

0|0
    0|0
  • Hayalimdeki meslek seri katilcilik :D

0|0
    0|0
  • Tek kalana kadar oldururum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• O maskeli adam kafayı yemişti😃sorma ya bende okuduğum süre boyunca aynı şeyi düşünmüştüm. Acaba olması gereken bu mu diye? Ama ben bilim adamı değilim normal insanım o yüzden tabikide hayır..

1|0
    0|0
  • Ne manası kalır o zaman türü korumanın?

2|0
    0|0
    • Peki, başka bir tür üzerinden konuşalım. Mesela tavuklar çok fazla türedi ve neslinin devamı için yarısını öldürmen gerekiyor ya da yok olacak?

• Tavuklar yeniliyor zaten yok etmeye ne gerek var?
      İnsanlar da zamanı gelince ölüyor. Doğanın düzenini bozmasak yeterli olur.
      Çünkü doğa o kadar güzel tasarlanmış ki her şey bir denge içinde.
      Bozmadığımız sürece.

• Hayir, oldurmezdim.

Yasadigimiz kadar..

1|0
    0|0
  • Oo katliam alirim bir dal

1|0
    0|0
  • Evet, acımam bile açıkçası :D

1|0
    0|0
  • Öldürmeme gerek yok. Bir salgın hastalık çıkıp öldürür zaten

1|0
    0|0
  • Hepsini nasıl oldureyim bn ölürüm yarısı ölene kadar. en iyisi iki devletin arasını aç savaş çıksın azalsin nüfus

1|0
    0|0
  • Öldürmezdim. Zaten bir gün kıyamet kopacak ben Allah mıyımki dünya için onca canı alayım

1|0
    0|0
  • Hayır tabikide

1|0
    0|0
  • Hiçbir canlının ölümüne sebep olamam.

1|0
    0|0
Yükleniyor...