Almanya hollanda da mı yaşam daha pahalı yoksa isvec norveçte mi? Detayı oku once😊?

Artık daha ciddi oldugu icin soruyorum. Simdi biz ailemle norvece ya da isvece tasinmayi dusunmustuk hemde orada bir isvec norvec kronu 0.30 turk kurusu falan diye de. Ama ona gore diger fiyatlar da pahali. Bir yogurt 30 kron falan gibi mesela. Ama tabii ki oraya gitsek is falan buluriz calisiriz. Ben buyuk ihtimalle okulu bitirmeye calisirim o zamanlar ama simdi soru su biz isvec norvece (gidersek is bulacagiz) yasasak mi ekonomik anlamda ve alim gucu daha kolay olur yoksa almanya hollanda vb de mi daha rahat yasayabiliriz? Sadece ekonomik degil halk olarak da dusunun. Yabancilari sevmeyen yerler olmasin. Isvec o konuda iyi

• Almanya/hollanda
    20% (1)40% (6)35% (7)Oy Ver
  • İsveç/norveç
    60% (3)60% (9)60% (12)Oy Ver
  • Hayır bak şurası da var dur yazıyorum...
    20% (1)0% (0)5% (1)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
3|10

En İyi Erkek Görüşü

• Yaşamayı en çok istediğim üç ülkeden biridir İsveç. Orası her şeyi ile gelişmiş bir ülke. Ayrıca dünya genelinde yapılan neredeyse tüm olumlu sıralamalarda ilk 5'in içerisine. Kadın/Erkek eşitliğinde ise en dengeli ülkeler arasında.

1|0
    0|1
    • 2ay

Herkes kız çocuklarını diri diri gömerken, kız çocuğunu omuzlarında taşıyan peygamberin ümmetinden değilsin anlaşılan.

• 2ay

azeriyim bu arda

• 2ay

Işidlilerin müslüman olduğunu zanneden insanın, İslam'da erkek üstünlüğü olduğunu ileri sürmesi gayet normal. Dünyanın ve İslam aleminin, militanlardan ve tarikatçılardan temizlenmesi lazım.

En İyi Kız Görüşü

• yaşam standartları isveç ve norveç de daha yüksek enflasyon yani paranın alım gücü orda daha fazla. türkiyeden daha beter bir durumla karşılaşılmaz yani. mesela erkek arkadaşıum eniştesi evlendikten hemen sonra isveçe giti taksicilik yaptı geldi burda dğkkan açtı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• almanya da yaşa bence

0|1
    0|0
  • Eğer üniversite öğrencisiysen öyle kaldığın yerden devam edemezsin okuluna Norveç'te, ben bir ara araştırmistim, direkt birinci sınıftan başlatıyorlar.

0|0
    0|0
    • Biliyorum sorun değil. Yani uni disinda calissam falan olur mu

• Öğrenci olarak gitmen daha avantajlı bence göçmen olarak gitmektense.

• Ben ikisi olarak da gidiyorym sanirim 😂

• Benim Norveçli arkadaşlarım, alışveriş için haftasonları İsveç'e gidiyor. Yani, Norveç İsveç'e göre bile pahalı. Ancak, her halükarda Hollanda ile karşılaştırıldığında, İsveç'te de daha fazla sıkıntı çekersiniz.

0|0
    0|1
  • almanya ve hollanda bitti. çok iyi bilirim o tarafları. norveç ve isveç iyi.

0|0
    0|0
  • Avusturya

0|0
    0|0
  • ibrahimovic der gecerim

0|0
    0|0
  • Ben erasmusla oraya gideceğim dünya güzeli :)

0|0
    0|0
  • Ks'temi arastirmani yapiyorsun?
    Ciddiye bile almiyorum

0|0
    0|0
  • amerika ya git

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Isvec norvec tabiki vatandaslikda bile para konusunda oldukca agir sartlari var

0|0
    0|0
  • Norveç ekonomi de en zengin ülkelerden biri orası daha pahalı diye biliyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...